thief 3 - czy warto?

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

murmandamus
Bełkotliwiec
Posty: 19
Rejestracja: 30 marca 2005, 21:26

thief 3 - czy warto?

Post autor: murmandamus »

Czy warto kupić Thiefa 3?

Zastanawiam się bo jest dostępna teraz antologia thiefów wszystkich od 1 do 3 a brakuje mi tylko trójki do kolekcji. Jednak słyszałem że Thief 3 jest w 3 osobie a opcja 2 osoby jest nie taka jak w poprzednich grach serii.(jesli tak do chyba odpuszczę sobie nie chce grać w thief raidera tylko w thiefa).
Dodatkowo widzę ze fm do 2 wciąż są tworzone i swiatek fm ma się dobrze natomiast fm do 3 wychodzą rzadko kiedy. Więc jak polecacie?
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: thief 3 - czy warto?

Post autor: Jacek »

W antologii jest Thief Gold i T2 w dobrej wersji, wszystkie profesjonalnie spolszczone, biorąc pod uwagę cenę to na pewno warto, bez zastanowienia. 1 osoba w T3 jest taka sama jak w poprzednich, różnice wynikają tylko z innego silnika gry.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2007, 10:14 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kieszonkowiec
Ożywieniec
Posty: 92
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 11:07

Re: thief 3 - czy warto?

Post autor: kieszonkowiec »

Według mnie jeśli grałeś już w t1 i t2 to i watro zakupić i t3
Awatar użytkownika
Silvan
Akolita
Posty: 177
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 22:27
Lokalizacja: Otwock k/ Wawy
Kontakt:

Re: thief 3 - czy warto?

Post autor: Silvan »

murmandamus pisze:Thief 3 jest w 3 osobie a opcja 2 osoby jest nie taka jak w poprzednich grach serii.
Ciężko jest grać w drugiej osobie. Ja w każdym razie nie mogę sobie tego wyobrazić.
Jacek pisze:3 osoba w T3 jest taka sama jak w poprzednich
3 osoba to nowość z TDS XD To pierwsza jest taka sama (chociaż nie, chyba można zobaczyć swoje stopy tak dla odmiany).

Pomijając wasze poplątanie się w osobach: Tak, warto kupić antologię. Za 25 złotych dostaniesz Thiefa GOLD, Thiefa 2, Thief: Złowieszcze Cienie, 2 DromEdy, T3Eda, instrukcje, potrzebne kodeki. Warto poza tym docenić chociażby wysiłek Bukarego w pracy nad spolszczeniem.
Don't be afraid of darkness. Be afraid of what it hides...
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: thief 3 - czy warto?

Post autor: Kapitan Smith »

Podpisuje się pod Jackiem i Silvanem
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: thief 3 - czy warto?

Post autor: marek »

Silvan pisze:iężko jest grać w drugiej osobie. Ja w każdym razie nie mogę sobie tego wyobrazić.
w drugiej osobie to są strategie: dajesz polecenie "ty łebku, idź" i jednostka idzie albo nie :P
murmandamus pisze:Jednak słyszałem że Thief 3 jest w 3 osobie
3a osoba to opcja - nie chcesz to nie korzystaj

Podobnie jak poprzednicy: warto kupić, bo otrzymujesz profesjonalne spolszczenie, oraz Golda
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: thief 3 - czy warto?

Post autor: Pigov »

Pewnie że warto, a co do widoku trzeciej osoby, ja nawet nie wiedziałem że istnieje, dowiedziałem się dopiero po przejściu gry
Awatar użytkownika
Silvan
Akolita
Posty: 177
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 22:27
Lokalizacja: Otwock k/ Wawy
Kontakt:

Re: thief 3 - czy warto?

Post autor: Silvan »

Lol, a mi się zawsze wydawało, że to tpp jest domyślne.
Don't be afraid of darkness. Be afraid of what it hides...
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: thief 3 - czy warto?

Post autor: Sutriw »

Silvan pisze:Lol, a mi się zawsze wydawało, że to tpp jest domyślne.
I nie mów, że z tą niewiedzą i w ten sposób przeszedłeś TDS? :) Hehe...

Do autora tematu:
Jeszcze się pytasz?
Człowieku za jakieś 20 czy 25 zł (nie wiem ile dokąłdnie antologia kosztuje) możesz mieć trzy wybitne gry. Nawet jeżeli nie spodoba ci się TDS, to w zestawie masz Thiefa Golda, grałeś już?

A co do samego TDS.
Gra bardzo dobra. Podobała mi szczególnie fabularnie. Naprawdę iście Thiefowa fabuła (nie ironizuję). Do tego ładna, nowoczesna grafika.
Warto zagrać.
A jeżeli chodzi o perspektywe w grze, domyślnym trybem pod, który tworzono grę jest FPP (czyli z oczu).
Co więcej, mamy tu doczynienia z czymś więcej niż zwykłe FPP.
Mamy tutaj panie FPP ze świadomością ciała! O co chodzi? Widok z oczu, jednak gdy spojżymy w dół nie widzimy pustki jak w większości gier, tylko swoje nogi. Ot, tak jak w prawidziwym świecie. :)
Do tego kamera lekko się trzęsie, przez co mamy wrażenie, że nasza postać oddycha.
Ta świadomość ciała to naprawdę dobra rzecz, pozwala jeszcze lepiej wczuć się w klimat.

A TPP (widok zza pleców, jak w Tom Raiderze) jest tylko na doczepkę, aby kupowała młoda generacja graczy.

Przyciskiem V możemy zmienić z TPP na FPP i na odwrót.
Awatar użytkownika
kieszonkowiec
Ożywieniec
Posty: 92
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 11:07

Re: thief 3 - czy warto?

Post autor: kieszonkowiec »

Sutriw pisze:
Silvan pisze:
Człowieku za jakieś 20 czy 25 zł (nie wiem ile dokąłdnie antologia kosztuje) możesz mieć trzy wybitne gry. Nawet jeżeli nie spodoba ci się TDS, to w zestawie masz Thiefa Golda, grałeś już?
.
Ja kupiłem Antologie za 20 zł ;]
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: thief 3 - czy warto?

Post autor: BodomChild »

Kupić T3 czy nie ? Też chciałbym mieć takie problemy. Mi na przykład trójka nie pójdzie, więc nie mam co marzyć, żeby pograć (przynajmniej na razie). Ja kupuję antologię nawet tylko ze względu na profesjonalne spolszczenie i na golda 8-) . Nie ma to jak być fanatykiem.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Silvan
Akolita
Posty: 177
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 22:27
Lokalizacja: Otwock k/ Wawy
Kontakt:

Re: thief 3 - czy warto?

Post autor: Silvan »

Sutriw pisze:I nie mów, że z tą niewiedzą i w ten sposób przeszedłeś TDS? Smile
Aż taką lamą nie jestem. Jak w coś gram to sprawdzam keymapping przed pierwszym uruchomieniem. A z tpp fajnie wychodzą screeny.
Co do fabuły - faktycznie, klimatyczna i zaskakująca do ostatnich momentów gry. Wiele niespodziewanych zwrotów akcji. Ja na przykład ciągle nie wiem jak to było z Artemusem.

Antologia jest wydawana w Cenegowej Kolekcji Klasyki i standardowo kosztuje 24,90 zł.

@Bodom: TDS nie ma aż takich dużych wymagań. Chodził płynnie na moim starym rupieciu (256 MB RAM, AMD Athlon XP 1600+ 1.4GHz, GeForce 5200) na 800x600.
Don't be afraid of darkness. Be afraid of what it hides...
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: thief 3 - czy warto?

Post autor: Leming »

BodomChild pisze:Kupić T3 czy nie ? Też chciałbym mieć takie problemy. Mi na przykład trójka nie pójdzie, więc nie mam co marzyć, żeby pograć (przynajmniej na razie). Ja kupuję antologię nawet tylko ze względu na profesjonalne spolszczenie i na golda Cool . Nie ma to jak być fanatykiem.
Mi też trójka nie pójdzie. Moja Antologia ma ponad miesiąc i nadal mam nie otwarte, zafoliowane pudełko (kolejny eksponat NNWP).
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
ODPOWIEDZ