tunery i karty DVB-T i DVB-S

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

tunery i karty DVB-T i DVB-S

Post autor: willy_poodle »

Jakie macie doświadczenia z tunerami naziemnymi i satelitarnymi?
Jakieś modele szczególnie polecacie albo odradzacie?
Ja się przymierzam i muszę coś wybrać.
Na razie nie wiem czy kupować stacjonarny czy do komputra, ale chyba stacjonarny wygodniejszy.
W przypadku kompa wolałbym raczej kartę wewnętrzną, bo nie lubię walających się dodatkowych pudełeczek na kablach ani wystających patyków.
Ale na razie nastawiam się na stacjonarny.
Najlepiej jakby to był i naziemny i satelitarny w jednym, ale takich nie ma zbyt wielu, a jeszcze mniej z DVB-S2 i T2 jednocześnie. Myślę trochę na wyrost, bo T2 u nas raczej w najbliższym czasie nie będzie, a talerza też jak na razie nie mam, ale nie chciałbym nastawiać potem tych skrzynek do sufitu i żonglować piętnastoma pilotami.
Chciałbym, żeby był wygodny w użyciu, szybki przy zmianie kanału i najlepiej z EPG, w którym widać kilka kanałów na jednej stronie, a nie jeden. Według SAT Kuriera większość tunerów u nas jest na procesorach Mstar albo ALI i są chyba dość bublowate.
Na tę chwilę zastanawiam się nad takimi modelami:
- Technisat Digiboxx T4 (tylko DVB-T/T2) - jest dużo narzekań sprzed paru lat na lichy soft, ale może już poprawili
- Cabletech URZ0198 (DVB-S/S2 + DVB-T)
- ewentualnie dozbierać więcej kasy na któreś combo Fergusona z serii Ariva

Przy okazji - chciałbym mieć darmowe kanały anglojęzyczne, ale chyba bez dwumetrowego talerza się nie da? Bo chyba jedyne sensowne są na Astrze 28.2 E w wiązce kierunkowej na wyspy. Te z ogólnej wiązki, to głównie newsy, zakupy i religijne, czyli nic nadającego się do oglądania.
Żadne płatne platformy na umowę mnie na razie nie interesują, a internet mam obecnie tylko z Aero.
Ewentualnie jakieś sensowne kanały skandynawskie, ale chyba wszystko jest kodowane?
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: tunery i karty DVB-T i DVB-S

Post autor: willy_poodle »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogły.
Widać, że tu same burżuje, już każdy ma nowy telewizor z DVB i nie korzysta z osobnych tunerów.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: tunery i karty DVB-T i DVB-S

Post autor: Leming »

willy_poodle pisze:Dzięki za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogły.
Widać, że tu same burżuje, już każdy ma nowy telewizor z DVB i nie korzysta z osobnych tunerów.
Lepiej nic nie mówić i nie szkodzić, niż wymądrzać się i doradzać, a nie mieć pojęcia o rzeczy.
Tym niemniej jestem pod wrażeniem twojego hobby (kolekcjonujesz tunery, czy jak?). Tak dokładnej listy życzeń i oczekiwań nie mógł napisać przeciętny oglądacz telewizyjny, a wytrawny znawca tematu. Zatem nie dziw się brakiem odpowiedzi. Po prostu zawstydziłeś wszystkich swoją wiedzą i wszyscy pochowali się po kątach (albo rzeczywiście są burżujami. Na mnie nie patrz, ja mam dekoder z Polsatu). ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: tunery i karty DVB-T i DVB-S

Post autor: willy_poodle »

No właśnie NIE JESTEM znawcą, tylko zwykle przed zakupem różnych rzeczy próbuję ogarnąć temat, żeby wybrać to, co najlepsze lub najbardziej mi pasujące, a nie pierwsze, jakie wpadnie w ręce albo jakie sprzedawca będzie chciał wcisnąć. Niestety takie podejście nie prowadzi do szczęścia bo się człowiek naszuka, nagrzebie, naczyta itd., a potem często się okazuje, że (już) nigdzie nie ma tego, co wybraliśmy.

Ze mnie raczej znacznie gorszy niż "przeciętny oglądacz telewizyjny", bo przez ostatnie kilkanaście lat prawie nie oglądałem tv, szczególnie sam u siebie, bo rzadko jest coś, co mogłoby mnie zainteresować.
Ale jak czasem najdzie, to dobrze mieć coś funkcjonalnego do odbioru.

Najbardziej bym chciał jakieś kombo, żeby było jedno do wszystkiego i z jednym pilotem, ale chyba dużego wyboru nie ma, a to co jest, jest słabo dostępne albo windują strasznie ceny z powodu dużego zainteresowania.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: tunery i karty DVB-T i DVB-S

Post autor: Bandit »

Nikt nie odpowiada, bo też nikt nie traci czasu na oglądanie byle czego w naszej TV. Lepiej pograć w Thiefa!

Skoro nie masz talerza to według mnie niepotrzebnie zawracasz sobie głowę dwufunkcyjnym tunerem, który kosztuje 2-3 razy drożej od tunera NTVC. Poza tym po co ci tyle kanałów? Na naziemnej są aż 22 kanały i będzie jeszcze więcej. Kiedy ty chcesz to wszystko obejrzeć? ;)

U mnie w domu stoi Ferguson Ariva T650i. Na necie można znaleźć opinie, że poprzedni model na innym starszym układzie, czyli T65 był pod pewnymi względami lepszy. Ja nie miałem okazji do porównania, ale jak dla mnie T650i jest full wypas, działa i nie chce innego. Oczywiście zawsze na siłę można do czegoś się przyczepić, że ma tylko jedno jednofunkcyjne USB (HUBy nie działają), że nie ma przeglądarki internetowej, tylko kilka serwisów, nie ma pilota z pełną klawiaturą QWERTY, nie każdy dysk zadziała (chyba za mało prądu daje na USB, ale z pendrive nie ma problemu). Dla mnie największą zaletą tego pudełka jest PŁYNNE odtwarzanie filmów w wysokiej rozdzielczości, nie tylko XviD, ale również H.264 MPEG-4. Można pozbyć się starego odtwarzacza DVD i koniec z nagrywaniem na płyty, tylko pendrive. Np. jeśli ktoś ma stary komputer, na którym nie może oglądać filmów HD, bo się tną albo dźwięk rozjeżdża się z obrazem to takie magiczne pudełeczko jest najlepszym i zarazem najtańszym rozwiązaniem by móc oglądać filmy w dużo lepszej jakości.

A w temacie to hybrydowe tunery od fergusona znajdziesz tutaj: http://www.ferguson-digital.eu/pl/produ ... ki-hd.html
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: tunery i karty DVB-T i DVB-S

Post autor: willy_poodle »

Hmm, może rzeczywiście niepotrzebnie myślę o kombo, jeśli nie mogę mieć talerza ponad 2m.
Mógłbym taki zamontować u rodziców poza miastem i chociaż od czasu do czasu pooglądać coś angielskiego, ale u siebie nie za bardzo, a mały talerz jest bezużyteczny, bo praktycznie tylko niemieckie kanały są dostępne.
No chyba, że się zmotywuję do nauki niemieckiego, wtedy byłby jakiś użytek.

Najlepsze kombo z tych najtańszych to chyba Ferguson Ariva 252Combo
http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... tarna.html
ale jest w tej chwili słabo dostępne, a jak już gdzieś mają, to o 100 drożej niż było wcześniej.

Nie wiem, na razie nie mogę się zdecydować. Może kupię za 25 kartę pci creatixa, żeby mieć coś na teraz.
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: tunery i karty DVB-T i DVB-S

Post autor: willy_poodle »

W końcu niedawno zakupiłem Arivę 250 combo, czyli DVB-T + DVB-S/S2 z wejściem na kartę conax i gniazdem CI w razie gdybym się zdecydował później na coś płatnego. 250 nie ma DVB-T2 jak 252, ale w Polsce jak na razie nie ma i pewnie nigdy nie będzie poza jakimiś testami w Warszawie.
Na rupieciach kupiłem antenę od Polsatu, więc już działa.

Poza tym wcześniej też na rupieciach dorwałem tanio tuner DVB-S do kompa - TechnoTrend TT-connect S-2400 i konwerter z 2 wyjściami, więc podłączyłem do obu tunerów. Może jeszcze pokombinuję z drugim konwerterem w tzw. zezie, żeby 2 satki na raz odbierać.

Tuner w kompie zasadniczo ma służyć do ściągania :D
Tak! Z niektórych satelit można ściągać to, co leci do innych, ale w ciemno, najpierw ściągamy, a potem dopiero patrzymy co spadło.
I niestety trzeba kręcić anteną, bo na tych najbardziej popularnych do oglądania satelitach nie ma co ściągać, tylko na jakichś nieoglądalnych np. bliskowschodnich.

Szkoda tylko, że tak mało jest sensownych darmowych kanałów w sensownych językach, szczególnie po angielsku i że nikt nie nadaje oryginalnej angielskiej ścieżki do wyboru w filmach.
ODPOWIEDZ