Konkurs na 20-lecie Thiefa

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Kurhhan »

@Juliusz

Prace nad drugą misją zawieszone, ponieważ zajmuje mi to za dużo czasu. Kamień potrafię przesuwać godzinę. Zresztą i tak nikt nie chce grać w "point&click" z nieumarłymi a tylko w takim klimacie chce mi się coś robić. Także mała strata. Bardzo ciężko mi również idzie tworzenie przedmiotów a bez tego ani rusz w moim pomyśle na misje. Pewnie sobie jeszcze podłubię ale czy dokończę projekt, tego nie wiem.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Marzec »

Co do obiektów, na TTLG widzę dużo osób oferujących swoje "usługi" w tym zakresie. Sam myślę o tym by poprosić tam o parę obiektów w przyszłości, jak już do mojej misji będzie stworzony podstawowy szkielet i zacznie się jakiś etap zapowiedzi.

Przez point & click nie miałeś chyba na myśli całkowitej zmiany sterowania głównym bohaterem w grze? :)
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: peter_spy »

Kurhan nie poddawaj się, mam dokładnie to samo z TDM. Krótka sekcja do przejścia w 15-20 minut robi się u mnie już ponad rok ;) Taki urok samodzielnego dłubania w 3d. Grunt to mieć plan i konsekwentnie dziergać.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: peter_spy »

Dyskusja o nowych narzędziach edycyjnych została przeniesiona tutaj: http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=5&t=6466
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: peter_spy »

Niestety, wynikiem 104 do 41 zwyciężyła opcja stock resources, nowe ogłoszenie: https://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=149648
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Juliusz »

No, nie byłem zaskoczony. Ale szerokiej społeczności będą się misje podobały tak czy owak.

Jakoś mam wrażenie, że ten konkurs jednak nie będzie się cieszył aż taką popularnością. W końcu to powtórka z rozrywki raz za razem, praktycznie bez wytchnienia dla twórców. Niektórzy zapowiadali, że chcieliby się skupić na wcześniej rozpoczętych projektach. A to by znaczyło, że w najbliższym roku może ukazać się więcej misji pozakonkursowych, nieograniczonych regułami.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: peter_spy »

Btw. dzięki Juliusz za rozluźniającego posta w temacie praw autorskich, ale zajadłość ataków tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ta podsekcja forum TTLG, to nie tylko garstka zamkniętych i lekko odklejonych od rzeczywistości ludzi – to już całkiem konkretny psychiatryk. Chyba czas się stamtąd wynieść na dobre, przynajmniej dla mnie. Życie jest za krótkie na takie użeranie się.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Juliusz »

Moje pierwsze wrażenie było takie, że pytanie się o legalność modyfikowania tekstur 256x256 sprzed dwudziestu lat to takie lekkie czepialstwo, biorąc pod uwagę znikomość szkody (czy też jej faktyczny brak, w przypadku fanmisji). Ale z drugiej strony, nie ma nic złego w postawieniu tej sprawy jasno. (do teraz nie jestem pewien na sto procent).
Natomiast reakcja niektórych osób jest faktycznie chamska i pełna ignorancji. A przy tym udziela im się psychologia tłumu - czują się pewni, będąc w większości.

Może faktycznie, przerwa Tobie dobrze zrobi - nerwy się trochę czasu regenerują... ;) Zauważyłem jednak, że od pewnego czasu przyjąłeś na TTLG rolę tylko obserwatora i bezlitosnego krytyka. Jak byś to przeplótł z pozytywnym feedbackiem czy aktywnym udzielaniem się w sferze twórczej (tak, jak np. jesteś aktywniejszy na DarkModzie, sądząc po Twojej pracy modelarskiej), to może by nie reagowali na Twoje komentarze z takim uprzedzeniem.

Bezkompromisowość kosztuje... :)
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: peter_spy »

Fakt, od dłuższego czasu TDM jest w centrum mojej uwagi, a najwięcej się udzielam chyba na TDMowym Discordzie ;)

TTLG zeszło na dalszy plan dawno temu, a ostatnio bywałem tam chyba głównie dlatego, że "znowu ktoś się myli w Internecie". Natomiast w tym momencie widzę, że merytoryka nie ma specjalnie znaczenia, chyba raczej chodzi o to, że to ja znowu śmiałem coś podważyć i zepsuć komuś dobre samopoczucie. Tym bardziej moja obecność nie ma sensu w takim miejscu.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Zaratul »

Dzisiaj Thief 2 kończy 20 lat. Wszystkiego najlepszego! :uro
Panowie i panie, mam tyle wspomnień z tą grą to głowa mała. Mam nadzieję że fmki będą powstawać przez jeszcze wiele lat. Gra mi się nie nudzi, jest nie do podrobienia. Życzę wam dobrej zabawy w graniu w jutrzejsze fanmisje! :zdr

Część fanmisji konkursowych będzie jutro między 12 a 18 naszego czasu. Z powodu koronawirusa deadline został przedłużony o 4 dni. Mapperzy którzy nie zdążyli mają jeszcze kilka dni czasu.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Marzec »

Najlepszego :zdr

Ja już zacieram rączki. Odetchnąłem też z ulgą na wiadomość od Yandrosa, że release podzielony jest na dwie części. Dzięki temu moja praca związana z wrzutą na portal również rozłoży się w czasie :)
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Zaratul »

https://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=150413

Yandros nacisnął magiczny guziczek i osiem nowych fanmisji właśnie zostało wypuszczonych! Panie i panowie, jedziemy z koksem. :twisted:
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Marzec »

Zaratul pisze:https://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=150413

Yandros nacisnął magiczny guziczek i osiem nowych fanmisji właśnie zostało wypuszczonych! Panie i panowie, jedziemy z koksem. :twisted:
Obrazek

Szykujcie sprzęt i w drogę.

Dla niewładających angielskim przetłumaczyłem trochę oficjalnego newsa. Zapraszam do posta na portalu, na którym są już misje:

https://www.thiefguild.com/news/1/16801 ... ge-konkurs

Jednym z uczestników jest Polak Skejven
Ostatnio zmieniony 27 marca 2020, 10:39 przez Marzec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ale super! A dopiero co Candlestick martwił się, że nie ma nowych FMek. najwidoczniej dromedowcy byli zajęci ;)

PS: szkoda, że polska koleżanka nie jest u nas aktywna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Juliusz »

PS: szkoda, że polska koleżanka nie jest u nas aktywna.
Na TTLG jest jeszcze kilku polskich użytkowników, którzy nie są aktywni u nas (przynajmniej nie pod tym samym nickiem).
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Marzec »

SPIDIvonMARDER pisze:Ale super! A dopiero co Candlestick martwił się, że nie ma nowych FMek. najwidoczniej dromedowcy byli zajęci ;)

PS: szkoda, że polska koleżanka nie jest u nas aktywna.
Zgadzam się - szkoda. Zwłaszcza, że spowodowało to niepotrzebne dezinformacje. Chciałbym sprostować plotki co do płci autora :D Bardzo przepraszam za zamieszanie - mój poprzedni post edytowany.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Zaratul »

Kilku polaków w tym ta autorka jest aktywna na discordzie Thiefa, wszyscy tam siedzimy+wielu ludzi z TTLG i RPG codex. :)

btw Wyszła nowa FMka dla tego contestu:
https://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=150434
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jaki jest adres tego discordowego serwera?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Zaratul »

Racja, mogłem od razu zapodać linkiem. :)
https://discord.gg/k8PK4QM
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: SPIDIvonMARDER »

https://www.ttlg.com/polls/T2Anniversary kto jeszcze nie głosował w konkursie na misję 20 lecia, może zrobić to tutaj. Termin: do 28 czerwca
Obrazek
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Marzec »

Mamy wyniki :)

Na stronie oficjalnej jak i na moim portalu.

Kto jeszcze nie grał we wszystkie pozycje, teraz ma ułatwiony wybór ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Dość zgodne z moimi głosami. Owszem, ostatecznie wolałbym Builder Paradise na pierwszym (ale i drugie też uważam, że uczciwe), a wyżej Where the Unknown Lurks i Fierce Competition. Cieszy wynik naszego polskiego kolegi, który debiutował (czyż nie?) i jak dobrze wypadł. Fanmisje zdecydowanie złe spadły na dół. Wysoka pozycja Ten Little Taffers pewnie wynika z kwestii fabularnej i niejako artystycznej, gdyż jako FMka była kłopotliwa do oceny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Hadrian »

Mniej więcej pokrywa się z moimi ocenami. Oczywiście poza Feast of Pilgrim, które wydaje mi się najbardziej przecenianą misją tego konkursu i ostatnich lat. Serio, ten poziom to nijakie i puste odtwórstwo The Life of the Party z niezwykle uciążliwym poruszaniem się po mapie i strasznie rozczarowującą lokacją katedry. Jeden z niewielu pozytywów to ciekawy dodatkowy cel, który byłby lepszy, gdyby nie polegał na ponownym przeszukiwaniu całej mapy.

No coż, co pomarudziłem to moje ;)
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Zaratul »

Bez niespodzianek oprócz jednej rzeczy. Nie spodziewałem się Ten Little Taffers tak wysoko, ludzie docenili niesztampowy gameplay. Do tego Into the Odd na trzecim miejscu! :ok
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Konkurs na 20-lecie Thiefa

Post autor: Edversion »

Przeżywając osobisty renesans Thiefa (szkoda tylko, że z czteroletnim opóźnieniem) zabrałem się za materiał contestowy i przegrałem wszystkie 23 misje wydane z okazji dwudziestolecia Thiefa 1, wystawiając własne oceny na podstawie pięciu kategorii: 1) oprawy graficznej, 2) dźwiękowej, 3) klimatu misji, 4) wątku fabularnego oraz 5) szeroko pojętej grywalności (możliwości, jakie daje nam autor oraz przede wszystkim tego, jak się czułem grając w daną misję - jeśli np. wywoływała frustrację i mękę, ocena w dół). Szczegółowe wyniki podaję w załączniku. Pierwsze miejsce nie jest zaskoczeniem ale jest parę odskoczni względem ogłoszonych wyników, np. zdecydowanie wyżej niż większość oceniłem misje Heart and Soul oraz Downtowne Funk a o wiele niżej Darkness Walk With Us!

W moim przekonaniu konkurs wyłonił parę perełek oraz stosunkowo dużo przyzwoitych misji. Z jednej strony szkoda, że czas był ograniczony. Widać było, że część autorów nie wyrobiła się z terminem, wydając niedoszlifowane misje, czy też troszkę zbyt krótkie. Niemniej, gdyby ktoś tutaj kiedyś trafił, szukając w co by zagrać, polecam:

Świetne misje:
The Scarlet Cascabel (las/wioska/rezydencja/elementy horroru)
Heart and Soul (rezydencja/opuszczona rezydencja)
Lost Among the Forsaken (miasto/nieumarli)
Making a Profit (miasto)

Dobre misje:
Downtowne Funk (miasto)
Rose Garden (miasto)
The Whistling of the Gears (miasto/industrializm)
The Sound of the Burrick in the Room (miasto)

Nienajgorsze:
The Tomb of Saint Tennor (katedra/nieumarli/katakumby)
The Burning Bedlam (nieumarli)
Catacombs of Knoss (miasto/nieumarli/katakumby)
In and Out (świątynia Młota/komplikacje)

Zamierzam zająć się też konkursem z okazji 20-lecia T2 ale muszę chwilę odsapnąć. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ