The City Online

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Marzec »

Black_Fox pisze:Wykorzystujesz konspekt/plan/silnik gry Robin Hood? ;).
Silnik mam własny... :roll: ... więc żadnego nie wykorzystuję przeca :P
Plan? Konspekt? Tylko i wyłącznie T1 i T2 oraz elementy gier mmorpg rzecz jasna. Nie spotkaliście się nigdy z rękawicami jako broń w grze? :)
Katharsis13 pisze:Kto zdecydował? W tym temacie? Jakoś nie zauważyłam....
Ja i "ekipa" ;)

Jestem pewien, że pałka w grze będzie, bo nie ma innej opcji, zostalibyśmy zmiażdżeni :-D
Dex1986 pisze:Marzec, dostałem się tylko do Twojego bloga i nigdzie więcej :P A jestem ciekaw strony.. jakieś wskazówki?
Powiem tak: wystarczy spojrzeć na mój podpis forumowy i trochę pokombinować. Więcej nie mówię, bo nie chcę na razie dzieci neo na forum :P
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Grzechu
Ożywieniec
Posty: 114
Rejestracja: 30 sierpnia 2006, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: The City Online

Post autor: Grzechu »

W czym programujesz??
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: The City Online

Post autor: Dex »

Marzec - pokombinowałem i udało mi się :D
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Marzec »

No to zaczęły się ferie i zaczną się nowe addony do TCO <zaciera rączki> - na dobry początek - walka z mobami, które na chwilę obecną są jedynie elementem ozdobnym gry ;)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Hadrian »

Widze prace idą w szybkim tempie (wegłud mnie)
A grafika jest super w porównaniu z moimi domysłami
czekam na kolejne screeny i demo single player
już się nie mogę doczekać wstąpienia do zakonu młota
Pomysł z rękawicami do ogłuszania jest taki: :dobani

Do Artass.......( Zostanę młotowcem )Ave Builder......... :jez
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Hadrian »

A w temacie: Thief MMORPG pisałeś że będzie w 3D. Możesz to wyjaśnic?
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Hadrian »

Czy to nadal jest aktualne? Haloooo, czekam na the city online!
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Marzec »

Aktualne jak najbardziej :P Niestety okazało się, że w wakacje nie nudzę się jak planowałem... Poza tym robię jeszcze inny silnik od nowa dla morpg kumpla. Postaram się coś ruszyć poważniej niedługo.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Hadrian »

Wreście się odezwałeś!!! Hura!!!!!! Nasz screna czy coś?
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Marzec »

Ślińcie się - pomyślałem i włączyłem na chwilę grę :P

Mało widać - lepiej to wygląda w akcji, ale macie - grafika testowa, mapka testowa, ale macie screeny :P

Swordman - tryb walki
Obrazek

Swordman - tryb normalny
Obrazek

Thief - tryb walki
Obrazek

Thief - tryb normalny
Obrazek

Złodziejaszek w półcieniu
Obrazek

Nowość!! New!! Novinka!! - NPC, Moby, czy tam zwykłe tibijskie Raty :P
Obrazek


Już wyjaśniam o co chodzi z trybami. Wyciągając miecz włanczamy tryb walki - chowając go mamy tryb normalny ;) Dodajmy do tego jeszcze dwa tryby

Tryb normalny - bieganie, bez broni, (u straży: zwykła spostrzegawczość)
Tryb walki - bieganie (wolniejsze), z bronią, (u straży: zwykła spostrzegawczość), (u złodziei: bardziej widzialni)
Tryb spostrzegawczy - tylko straż - chodzenie (b. wolno), bez broni, zwiększona spostrzegawczość (złodzieje stają się o 5% bardziej widzialni - wartość do ustalenia przez testy)
Tryb skradania - tylko złodzieje - skradanie się (b. wolno), bez broni, zwiększona niewidzialność

Po zrobieniu trybów plan wygląda mniej-więcej tak:
- system walki
- inwentarz
- ewentualne przedmioty
- elementy otoczenia z których można zbudować pierwszą mapkę
- pierwsza mapka (do bety)

Pamiętajcie jednak, że nie będzie to gra głównie nastawiona na skradankę (jak np. Thievery), dlatego też mam nadzieję, że gracze wybaczą mały realizm skradania się i jego ogólne wady (winikające przede wszystkim z tego, że nie gramy w 3D...)


Nie pamiętam, czy o tym pisałem, ale walnę jeszcze taki mały techniczny szpan 8-) :
- mamy system rejestracji
- mamy normalny czat, będą nawet emotki (YAY!)
- mamy dźwięk 3D - kroki i wszystko inne słychać w zależności od położenia postaci / źródła dźwięku na ekranie
- no i oczywista niewidzialność - gdy twój złodziej robi się cały granatowy, to znaczy że jesteś w cieniu, który zapewnia 100% niewidzialności
- mamy oświetlenie renderowane przed wczytaniem mapki
- mamy flary i przenośne pochodnie (YEAH) nie poruszają one jednak renderowanymi cieniami (OHNO)

Mówię to wszystko, na wszelki wypadek, jakby ktoś miał odwagę pomyśleć, że chciałbym taki postęp porzucić :)
-
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 września 2007, 17:22
Lokalizacja: Piła

Re: The City Online

Post autor: Garrett z Piły »

A ja znowu się przyczepię, bo strasznie mnie mierzi, jak inteligentny facet wali takiego byka, nie przystoi
Marzec pisze:włanczamy
włączamy. Wbrew temu, co mówi jakieś 90% Polaków, nie ma czegoś takiego jak 'włanczać' i tym podobne odmiany.


Co do samego projektu, to jestem pełen podziwu i życzę wytrwałości i wszelkiej pomyślności, świetna robota :ok
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Hadrian »

Dzięki za fotki, ale w starszym projekcie lepiej wyglądały postacie: te są bardziej nie wyraźne :?
http://img27.imageshack.us/img27/4079/clipboard04r.jpg porównaj to z tym http://img105.imageshack.us/img105/1488/renderjv1.jpg

[ Dodano: Pon 13 Lip, 2009 08:18 ]
Ten złodziej w pół cieniu jest prawie niewidzialny dla nas :?
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Marzec »

adriannn pisze:w starszym projekcie lepiej wyglądały postacie: te są bardziej nie wyraźne
No cóż. Może starsze się poprawi i przywróci, ale na razie nie ma kto robić grafik, więc podłożona jest grafika gotowa na (mam nadzieję) okres tymczasowy.
adriannn pisze:Ten złodziej w pół cieniu jest prawie niewidzialny dla nas :?
Marudzisz jak stara baba ;) Wartość niewidzialności jest do ustalenia, ale pamiętaj, że to się wszystko dzieje w ruchu. Gdy będziesz się poruszał to staniesz się bardziej widzialny ;)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 września 2007, 17:22
Lokalizacja: Piła

Re: The City Online

Post autor: Garrett z Piły »

No tak, kolega uniósł się chyba honorem i byka nie poprawił :P gratulujemy :P :ok
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Marzec »

Jakoś mało mi on przeszkadza, bo pisałem wtedy na szybko :] Ktoś tu chyba prowadzi offtop
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 września 2007, 17:22
Lokalizacja: Piła

Re: The City Online

Post autor: Garrett z Piły »

Mój ulubiony rodzaj tłumaczenia, pisałem na szybko :D Po koledze jak raz bym się tego nie spodziewał, no ale cóż. Dlatego też dodałem wcześniej stosowny komentarz, pragnę zauważyć, że wcześniej pisałem na temat :)
Z przykrością stwierdzam, że nie podołałeś tej drobnej sprawie, mam szczerą nadzieję, że z samym projektem pójdzie lepiej. Jestem niemal przekonany, że tak będzie, bo jak już wcześniej wspomniałem, wygląda to wszystko naprawdę ciekawie i ładnie :ok. Chillout.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: The City Online

Post autor: Nivellen »

Garrett z Piły pisze:Mój ulubiony rodzaj tłumaczenia, pisałem na szybko :D (...)
A Ty co? Też nauczyciel :)) :shock: Przecież Marzec nie robi błędów nagminnie, czy specjalnie - nie myl "zwykłego" użytkownika z Bobem. Każdemu z nas zdarza się robić czasami byki, to jednak nie powód do wytykania tego palcem i traktowania w ten sposób . Z tego, co pamiętam, kiedyś mnie również wypomniałeś podobną rzecz. Nie zrozum mnie źle - cieszę się, że na forum są osoby dbające o czystość i piękno polskiego języka, większość forumowiczów również się do tego stosuje, ale w tym przypadku to już chyba nadwrażliwość :roll:

Przepraszam za mały offtop, ale nie mogłem się powstrzymać.
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2009, 00:11 przez Nivellen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 września 2007, 17:22
Lokalizacja: Piła

Re: The City Online

Post autor: Garrett z Piły »

Jak do tej pory, na 3 posty w tym temacie zrobiłem tylko 1 offtopowy, więc pozwolę sobie zrobić drugi i ostatni, aby całą sprawę spokojnie zakończyć.

Nivellen, to nie był żaden atak z mojej strony, przez cały czas, także w pierwszym poście swoje słowa kierowałem w sposób spokojny, absolutnie moim celem nie było nikogo obrażać. Nie piszę zbyt często na tym forum (z braku czasu niestety), dużo częściej mam czas aby jak najwięcej tematów poprzeglądać, ale pozwala mi to mniej więcej ocenić kto jak pisze i jaki poziom prezentuje. Podobnie sprawa się ma z kolegą o nicku Marzec, wiem, że chłopak pisze dobrze w ojczystym języku, dlatego tym bardziej zdziwił mnie taki błąd w jego wykonaniu, ale bardziej mnie zdziwiła jego reakcja.

Ja np. oblałbym się w podobnym przypadku co najwyżej małym rumieńcem, poprawił błąd i podziękował za trafną uwagę. Choć rozumiem, że jesteśmy różnymi ludźmi i nie każdy tak musi lub potrafi :)

O tym, że do kolegi nie jestem nastawiony negatywnie świadczyć też może część wypowiedzi typowo związanej z tematem, naprawdę jestem pełen podziwu dla kogoś, kto podejmuje się takiego zadania, tym bardziej w pojedynkę lub niemalże w pojedynkę. Tym bardziej, że programowanie i te sprawy, to dla mnie czarna magia :) Zupełnie nie moja działka, ani zainteresowania.

Reasumując, dlaczego zwróciłem uwagę? Ponieważ w tym przypadku problem był bardzo charakterystyczny, z czego na pewno zdajesz sobie sprawę. Zdecydowana większość ludzi popełnia ten konkretny błąd (mówi, pisze wyłanczać - nie wyłączać) i często są to ludzie świetnie wykształceni i dobrze operujący językiem, co by tylko potwierdzało moje wcześniejsze zdania, także na temat kolegi, do którego się pierwotnie zwróciłem. Powodem mojego działania było zwyczajnie zwrócić uwagę na fakt, że to błąd, którego można się w prosty sposób pozbyć, nic więcej. Ot uwaga z czystego serca, naprawdę żadnych złośliwości. Jeśli ktoś moje pierwsze zdanie potraktował w tych kategoriach, to ubolewam i będę o tym pamiętał w przyszłości. Miejcie jednak na uwadze, że nie kieruje mną żadna złośliwość bądź chęć wytknięcia błędu dla zasady. ABSOLUTNIE :)

Czy Tobie Nivellen zwróciłem kiedyś uwagę? Nie wydaje mi się, ale może po prostu nie pamiętam. Nie ma to chyba jednak większego zdarzenia. Mnie też kiedyś zdarzało się popełnić jakiś błąd :)

I ostatnie - nie jestem nauczycielem, to kompletnie nie moja działka, ja się obracam w kręgach medycznych :) Po prostu lubię i staram się zawsze jak najlepiej mówić i pisać w ojczystym języku. Pozdrawiam i przepraszam za przydługą wypowiedź, chciałem wytłumaczyć niejasności :)

Moda proszę o niekasowanie posta, a ja już kończę offtopować :)
MTJ
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 23 września 2008, 20:05

Re: The City Online

Post autor: MTJ »

Garrett z Piły pisze:O tym, że do kolegi nie jestem nastawiony negatywnie świadczyć też może część wypowiedzi typowo związanej z tematem, naprawdę jestem pełen podziwu dla kogoś, kto podejmuje się takiego zadania, tym bardziej w pojedynkę lub niemalże w pojedynkę. Tym bardziej, że programowanie i te sprawy, to dla mnie czarna magia
Powtórzyłeś "tym bardziej"! :o Trzeba szanować język ojczysty i stosować wyrazy bliskoznaczne! Napisałeś przydługie zdanie pomijając przynajmniej jeden przecinek a w drugim nie postawiłeś kropki! Hańba dla naszej mowy narodowej!

A tak na serio to naprawdę skończ bo twoje poprawianie innych tutaj i w tym temacie jest nachalne, irytujące i rozbija dyskusję. :roll:

Żeby nie robić offtopicu to do tworzenia grafik postaci polecam skaptować ostatnie objawienie działu Twórczość Fanowska - Keepera Gurgula. :P
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 września 2007, 17:22
Lokalizacja: Piła

Re: The City Online

Post autor: Garrett z Piły »

Nic nie zrozumiałeś MTJ, co jak raz szczególnie mnie nie dziwi. Spróbuj szczęścia innym razem.

A powtórzenie w sąsiednich zdaniach słowa "tym bardziej" miało na celu jeszcze silniej podkreślić pewien aspekt.

Ok KONIEC offtopa, wszelkie uwagi związane z tą sprawą lub generalnie wobec mnie proszę kierować na priva :). Nie róbmy niepotrzebnego zamieszania.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Hadrian »

Sorry że się niecierpliwię ale masz coś nowego niekoniecznie screeny, jak chcesz mogę ci pomóc z zrobieniem loota i innych obiektów tylko nie wiem jak :roll:
Grzechu
Ożywieniec
Posty: 114
Rejestracja: 30 sierpnia 2006, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: The City Online

Post autor: Grzechu »

E tam. Czepiacie się ;)
Według mnie wygląda bardzo dobrze, lepiej niż wtedy (mowa o postaciach)
Poprawił bym jedynie jakość tekstur i będzie wspaniale :ok
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Bardzo łądna grafika! Jestem pełen dobrych nadziei.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: The City Online

Post autor: Hadrian »

Jak tam city??? Mam małe pytanko: Czy będzie można spotkać Garretta? Czy tylko zmianki?
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: The City Online

Post autor: Daweon »

adriannn pisze:zmianki
Nie chodziło ci przypadkiem o wzmianki.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
ODPOWIEDZ