TG: Lampfire Hills

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

trickster

TG: Lampfire Hills

Post autor: trickster »

mam problem z fm /swoja droga bardzo dobra/ autumn in lampfire hills. chodzi o to ze fm wgrywa sie bez problemu, ale potem juz w trakcie gry dzieje sie cos dziwnego. mianowicie nie moge otwierac drzwi, czytac notatek, a gdy podejde do straznika to moge go wziasc na siebie i rzucic a on wtedy tak smiesznie miga i jakby zapadal sie w teren. zaznaczam, ze inne fm chodza bez problemu i tylko z ta mam klopot. sprawdzilem zarowno wersje ta z tfcd, jak i sciagnieta ze strony snipera i lecha. jakby ktos wiedzial o co chodzi to bede wdzieczny za rade
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: Sniper »

Powodów może być kilka:

- Brak convict.osm
- Może nie ten DL ale raczej nie gra roli
- Nie masz patcha 1.33

Mnie te misja działa ok ale jeszcze jej nie skończyłem.
GG: 1432377

Sniper
trickster

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: trickster »

dzieki snip za odpowiedz, powod okazal sie prosty, zainstalowalem nowa wersje droma i teraz smiga az milo.
trickster

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: trickster »

wracajac do fm autumn mialbym kilka pytan do osob, ktore ukonczyly owa fm. mianowicie:
1.o co chodzi w 3quescie "find secret locked switch..."? jesli chodzi o te ukryte dzwignie, to przelaczylem 3: w krypcie pod katedra hamerytow, w pomieszczeniu z kosciotropem oraz za skrzyniami. czy sa jeszcze jakies do odkrycia?
2.czy da sie otworzyc sciane w pomieszczeniu gdzie odnajdujemy zwloki. chodzi o miejsce gdzie wpadamy z komina domu garreta, tam gdzie zombi i duch. leza tam zwloki i dokument ale w scianie z cegiel jest miejsce gdzie po uderzeniu slychac metal. a moze jest to blad w grze.
3.taka sama sciana w podziemiach pokoju "philosoper" /co do nazwy nie pamietam, otwieramy je niebieskim kluczem o podobnej nazwie. jest tam miejsce gdzie otwieramy podloge i sa kolce na ziemi. ale jak zejdziemy na dol do dochodzimy do miejsca z pulapkami ogniowymi. sa tam drzwi za ktorymi jest sciana, ktorej nie idzie ruszyc /a moze ja cos przeoczylem/. w tym samym pomieszczeniu jest taka sama metalowa sciana. czy da rade ja ruszyc?
4.kiedy pojdziemy waskim przejsciem obok budynku beak's grocer po prawej stronie jest wysoka sciana a u gory okno. czy da rade tam wejsc?
no to by bylo na tyle. jesli ktos moze udzielic mi pomocy bede wdzieczny.
Gość

trickster

Post autor: Gość »

co do pytan, ktore zadalem w poprzednim poscie, z niektorymi zdolalem sobie poradzic. tajemnicze okno, to okno w pomieszczeniu z kosciotrupem, metalowe sciany lacza 2 pomieszczenia, otwiera sie ja dzwignia pod kamieniem /ale odkrycie:)/. dzwignia, zwiazana z pomieszczeniem kosciotupa raczej nie ma zwiazku z tamtymi, gdyz otwiera tylko wejscie. natomiast znalazlem kolejna dzwignie w tajemniczym pokoju z sufitem w ksztalcie gwiazdy z widokiem na niebo:) dlatego ponawiam moje pytanie. czy sa jeszcze jakies dzwignie, ktore prowadzilyby do rozwiazania questu nr 3? pozdrawiam
trickster

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: trickster »

czu ktos nie moglby tu zajrzec i udzielic mi pomocy. plizzzzzzz
trickster

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: trickster »

czy ktos moglby tu zajrzec i udzielic mi odpowiedzi na pytania jakie zadalem wczesniej. pomocy ludzie
Ortheza FC
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 23:55

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: Ortheza FC »

nie znam tej FM. skad ja sicgnales?
moze sprobuje sie dowiedziec jak roziwazc twoje problemy
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: PiotrS »

Autumn in Lampfire Hills - FM do T1 z końca 1999 roku, można ją spotkać pod tytułem Lampfire Hills, plik nazywa się fire.zip

Znalazłem stary save, misji nie skończyłem, w pewnym momencie jest fragment wymagający trochę zręczności, [precyzyjne skakanie] czego ja nie czerpie.
Spoiler:
► Pokaż Spoiler
Pozdrawiam
PiotrS
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: Sniper »

Misja super nie da się ukryć. Ja dotarłem trochę dalej - wydostałem się z podziemi i na poziomie expert nie rozgryzłem jedynie sprawy zagadkowej dźwigni przy domu. Ktoś wie jak ją przełączyć ?
GG: 1432377

Sniper
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: Sniper »

Aha misja jest u mnie w na stronie w downloadzie do Thief: The Dark Project. Dla przypomnienia podam adres: http://thief.cenega.net Grajcie i pomagajcie zatam :)
GG: 1432377

Sniper
tokaj
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 23:24
Lokalizacja: Czaniec

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: tokaj »

Skończyłem Lamfire Hills na expercie. Jak macie z nią jeszcze problemy to piszcie, może coś pomogę.
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: Sniper »

No to mi powiedz drogi Tokaju jak rozwikłałeś sprawę dźwigni ? Tylko tego nie zrobiłem bo mi zapisy z gry sie skasowaly po reinstalu Thiefa :( Drugi raz to już nie to samo.
GG: 1432377

Sniper
tokaj
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 23:24
Lokalizacja: Czaniec

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: tokaj »

► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: PiotrS »

A jak wyjść z podziemi.
Używaj spoilera
Pozdrawiam
PiotrS
tokaj
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 23:24
Lokalizacja: Czaniec

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: tokaj »

► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony 02 października 2002, 23:34 przez tokaj, łącznie zmieniany 1 raz.
tokaj
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 23:24
Lokalizacja: Czaniec

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: tokaj »

Tak, właśnie nauczyłem się używać spoilera :roll:
trickster

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: trickster »

dzieki za odpowiedz, w koncu udalo mi sie przejsc
Haneczka

Lampfire Hills - problem

Post autor: Haneczka »

Kochani, już raz mi pomogliście, więc i teraz na Was liczę.
W FM Autumn in Lampfire Hills spenetrowałam już wszystkie pomieszczenie, otwrzyłam wszystkie mozliwe drzwi i bramy poza jedną.
Mianowicie, z katedry przedostałam się do małej krypty z trzema trumnami. Tuz obok znajduje się kanał, którego jeden wylot prowadzi do studni w mieście, a drugi jest zakończony podświetlającą się bramą ( pod poziomem wody). Jak ją otworzyć? Nigdzie nie znalazłam klucza, mimo że uczciwie przeszukałam wszystkie (czyżby jednak nie? ) zakamarki w mieście, jak i wszystkich strażników... Napiszcie... co przeoczyłam??
Z góry dziękuję
Hania
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: Aen »

Miałem ten sam problem:) Te drzwi nie są ważne. Dotrzesz do tego pomieszczenia kanałami, w inny sposób. Musisz dostać się bodajże na któryś z balkonów za pomocą strzały linowej...o ile dobrze pamiętam
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
tokaj
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 23:24
Lokalizacja: Czaniec

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: tokaj »

Ta misja to spora zagwozka :wink:

Czy odkryłaś:
► Pokaż Spoiler
- jeśli tak to napisz co już masz, a co ci zostało do zrobienia.

A tą podwodną bramą się nie przejmuj, w zasadzie nie trzeba jej wcale otwierać.. Powodzenia!
Haneczka

Lampfire Hills - problem

Post autor: Haneczka »

Witam.
Mam już sztylet, miecz i zaliczony ten tajemniczy zamek z boku chatki Garreta. Brakuje mi jeszcze złotego medalionu.
Może się mylę, ale on powinien być chyba w Keepers' Vault, a znalezione papirusy sugerują, że to miejsce jest gdzieś w pobliżu grobu króla (jakaś wspólna droga...). Ale dokładne przeszukanie tej okolicy nic mi nie dało.
Co prawda po wypuszczeniu w ciemno strzały w zagłębienie w podłodze poniżej tych niebezpiecznych schodków słyszałam jakby odległy dźwięk otwierających się drzwi, ale nie byłam w stanie go zlokalizować...
Natomiast zabiłeś mi klina tym niebieskim kluczem i domem astronoma...
Nie znalazłam żadnego niebieskiego klucza, a w samym pomieszczeniu ( tym z niebieskim sufitem z wyciętą gwiazdą) poza papirusem nie widziałam nic ciekawego... Jedna jedyna wajcha otwierająca klapę w podłodze...
A tak w ogóle to bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem i liczę na dalszą pomoc
Hania
tokaj
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 23:24
Lokalizacja: Czaniec

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: tokaj »

► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Haneczka

Lampfire Hills - problem

Post autor: Haneczka »

Skończyłam.
Wspaniała misja.
Sama się dziwię, jak mogłam zapomnieć o machnięciu mieczem w domu astronoma... :lol:
A do medalionu doszłam inaczej - przez dom otwierany właśnie tym niebieskim kluczem.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Hania
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Lampfire Hills - problem

Post autor: timon »

Zdobyłem miecz, inne zadania mam niewykonane. Mam pytanie czym otworzyć zamek z switchem obok drzwi w domu Garretta ? I o jakim tajemniczy zamku obok domu mówicie ?
Na jednym naroźniku widać przez okna dwie skrzynki i śpiącego hamerajta, drzwi nie moge otworzyć żadnym kluczem. Mam dwa klucze niebieski i szary.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
ODPOWIEDZ