Nowa T2 FM: King's Story

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.

Jak oceniasz misję?

Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego!
12
60%
Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra!
3
15%
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
3
15%
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak.
0
Brak głosów
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie.
0
Brak głosów
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
2
10%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Abru »

Obrazek

Tytuł: King's Story
Typ: T2
Autor: Zontik
Rozmiar: 283 MB
Data wydania: 8.04.2010
Język: angielski, rosyjski, włoski, niemiecki, holenderski, hiszpański, francuski.

Do pobrania z:
1) http://darkfate.ru/?show=files/fan-miss ... ory/KS.ZIP
2) http://www.ttlg.de/de/download/download ... ile=KS.ZIP
3) http://www.southquarter.com/downloads/KS.ZIP

Wersja PL:
Obrazek http://thieved.blogspot.com/2010/04/kings-story.html
Wersja PL v1.1:
Obrazek http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 61#p134761

Wątek na forum TTLG
Zrzuty ekranu na Dark Fate
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: dario »

O cholera :shock: zapowiada się coś zaje*ist*ego :kwd
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Juliusz »

No, no, no... Ktoś miał niezłe zacięcie i odwalił kawał dobrej roboty. (przynajmniej architektonicznie - nie wiem jak rozgrywka).

Tutaj zrzuty porównujące wnętrza z misji i zdjęcia pierwowzoru:
http://darkfate.ru/?thumbs=files/fan-mi ... creenshots
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Hadrian »

Wow! Takie rzeczy uwielbiam!!! Już ściągam, jeszcze tylko 5%!!!
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: krystyn-a »

Nie było mnie tydzień, a tu proszę, akurat na weekend...
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Leming »

Jak ktoś już zagra, to proszę o streszczenie. Czy to jedna misja, czy kampania, jak wykonana misja, itp.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Marzec »

Osz w mordę? Po screenach - zachwyciłem się. Jednak dobre misje nadal mogą wychodzić :) Niestety czasami trochę sztucznie to wygląda. Nie podoba mi się nowa grafika w klejnocie widzialności i punktach życia, ale postaram się to przeżyć :znu

@Leming - więcej niż jedna misja, ale ile to nie jestem w stanie powiedzieć
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Pablito »

no to w uproszczeniu - początek to przeprawa przez góry, ogromniaste góry, to zamku króla, zamek też świetnie wykonany - do zamku jeszcze wejść mi się nie udało no nie mniej jak się domyślam za wejściem będzie albo kolejna misja albo coś w tym stylu - naszym zadaniem głównym jak będzie się szło domyślić będzie zakoszenie królewskiej korony.

EDIT
Uwaga techniczna - przy przejściu z 1 do 2 misji w drugiej gra będzie się ścinać kosmicznie - należy zapisać grę i wczytać (tudzież też zresetować thiefa) i wtedy już można grać w nią płynnie.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: dario »

A więc King's Story zawiera w sobie dwie misje. Pierwsza to jak wspomniał Pablito jest to przeprawa przez góry do zamku. Prócz długiej wspinaczki przez góry nie posiada ona w sobie aż tak wielkich rewelacji jak następna.
Akcja drugiej misji toczy się w zamku i jak się nie trudno domyślić głównym zadaniem jest zdobycie królewskiej korony chociaż na różnych poziomach trudności fabuła gry posiada np. inne zakończenie z wieloma zwrotami akcji.
Pod względem wizualnym, architektonicznym, graficznym, dźwiękowym fm-ka zrobiona na najwyższym poziomie.
Powstydzić by się mogły nawet najlepsze znane nam fan misje. Co jeszcze? Generalnie na graniu spędziłem dobre 4-5 godzin, ale łączny czas spokojnie pochłonął mi dwa razy tyle - ale warto było. Na dzień dzisiejszy jest to mój faworyt w roku 2010 :) i zostawiam najwyższą ocenę, gdyż nie było w niej nic bo by mnie się nie spodobało.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Paweuek »

Czasami "kłesty" nieco zamotane. Jeśli nie znajdziesz maleńkiej wajszki w rogu albo spalonego zwoju za kominkiem, nie odgadniesz gdzie iść dalej... Ktoś na ttlg stwierdził, że jest to zemsta za Night Watch :D
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Paweuek »

Z racji dużego zainteresowanie misją, zamieszczam coś, czego raczej nikt się nie spodziewał :) Spolszczenie mojej produkcji ^^

Albo wypakuj foldery i nadpisz je w archiwum z misją, albo po prostu wrzuć je do folderu z Thiefem 2 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Leming »

Paweuek pisze:Z racji dużego zainteresowanie misją, zamieszczam coś, czego raczej nikt się nie spodziewał :) Spolszczenie mojej produkcji
Fantastyczna robota! :ok Działa bardzo dobrze. Szkoda tylko, że już jestem w połowie drugiej misji i trochę rzeczy mi uciekło. Jak Ci się chciało to realizować aż tak dokładnie (mam na myśli np. tłumaczenie "rymowanego" wiersza).
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Paweuek »

Nic nie stoi na przeszkodzie byś zagrał w to od początku :) W pierwszej misji nie ma praktycznie nic ciekawego do czytania. Rozpocznij na spokojnie drugą misję i delektuj się polszczyzną :D A co do moich motywów, to wiesz jak jest - gdy trzeba pisać magisterkę, od razu pojawia się mnóstwo innych ciekawych zajęć ^^

A i jeszcze jedno - w dwóch lub trzech miejscach czcionki są bladoniebieskie. Wynika to z faktu, że Zotnik z ekipą potworzyli nowe pliki *.fon, które wymagają ustalenia odpowiedniej palety w połączeniu z teksturą książki. Ja wykorzystałem czcionki z oryginalnego T1 PL, co za tym idzie musiałem gdzieniegdzie podmienić arty na zwykłe księgi z Thiefa :) W momencie otrzymania zwoju "Moje notatki" tekst nieco wychodzi poza grafikę zwoju. Przykro mi, ale była 5 rano i nie miałem już siły szukać która to, zważając, że były 4 sztuki takich grafik.

Spolszczenie nie zawiera błędów ortograficznych - dwukrotnie sprawdziłem wszystkie teksty programem do ortografii. Szkoda, że stylu mi nie poprawiło... niektóre teksty tłumacozne z ruskiego na angielski i dalej na polski brzmią co najmniej bzdurnie ^^

Jestem dumny zarówno z wierszyka jak i zagadki. Uwolniłem mego wewnętrznego poetę ^^

Kolejny edit: drodzy poloniści [ Bukary? Żyjesz? :) ] proszę raportować wszystkie napotkane błędy. Potem poproszę Marca o wrzucenie pliku na swoją stronę. Jak sprawdziłem przed chwilą, to thiefed.pl nie otwiera się. Jeśli coś się stało ze stroną, to mam nadzieję, że to tylko chwilowe problemy ;)
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Colin »

Mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie dokładnie mam to wkleić i co z tym zrobić bo albo coś nie działa jak powinno, albo po prostu się na tym nie znam. :wst
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Paweuek »

Najprawdopodobniej nie masz doświadczenia w modyfikowaniu ;) Gdy zainstalujesz darkloaderem albo innym garrettloaderem mapkę, w folderze z Theifem pojawiają się różne nowe foldery i pliki. Między innymi folder Books, Intrface i Strings. Wypakuj to co jest w moim archiwum i po prostu wklej do folderu z Thiefem. Nie usuwaj tamtych, tylko je nadpisz.
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Colin »

Już zaczynam grać.

:pad Dzięki. :pad
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Paweuek »

Znalazłem błąd paginacji w dwóch plikach, które przeoczyłem w misji pierwszej i drugiej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Leming »

Pięknie to wygląda. Czy zamierzasz napisać do autora, żeby (jeśli wyjdzie wersja 1.1) dodał do plików językowych również plik Polish.zip? :mru
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Paweuek »

Ofkorz :)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Hadrian »

Super i dzięki Paweuek!!! Teraz napewno zrozumiem fabułę!

PS. Cel spaprany - :tar
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: eLPeeS »

Miałem w sumie czekać na jakiegoś patcha (bo potrafi się czasem coś knocić) coby jeszcze raz zagrać i zobaczyć inne zakończenia przed oceną ale z drugiej strony miałem też dziś iść na piwo alem się pochorował i mając trochę wolnego czasu w zanadrzu postanowiłem przeinstalować co się da. Zrestartowałem też 2 część tej FMki, zmarnowałem godzinkę by przejść to i owo jeszcze raz i w końcu udał mi się uratować pannę młodą :hyh i zobaczyć kolejne zakończenie.

Poza tym to - wow! Pełen szacun dla Zontika za architekturę i wystrój wnętrz żywcem wyjęty z tego prawdziwego zamku (warto obejrzeć jak wygląda oryginał żeby zdać sobie sprawę ile się chłop/baba napracował). Tak że pełen szacun za ciekawą fabułę i różne smaczki. Jednocześnie duży kop w cojones za tak perfidnie wysoki stopień trudności. Czasem trzeba się nieźle namęczyć żeby dojść co autor miał na myśli i co trzeba dalej zrobić. Z tego powodu też nie dam najwyższej oceny. Za to oraz z powodu tego że czasem coś się knoci z grą i nagle po 2h szarpania okazuje się że trzeba robić restart FMki (bo to chyba pomogło tak na prawdę w moim przypadku) bo inaczej gra się wykrzacza w kluczowych momentach. Tak czy siak bardzo dobra FMka. Na pewno najlepsza z wydanych w tym roku, choć to nie jest wyczyn bo póki co szału nie ma (przynajmniej IMBO) i na pewno godna polecenia. A już na pewno ja Zontik wypuści lootlist, jakiegoś patcha i wyjaśni kilka kwestii - np. jak zabić Angera nie zamieniając się w wilkokłaka ;)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Leming »

eLPeeS pisze:A już na pewno ja Zontik wypuści lootlist...
Przydałby się ogromnie. Bez niego wykonanie zdania z wzięciem korony jest chyba niemożliwe, zważywszy na to, że są pomieszczenia pozamykane, a brakującego wymaganego loota jest dużo.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Paweuek »

Po co czekać na lootlist skoro można skorzystać z Telliamedowego programiku "Lazy Taffer"? ^^
adriannn pisze:Cel spaprany
A co, miałem zrobić jak ruskie przy spolszczeniu GTA2? "Mysja spjepszona!"? :)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Leming »

Paweuek pisze:Po co czekać na lootlist skoro można skorzystać z Telliamedowego programiku "Lazy Taffer"?
A coś więcej możesz napisać? Co to jest, jak to działa, jak to zainstalować? Mam nadzieję, że to nie jest skrypt wymagający do działania znajomości DromEda, czy coś.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Nowa T2 FM: King's Story

Post autor: Paweuek »

http://www.thiefmissions.com/telliamed/lazytaffer.zip

Nie wiem co to, nigdy nie miałem potrzeby korzystać :tar
ODPOWIEDZ