TG FM: The Whistling of the Gears

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego!
1
25%
Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra!
1
25%
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
2
50%
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak.
0
Brak głosów
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie.
0
Brak głosów
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

TG FM: The Whistling of the Gears

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tytuł: The Whistling of the Gears
Typ: TG
Autor: Firemage
Data wydania: 30.11.2018
Język: angielski

Opis: Misja z konkursowa z okazji 20 lecia Thiefa.
Najbardziej industrialna misja w historii TG. Fabryki, zębatki, koła stukocą...

Do pobrania z:
http://www.southquarter.com/tdp20ac/TDP ... eGears.zip
https://www.taffersparadise.co.uk/thief ... eGears.zip
http://download.darkfate.org/fan-missio ... eGears.zip

Wątek na forum TTLG
Link do tematu konkursowego na TTLG
Lista innych misji z konkursu
Strona misji na Thief Guild
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: TG FM: The Whistling of the Gears

Post autor: SPIDIvonMARDER »

O jasny gwint!

Co za misja! Tutaj trójwymiarowość Thiefa zyskuje nowe znaczenie. To nie tak, że możemy sobie poskakać po dachach. To też nie tylko belki stropowe na strzały linowe. To prawdziwy labirynt we wszystkich płaszczyznach, w którym możemy wspinać się po ścianach, skakać po rurach i klimatyzatorach! Wiele pięter w górę, a i z góry na dół da się bezpiecznie zejść prawie wszędzie (trochę znając Dark Enginową fizykę, hehe)...
Wolność!

Industrialny klimat jest tysiąckrotnie podkręcony dzięki bardzo zaawansowanemu tłu dźwiękowemu. To nie tylko stare dobre ambienty, ale i odtwarzane w różnych miejscach stukoty i zgrzyty pracujących maszyn (nawet, jeśli nie jesteśmy obok nich. To na zasadzie gwaru w pomieszczeniu).

Chyba nie musze dodawać, że architektura i rozplanowanie pomieszczeń to też mistrzostwo, jak w Lost Among the Forsaken.

Zajebisty easter egg ze skrytką w pokoju kłócącej się pary.

Ponarzekać właściwie mogę tylko na główny cel, który wymagał odnalezienie 4 elementów rdzenia pewnej maszyny, poukrywanych po mieście. Podpowiedzi, gdzie ich szukać, były serią szybkich teleportacji po tych lokacjach. Tak szybkich, że najpierw ogóle nie skumałem, że to one (TTLG to the rescue), a potem musiałem z 8 razy wczytywać grę, aby odtworzyć sekwencję ponownie.

Misja jest bardzo trudna. Pomimo swego geniuszu, kilka razy mnie zniechęcała i potrzebowałem przerwy, aby powrócić do labiryntu rurek i zębatek.

PODSUMOWANIE:
OCENA: 9
GRYWALNOŚĆ: 7
AUDIO: 10
VIDEO: 10
Plusy: klimat, labirynt w 3D, architektura, wszędzie da się wejść
Minusy: główny sprawia kłopot, trochę mnie znużyła
Obrazek
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: TG FM: The Whistling of the Gears

Post autor: darkonia »

Ciekawa, choć bardzo trudna misja. Odrobinę zbyt perfidnie poukrywana duża ilość przedmiotów, więc nie dam maksymalnej liczby punktów.
Bardzo dużym plusem jest obecność tych wszystkich easter eggów (bo to one, prawda?): moimi faworytami są ser na dachu, wspomniany przez Spidiego sekret pewnej pary i oczywiście złoty mag. Bardzo możliwe, że autor nie do końca przewidział, że do niektórych miejsc można dostać się na skróty, ustawiając sobie trampolinę z papirusów i bochenków chleba. Można było natknąć się na obecność chyba wszystkich frakcji z Miasta.
Najbardziej urzekły mnie kwiatki alarmowe.
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: TG FM: The Whistling of the Gears

Post autor: Edversion »

Frustracja! Te słowo jako pierwsze przychodzi mi na myśl po ukończeniu tej misji. Po wielu godzinach bezradnych poszukiwań, i którymś z kolei podejściem do misji, niestety musiałem posiłkować się forum TTLG, żeby znaleźć choćby perfidnie ukryte projekty (blueprints) a dokładniej klucz do skrzyni czy dokumenty wrabiające Tudora. A byłem praktycznie wszędzie, odnajdując loot na poziomie2981/3181 (94%)! Gry na pewno nie ułatwiało losowe wyrzucenie części rdzenia w tak szybkim przerywniku, że oko nie zdążyło zarejestrować na co patrzy. Szkoda, ponieważ autor ma genialne wyczucie trójwymiarowości i, tak jak wspomniał Spidi, stworzył istny labirynt w trzech wymiarach, gdzie do jednego punktu można dojść na wiele sposobów. Podobał mi się też dość rzadko wykorzystywany motyw industrialny, który tutaj zdecydowanie dominuje. No i easter egg w szafie.

Plusy:
- Świetny projekt misji, dający poczucie ogromu podczas gdy ta w rzeczywistości zajmowała nieszczególnie duży obszar
- Mnogość dróg którymi można się dostać do poszczególnych obszarów
- Dobrze wykorzystany motyw industrialny
- Udźwiękowienie, szczególnie maszyn i urządzeń
- Nietypowe zadanie do wykonania

Minusy:
- Dużo błądzenia
- Zbyt niejasna, jeśli chodzi o wykonanie celi misji
- Dużo głośnych powierzchni
- Po pewnym czasie frustrująca!

PS. Przeglądając forum TTLG: autor misji, czytając wiele opinii, przyznał, że pewne rzeczy mogły być wykonane bardziej intuicyjnie i obiecał wydać poprawioną wersję misji.
ODPOWIEDZ