Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Czy uważasz, że należy zmienić ekipę rządzącą?

Czas głosowania minął 16 stycznia 2013, 22:07

Tak
0
Brak głosów
Nie
19
100%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: Kurhhan »

Przekazanie uprawnień administratora na aktywną, obeznaną osobę to mus. Znam sporo kapitalnych stron które "upadły" , ponieważ administrator nagle znikł lub przestał się interesować a nikomu nie przekazał uprawnień.

Szkoda , że często ( absolutnie nie piszę tutaj o Forum Thiefa ) admin woli zatonąć ze stroną niż przekazać stery komuś innemu.
Forgotten Tomb
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: bob »

Wielu administratorów na jednym forum, np. dwóch, trzech administratorów oraz jeden junior admin, + moderatorzy i zwykli użytkownicy. Co myślicie?
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: Abru »

Idealny temat na Święta. ;)
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: Bruce »

Czyżby bo miał jakieś wyższe aspiracje?
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: Michal »

Forum działa, hosting ze zbiórek co roku jest regularnie opłacany, więc o co chodzi? Co to za próba przewrotu? :?
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: bob »

Michal pisze:Forum działa
Forum działa. Ale na przykład "ShoutBox" nie działa.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: raven4444 »

To SB to akurat takie coś co wcale do życia nie jest potrzebne.
Czy próba przewrotu? Raczej próba wyeliminowania problemów które mogą ale nie muszą dopaść, ot zwykła awaria a kontaktu z adminem nie ma i kto co zrobi?

To co z forum będzie oczywiście zależy od Piotra a nie od tutejszych spekulacji.

Ale jak już chcecie przewrót to miałem dość niedawno pomysł aby nawet kupić to forum i przerobić na polskie centrum thiefa + forum i jakaś baza fmek itp. Podlizać się Cenedze i Square Enix aby nawet dostać plakietkę oficjalnego serwisu polskiego serwisu Thiefa a i może coś by się dla ludzi dostało itp. I to jest całkiem realny pomysł z którym chciałem właśnie wyjechać z nową zbiórką na hosting. Tylko pasuję na tę chwilę bo nie mam za nic czasu a tutaj trzeba tak kilka dni zarwać + nie wiadomo jak by się kontakt z SE potoczył.

Tak wiem jest Thief-Portal ale kurdę wchodzi ktoś tam? Ładna strona ale nieznana która sobie od tak egzystuje obok. Scalenie forum i portalu i na ich fundamentach stworzenie serwisu to jest coś co by tutaj było świetne.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: Kurhhan »

Michal pisze:Forum działa, hosting ze zbiórek co roku jest regularnie opłacany, więc o co chodzi? Co to za próba przewrotu? :?
Na jednej z moich ulubionych stron, nagle przestało działać przechodzenie na inne strony wątku. Niby drobnostka, przeglądarki ciągle mają nowe wersje, czasem może się coś "pogryźć". Niestety okazało się , że admin wyparował. Wcześniej mało kto zwracał na to uwagę, ponieważ wszystko hulało. Ludzie odkryli , że strona jeszcze funkcjonuje poprawnie na IE. Z kolejnymi jego uaktualnieniami i to się zmieniło. Zaczęły się kombinacje ze starymi wersjami przeglądarek , z czasem wyszło więcej problemów, strona zaczęła pustoszeć.

Potrzebny jest aktywny, obyty administrator, bez tego prędzej czy później każda strona upadnie, a najlepiej dwóch.

Co do bardziej odważnych kroków, póki co nie mam zdania. Zresztą jestem tutaj krótko, co ja tam wiem.
Forgotten Tomb
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: bob »

Kurhhan pisze:Potrzebny jest aktywny, obyty administrator, bez tego prędzej czy później każda strona upadnie, a najlepiej dwóch.
Wspominałem o tym kilka postów wstecz (jeden, najlepiej dwóch, a nawet trzech administratorów).
raven4444 pisze:To SB to akurat takie coś co wcale do życia nie jest potrzebne.
Ale przed premierą T4 takie coś jak ShoutBox by się przydało. Przykładowo - podjąć dyskusję o drobnostkach z Thiefa 4, co nie wypadałoby w wątku o T4...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Póki co admin wystarczy jeden, ale aktywny. Przynajmniej moim zdaniem. A brak shotboxa jest dotkliwy, bez niego forum straciło dużo ze swej rodzinnej atmosfery.
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: bob »

SPIDIvonMARDER pisze:Póki co admin wystarczy jeden, ale aktywny. Przynajmniej moim zdaniem.
Jak dla mnie, to dwóch, góra trzech administratorów i jeden Junior Admin. Dlaczego? Dlatego, że dwie, góra trzy osoby (adminów) by wtedy odpowiadało za stan forum. JA (Junior Admin) to jeden, oczywiście aktywny, za nowonapisane posty.
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: TricksieThiefsie »

Dorzucę też coś od siebie mimo kryminalnej przeszłości :)) . raven444 ma rację, można by to wszystko było "uoficjalnić", jednocześnie zachowując bądź co bądź spoko klimat. Teraz to wygląda tak, że forum niby egzystuje, niby ludzie coś piszą, ale to wszystko jest pozostawione samemu sobie. Nie trzeba radykalnych zmian, jak np. inny silnik, który kiedyś zasugerowałem, bo to nie ma większego znaczenia, o ile działa. Z pewnością potrzebny jest nowy prowadzący, ktoś z ikrą, żeby tchnąć więcej życia, zgodzicie się?
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: bob »

N Harmonia pisze:ktoś z ikrą, żeby tchnąć więcej życia, zgodzicie się?
Możesz zrobić ankietę, jakby co. Będzie raczej bardziej przejrzyście, jeśli chodzi o opinie wszystkich userów.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: Hadrian »

Ja się zgadzam z większością z was. Aktywny admin jest potrzebny od zaraz, podobnie jak shoutbox, który jest ważny i powinien się pojawić jak najszybciej. A połączenie portalu z forum i zoficjalizowanie ich to wyśmienity pomysł. Póki co, wszystko to ma moje poparcie.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: bob »

Naprawdę nikt nie ma jak się skontaktować z administratorem? Z początku to wydaje się być żartem - forum istnieje, ale bez jakiejkolwiek aktywności administratora.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: Mixthoor »

Jaka wiedza potrzebna jest, aby poradzić sobie na forum jako admin? Muszę być jakimś webmasterem, czy nie?

Jeśli forum byłoby przebudowane, byłbym wniebowzięty. Dział FMek z Ogólnym widziałbym jako jedną całość, podzieloną na osobne kategorie. Na thief-portal.pl zaglądam regularnie.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: bob »

Mixthoor pisze:Na thief-portal.pl zaglądam regularnie.
Sugerujesz, że chcesz być adminem? Założę ankietę "Mixthoor na administratora portalu Thief Forum - wasze opinie" jeśli będziesz chciał :twisted: .
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: raven4444 »

Dobra może zatrzymajmy się do momentu wypowiedzi Piotra.

Co wiedzieć trzeba? Hmm wypadałoby znać cmsa tutaj phpbb. Znajomość html, css, php, sqla na pewno byłaby przydatna.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: bob »

raven4444 pisze:Dobra może zatrzymajmy się do momentu wypowiedzi Piotra.
Której tak ogólnie nie było?
raven4444 pisze:Co wiedzieć trzeba? Hmm wypadałoby znać cmsa tutaj phpbb. Znajomość html, css, php, sqla na pewno byłaby przydatna.
Ktokolwiek z obecnych (panów) moderatorów zna się na tym?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: Bruce »

Jakby nie było Piotr na pewno odezwie się niedługo. Z dwóch powodów:
1. Wybór moderatorów.
2. Opłata za serwer.
Więc proponuję wziąć na wstrzymanie. Zwłaszcza ty bob.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: Mixthoor »

Ja odpadam, nie znam się na tym. Zostaję przy swoim dziale. Jakby co, mam łeb pełen pomysłów.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: Bandit »

Pozwolę sobie rozwiązać te problemy, które was nurtują. Bruce ma już spore uprawnienia, więc Bruce może! 8-)
Bruce powinien mieć bezpośredni kontakt z Piotrem, np. telefoniczny żeby w razie potrzeby mógł poinformować Piotra (SMSem) o ewentualnych problemach, którym nie jest w stanie samemu zaradzić.

Jeśli Piotr naprawdę nie ma czasu lub ochoty sprawować pieczy nad forum to zdjęcie tego ciężaru z jego barków będzie najbardziej zasadnym posunięciem.
Ale znalezienie równie właściwej osoby na to stanowisko to trudne zadanie. Nie mam tu na myśli kwestii technicznych, bo to jest do opanowania. Mam na myśli odpowiedzialne kierowanie forum, bo trzeba pamiętać o tym, że admin może zrobić z forum absolutnie wszystko, łącznie z jego bezpowrotnym skasowaniem. Ja na pewno nie chciałbym widzieć za admina kogoś poniżej pewnego pułapu wieku, bo nie ma nic gorszego od humorzastego admina.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: raven4444 »

I ogromny + dla Bandita. Nie ma co już kombinować, czekamy na Piotra i jak coś to się z Bruce wymienią numerami i sprawa rozwiązana.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: Maveral »

1. Bruce ma już na tyle duże uprawnienia, że o porządek nie ma się co obawiać.
2. Sądzę, że Piotr z racji sprawowanej funkcji odwiedza forum by sprawdzić czy działa (logować się nie musi).
3. Jak dotąd Piotr nie zawodził. Kiedy był potrzebny, to był. To jest po prostu taki typ admina, który wkracza do akcji jak już jest gorąco (czyt. jak coś przestaje działać :) ), a potem wraca do zimowego snu.
4. Na thief-portal.pl wchodzę regularnie. W googlu strona jest wysoko, więc ludzie szukając informacji o T4 na pewno będą mieli sposobność skorzystać z portalu. Poza tym, jak już ktoś zauważył, stronka jest ładna i ma ten "thiefowy klimat".
5. Co ma nam dać to "zoficjalizowanie" forum i portalu? (cokolwiek to znaczy)
6. SB zawsze odbierałem jako "takie okienko, gdzie ludziki piszą choć nie mają nic do powiedzenia". Przerost formy nad treścią. Dla mnie zbędny bajer, a z punktu widzenia webmajstera - zapychacz cennego miejsca w bazie danych.
N Harmonia pisze:Z pewnością potrzebny jest nowy prowadzący, ktoś z ikrą, żeby tchnąć więcej życia, zgodzicie się?
Nie. Forum tworzą wszyscy forowicze, a nie jakiś tam prowadzący ;) Skoro na tym forum mało jest życia, to jedna osoba, nawet na najwyższym stanowisku, tego nie zmieni. Myślę, że poprawniej było by stwierdzić, że potrzebna jest nowa odsłona Thiefa, to się zacznie tutaj dziać ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Weryfikacja Adminów i Moderatorów 2013

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Shotbox dodawał ruchu temu forum. Od kiedy go zabrakło wyraźnie spadła aktywność użytkowników. Byłą to też możliwość zwykłego pogadania o niczym. Czasem tego trzeba w życiu.

Natomiast ciężko mi uwierzyć, że zajmował aż tyle miejsca, skoro się szybko kasował. Nasze forum jest na poziomie górnego paleolitu jeśli chodzi o wymagania sprzętowe. Nie mamy dużych limitów plików, ograniczenia obrazków... na co potrzebne te limity? Tzn nie mówię, że na pewno nie ma, po prostu nie wiem :)
Obrazek
ODPOWIEDZ