Thief Guild - Gildia Złodzieja

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Thief Guild - zarządzanie fanmisjami i recenzje misji

Post autor: Marzec »

Cześć wszystkim :) Dziś uruchomiliśmy nowe funkcje portalu: zarządzanie własnymi stronami fanmisji oraz wystawianie recenzji dla innych misji :)

Po więcej informacji zapraszam do oficjalnego newsa:
https://www.thiefguild.com/news/1/9443/ ... w-i-graczy

Opis funkcji darmowego Konta Twórcy do zarządzania misjami:
https://www.thiefguild.com/showcase/creator_account

Wskazówki dotyczące wystawiania recenzji:
https://www.thiefguild.com/showcase/reviews

Na forum mamy bardzo dużo świetnych recenzji. Zachęcam do zamieszczania swoich już istniejących recek na łamach Gildii, jak i do wystawiania nowych bezpośrednio na naszym portalu :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: darkonia »

Mam taką luźną propozycję, jeżeli cierpiałbyś na nadmiar wolnego czasu. Mianowicie, na Twojej stronie, w przeglądarce fanmisji zapewne nie zaszkodziłoby dodać opcję jakiegoś filtrowania, czy mają być alfabetycznie tytułami, czy może nazwami autorów, czy (tak jak chyba jest teraz) kiedy zostały dodane albo stworzone.
Nie wiem, być może już sam działasz w tym kierunku.
Moim zdaniem również możliwość oceniania filmików i grafik, choć niezbyt wiele wnosząca, oczywiście poza nadmiarowym kodem na stronie, mogłaby odrobinę wzbogacić stronę. Kiedy zobaczyłam ten obrazek, chciałam mu dać 11/10.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Marzec »

Niestety, co chyba widać, ostatnio nie ma dużo tego wolnego czasu.

Filtrowanie ma multum opcji. Nie widzę w Twojej propozycji nic nowego. To o czym piszesz to sortowanie. Na razie katalog sortuje się od najnowszych do najstarszych. Mam już zrobione sortowanie po popularności i średniej ocenie, ale czeka na publikację jak już będzie dobra suma ocen.

Sortowanie alfabetycznie tytułami albo nazwami autorów - nie przyszłoby mi to do głowy, że może być przydatne. Jeśli tak sądzisz, można dodać.

Myślałem o "lajeczkach" dla obrazków i filmów. Oceny na razie są przypisane misjom i trochę zaburzyłoby to ogólny wydźwięk tej funkcji. Wykonanie tego nie jest trudne, ale czy wiele osób będzie dawać oceny screenom? Może jedynym sposobem na to by się o tym przekonać jest dodanie tej funkcji.

A ten zrzut z Upside Down to naprawdę unikat :-D

Na razie jest lista TODO, która trochę się przeciąga... Mam jednego twórcę misji, który zapomniał hasła do konta, więc trzeba zrobić mechanizm zmiany hasła... Ponadto mam jednego spammera, któremu trzeba dać warna, ale do tego trzeba napisać system warnów... ;)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: darkonia »

Marzec pisze: Filtrowanie ma multum opcji. Nie widzę w Twojej propozycji nic nowego. To o czym piszesz to sortowanie.
:oops: Pomyliłam słowa :oops:

Zdaję sobie sprawę, że tylko ja cierpię na nadmiar wolnego czasu i nawet zaskoczyła mnie taka szybka odpowiedź :) . Wiem też, że takie dłubanie w kodach bywa męczące. Mam nadzieję, że się nie zniechęcisz i nie przedobrzysz. Jeśli będę miała pomysły, co by się mogło ewentualnie przydać (muzyka w tle i specjalny kursor niby są ładne, ale mało użyteczne - kiedyś próbowałam, nie polecam), dam znać.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Marzec »

Niektóre rzeczy bywają męczące. Inne to bułka z masłem, jeśli w odpowiedni sposób utrzymuje się porządek w architekturze kodu :)

Myślę, że czas muzyki w tle na stronach www minął. Gdybym robił grę przez przeglądarkę to, owszem, muzyka była by tu kluczowa. Z podstawowych rzeczy, których brakuje na stronie od samego początku to szata graficzna.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Hadrian »

Ja bym od siebie dodał, że przydałby się przegląd fanmisji ocenionych przez danego użytkownika - tzn. bym mógł zobaczyć, w jakie misje grał użytkownik X i jak je ocenił. W tym zawarte jest oczywiście to, bym mógł podejrzeć też własne oceny, bo na razie dostępna jest jedynie (?) opcja "ostatnio ocenione". Do tego przydałoby się sortowanie, o którym opisała już darkonia - zwłaszcza autorami, ocenami i datą wydania.

Ale to, jak już było mówione, jak będziesz cierpiał na nadmiar czasu ;) Bo podejrzewam, że zrobienie takiego systemu byłoby dość trudne i czasochłonne.

Swoją drogą, portal jest świetny i do niedawna korzystałem z darkfate.org do sprawdzania nowości w świecie fanmisji, teraz przerzuciłem się do Ciebie :)
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Marzec »

A więc rozumiem chodzi o dodanie filtra "misje w które zagrał user X", czyli zestawienie "mojej oceny" z "ocena usera X" na liście fanmisji? Potrzebne jest sprecyzowanie Twojego requestu :) Masz duży udział w ocenach na portalu i chciałbym aby portal był właśnie dla takich ludzi :) Cieszy mnie, że mogę konkurować z rosyjskim mocarstwem :rad

Rzeczy o których pisze Darkonia są już na todo liście.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Hadrian »

Dopiero dzisiaj odkryłem, że można rozwinąć listę "ostatnio ocenione" :) Chodzi mi o to, by tę listę ocenionych FMek można było sobie sortować według daty oceny (co już poniekąd jest), wysokości noty, nazwy autora, daty premiery misji etc.

Uwielbiam właśnie portale, które pozwalają mi na różnego rodzaju katalogowanie tego typu rzeczy, np. Goodreads do przeczytanych książek oraz Rateyourmusic do przesłuchanych albumów oraz obejrzanych filmów (do czego korzystam także z filmwebu). Jak nie wyraziłem się jasno o co mi chodzi to polecam zajrzeć jak to tam wygląda, skoro rzeczywiście jestem główną grupą docelową jak mówisz :-D
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Marzec »

Na pewno czytelność tego linku do wszystkich ocen mógłbym poprawić. Pomyślę o tym.

Sortowanie ocen zrobimy.

Zarówno w ocenach jak i fanmisjach będzie problem z sortowaniem wg autora, z uwagi na to, że niektóre misje mają kilku autorów.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Hadrian »

Spoko :)

Jeszcze jedna rzecz.

Po otwarciu okienka służącego do pisania recenzji pojawiły się trzy kategorie do ocenienia: "atmosphere", "gameplay" and "story". Dodałbym jeszcze "architecture" ;)

EDIT:

O, teraz widzę dopiero, że można dodać własne. Ciekawe rozwiązanie :)
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Marzec »

Mam nadzieję, że to wystarczy :) W przygotowaniu jest samoczynne pojawianie się kategorii, których już wcześniej używało się do recenzji. Cieszę się że piszesz recenzje!
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Juliusz »

Sugestia:
Dla zwiększenia popularności serwisu oraz ułatwienia ludziom udzielania się, myślę, że dobrym pomysłem byłaby integracja z nową przeglądarką Fena Angel Loader. (póki ciągle ją usprawnia).
Wówczas, ludzie ukończywszy misję, mogliby od razu wysłać swoją ocenę i ewentualnie recenzję do Twojego serwisu.
Nie wiem, ile roboty by było z taką integracją, czy trzeba by napisać odpowiedni API dla osób z zewnątrz, ale myślę, że mogłoby to fajnie działać. Każdy musiałby oczywiście założyć konto wpierw, ale później nie musieliby nawet odwiedzać thiefguild każdorazowo.

Zasugerowałem też w tym (gorącym) wątku: https://www.ttlg.com/forums/showthread. ... ost2426761
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Marzec »

Pisałem już z podobnym pomysłem do tolsena64 odnośnie jego Fan Mission Managera, ale może dobrze by było uderzyć również w Angel Loader, tak.

Z Fenem dyskutowałem czasy temu na temat możliwości zrobienia przycisku "graj w misję" w loaderze. Niestety napotkaliśmy problem i chęci opadły.

Co do samego oceniania i podobnych rzeczy, warto odświeżyć kontakt. Ostatnio chodzi mi po głowie że najlepiej gdyby twórcy loaderów udostępnili funkcję tworzenia pluginów lub skryptów, wtedy każdy webmaster mógłby zapodać swoją wtyczkę :) Ja z chęcią tak bym zrobił.

Ostatnio zająłem się wyniesieniem nowych recenzji na stronę główną, by zwiększyć zainteresowanie odwiedzających. Poprawiłem też prędkość ładowania głównej, choć nadal pozostawia wiele do życzenia.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Juliusz »

Hmm... o Fan Mission Manager tolsena64 nie słyszałem wcześniej.

O Angel Loader jest za to ostatnio głośno. Nie instalowałem tego jeszcze, ale skoro jest ciągle aktualizowany i kontaktowaliście się już, to warto kuć żelazo, póki gorące.

W ogóle fajnie by było mieć jakiś wskaźnik (może kryterium filtrowania), co jest 'trendy', tzn. w co inni grają. Oczywiście zależałoby to w dużej mierze od tego, ile osób by udostępniło swoje statystki z loaderów.
Ot, ludzie czasami się pojawiają na forum i pytają o najlepsze misje ostatniego roku itp. Coś takiego by niejako dało odpowiedź, bo część ludzi sięga po to, o czym się aktualnie mówi.

Co do czasu ładowania strony - nigdy to nie było dla mnie problemem. 3-4 sekundy i już wszystko widać. Ew. 5, bo jeszcze coś tam kursor mieli w tle, ale strona już działa.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Marzec »

Aktualizacja strony o nowe funkcje: sortowanie fanmisji i ocen użytkowników :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Juliusz »

Dzięki - dobra robota!

Dla pewności - jak ustalasz popularność misji?

P.S. dobry wybór obrazka dla newsa. Biblioteka w Trinity College w Dublin'ie. Byłem tam parokrotnie - jej zwiedzanie jest częścią wystawy Księgi z Kells.
Dla zainteresowanych - proponuję wygóglować obrazki dla haseł 'Trinity College Dublin' oraz 'The Book of Kells'. Inspiracja do fanmisji gotowa! :) ;)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Hadrian »

Popularność misji to chyba po prostu liczba głosów, ale niech twórca się wypowie :D

Również gratuluje, bardzo podobają mi się zmiany i tego mi było trzeba ;) Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się zobaczyć ich tak szybko :D
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief Guild - Gildia Złodzieja

Post autor: Marzec »

Juliusz pisze: Dzięki - dobra robota!

Dla pewności - jak ustalasz popularność misji?
Hadrian pisze:Popularność misji to chyba po prostu liczba głosów, ale niech twórca się wypowie :D
Yes ;)
Juliusz pisze: P.S. dobry wybór obrazka dla newsa. Biblioteka w Trinity College w Dublin'ie. Byłem tam parokrotnie - jej zwiedzanie jest częścią wystawy Księgi z Kells.
Dla zainteresowanych - proponuję wygóglować obrazki dla haseł 'Trinity College Dublin' oraz 'The Book of Kells'. Inspiracja do fanmisji gotowa! :) ;)
Zazdroszczę przeżyć :) Zgadzam się w 100% z inspiracjami. Osobiście uważam, że kadr użyty w foto newsa mógłby pochodzić wprost z biblioteki Keeperów. Drewniany płotek przypomina widok mostów z biblioteki.

Hadrian pisze: Również gratuluje, bardzo podobają mi się zmiany i tego mi było trzeba ;) Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się zobaczyć ich tak szybko :D
Dzięki Juliusz i Hadrian ;) Prawdę mówiąc im bardziej to się dłużyło, tym mocniej uświadamiałem sobie, że brak tych funkcji jest bez sensu :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Thief Guild

Post autor: Marzec »

Czołem :) Wchodzę w trochę nowy etap z portalem. Zobaczymy, czy zmiany w tym kierunku będą miały sens. Zapraszam do posta na TTLG: [post usunięto]

EDIT: Nowy wątek:

https://www.ttlg.com/forums/showthread. ... &p=2433726

Zamieszczam też krótką informację poniżej.

Od niedawna można płacić dobrowolną darowiznę, jeśli chce się wesprzeć projekt portalu. Wpłaty można znaleźć pod linkiem na samym dole strony.

Druga nowość, to rozpoczęcie działań nad utworzeniem oficjalnego fanklubu Thiefa (zatwierdzonego przez copyright ownera) - taki jeszcze nie istnieje. Celem fanklubu jest możliwość uruchomienia sklepu z szerokiej maści rzeczami pod oryginalną marką.

Gdyby ktoś chciał dołączyć do zespołu organizacyjnego lub podzielić się swoim doświadczeniem w podobnych sprawach, zapraszam do kontaktu :)
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2020, 08:53 przez Mixthoor, łącznie zmieniany 7 razy.
Powód: Dobry temat, dobra strona. Przyklejone.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief Guild - dotacje i inne plany

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie mam uprawnień :/

Kod: Zaznacz cały

SPIDIvonMARDER, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief Guild - dotacje i inne plany

Post autor: Marzec »

Admini zdjęli temat i zastanawiają się, czy jest zgodny z regulaminem. Moim zdaniem - kuriozum. Czekamy na rezultat.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thief Guild - dotacje i inne plany

Post autor: peter_spy »

Spróbuj wrzucić też na inne fora, w tym TDM. Przypuszczam że nie będzie z tym problemu.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief Guild - dotacje i inne plany

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Przeklej może jego treść tutaj, w formie cytatu
Obrazek
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief Guild - darowizny i inne plany

Post autor: Marzec »

@SPIDI, sorry za lakoniczny respons z mojej strony. Trochę mnie ta sytuacja podłamała, ale już zdążyłem się pogodzić z atmosferą na tamtym forum.

Edytowałem pierwszy post, po krótce opisując dwie nowe sprawy.

@Judith, dobry pomysł. Postaram się odzyskać oryginalny post i zamieścić na łamach forum TDM.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief Guild - darowizny i inne plany

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Marzec pisze:(...)

Druga nowość, to rozpoczęcie działań nad utworzeniem oficjalnego fanklubu Thiefa (zatwierdzonego przez copyright ownera) - taki jeszcze nie istnieje. Celem fanklubu jest możliwość uruchomienia sklepu z szerokiej maści rzeczami pod oryginalną marką.

Gdyby ktoś chciał dołączyć do zespołu organizacyjnego lub podzielić się swoim doświadczeniem w podobnych sprawach, zapraszam do kontaktu :)
Pracowałem przez wiele lat w firmie produkującej gadżety fanowskie.

http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=11&t=6317

Mogę doradzić :)
Obrazek
ODPOWIEDZ