Jak zrobić trainer do thiefa 2 1.19

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Jak zrobić trainer do thiefa 2 1.19

Post autor: PROMETEUSZ »

Wiem że jest do thiefa 1.07 i chętnie bym zobaczył jak jest zrobiony, ale ni wiem jakim programem został zrobiony.
Czy mógłby ktoś mi poradzić jak się do tego zabrać/
Nawet znalazłem w sieci program który wyszukuje odpowiednie wartości pamięci . Niestety po każdym wgraniu lub zaczęciu gry muszę szukać ich na nowo bo się zmieniają. jak znaleźć stałe adresy pamięci ??????

wie ktoś może skąd ściągnąć program THIEF SAVE EDITOR
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jak zrobić trainer do thiefa 2 1.19

Post autor: raven4444 »

W CE można napisać skrypty w asemblerze które odnajdują odpowiednie adresy w pamięci i je zmodyfikują. Trainera można zrobić w każdym języku ale do manipulacji pamięcią potrzebny jest asembler i to nie podstawa asemblera.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jak zrobić trainer do thiefa 2 1.19

Post autor: bob »

PROMETEUSZ pisze:wie ktoś może skąd ściągnąć program THIEF SAVE EDITOR
Sam sobie zadaję to pytanie - nie wiem, gdzie ten program pobrać.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak zrobić trainer do thiefa 2 1.19

Post autor: Zaratul »

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Re: Jak zrobić trainer do thiefa 2 1.19

Post autor: PROMETEUSZ »

A propo tworzenia trainera jak znaleźć POINTER to niby być stały adres pamięci który by wskazywał dynamiczny adres pamięci na stałe. Jak go znalźc.


Jak użyć tego programu bo żaden save niechce mi się otworzyć. Choć kopiowałem savy do katalogu z tym programem czy coś jeszcze muszę zrobić. prosiłbym o krótką instrukcję obsługi programu.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jak zrobić trainer do thiefa 2 1.19

Post autor: raven4444 »

Oj odpuść sobie tworzenie tego trainera, serio piszę. Używaj Cheat Engine do szukania danej wartości która jest dekrementowana, 4 bajty z tego co pamiętam ma rozmiar, oczywiście nie musisz dekrementować nonstop, można zmniejszać i zwiększać. W ogóle polecam zrobić cały tutorial do CE, jest prosty a wiele wyjaśnia.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Jak zrobić trainer do thiefa 2 1.19

Post autor: Keeper in Training »

Przepraszam, że się wtrącę, ale jaki jest sens robienia trainera do Thief'a? Zawsze wydawało mi się, że to nie RPG, gdzie od parametrów zdolności postaci zależy wiele - powodzenie lub porażka. W Thief'ie mierzysz się z własnymi umiejętnościami, bo albo potrafisz wykorzystać sytuację i swoje zmysły, ekwipunek, zwyczaje przeciwników, albo nie.

Do testowania tłumaczeń zwykle korzystamy z "Burrick-hacka" - zmienia nastawienie przeciwników, dzięki czemu nas nie atakują.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Re: Jak zrobić trainer do thiefa 2 1.19

Post autor: PROMETEUSZ »

a skąd wziąć tego Burrick-hacka ??????
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Jak zrobić trainer do thiefa 2 1.19

Post autor: Keeper in Training »

PROMETEUSZ pisze:a skąd wziąć tego Burrick-hacka ??????
Pytaj Ravena, Mixthoora, Spideya i WhiteNiggę. To oni mają plan do skarbca. Ja tu tylko pracuję :-D .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jak zrobić trainer do thiefa 2 1.19

Post autor: raven4444 »

To się tworzy dedykowane pod misje, zrób listę misji najlepiej z linkami do pobrania to jak znajdę czas to udostępnię.
ODPOWIEDZ