T1, TG, T2 PL

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Ozi »

Bandit pisze:...
- nie oddaje pełnej treści, która jest przekazywana graczowi w tekstach;
No coż, spolszczenia jeszcze nie widziałem (prócz "moich" filmów), ale wnioskuję, że Lord używał translatora a następnie poprawiał to co mu wyszło (gdzieś wyczytałem, że tak robił spolszczenie do T2X więc nie sądzę, żeby z T2 było inaczej) :roll: :roll: :roll:

Bruce wprowadzał jakieś poprawki do spolszczenia... Czy to były jakieś daleko idące zmiany w tekstach by oddać tę treść, czy tylko "spacje w filmikach", o których wiem?
Bandit pisze:...
- jest niekompatybilne z wersją non-soldout;
Nikt raczej nie miał wersji innej niż sold out i dlatego spolszczenie jest (było) pod sold out...
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Bruce »

Ozi pisze:Czy to były jakieś daleko idące zmiany w tekstach by oddać tę treść, czy tylko "spacje w filmikach", o których wiem?
Można by powiedzieć, że te moje poprawki są tak mniej więcej pośrodku. Nie są to może zbyt gruntowne, ale co nieco pozmieniałem. I filmów do tych poprawek nie mieszaj :P Inna sprawa była, że spolszczenie Lorda nie było kompatybilne z mapami Baryły jak również to, że Lord w ostatniej misji tej samej rzeczy nadał dwie różne nazwy i bądź tu mądry :-D Poprawiłem też kilka objectivów bo były nieco inne od oryginałów.
Bandit pisze:nie oddaje pełnej treści, która jest przekazywana graczowi w tekstach;
a Które spolszczenie oddaje pełną treść? ;) Zawsze jest tak, że spolszczenie jest tylko namiastką oryginalnego tekstu.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
red_pc
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 01 lipca 2006, 12:41

Polska wersja?!?

Post autor: red_pc »

Witam,

wiem, ze to dobry topic, szukam spolszczenia do Thief 2 The Metal Age. ale - kompletnego!

Interesuje mnie spolszczenie:
- napisow w grze
- glosow (subtitle!)
- filmow
- interace
- wszystkich przedmiotow i ksiazek.

Z tego co znalazlem w tym dlugim temacie, to spolszczenie, ktore NIE obejmuje glosow (subtitle), czy jest takie z glosami? Albo ktos wie jak zrobic podpisy pod rozmowami? tak jest w Thief3...[/b]
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Monsieur »

Też chciałbym mieć spolszczone rozmowy , w T2 jest trochę ważnych rozmów np Truart - Karras , ale to co jest dostępne też jest ok , ściągaj , instaluj i graj - trzeba docenić bezinteresowną robotę :ok
Awatar użytkownika
mayday
Miastolud
Posty: 48
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 22:17
Kontakt:

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: mayday »

Silnik T1/T2 nie obsługuje podpisów pod rozmowy. Sorki.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Paweuek »

Napisów silnik faktycznie nie obsłuży, a za nagrywanie głosów mieliśmy się brać z kumplami... ale doszliśmy do wniosku, że skoro nie ma geldów - nie ma roboty :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Dziarsky »

mayday pisze:Silnik T1/T2 nie obsługuje podpisów pod rozmowy. Sorki.
Kiedys chcialem namowic jakiegos dromedowca by edytowal misje i po kazdej rozmowie dodawal do przedmiotow Garretta zwoj z zapisem rozmowy ale jakos pomysl sie rozszedl.
Obrazek
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: bobik »

Dziarsky pisze:Kiedys chcialem namowic jakiegos dromedowca by edytowal misje i po kazdej rozmowie dodawal do przedmiotow Garretta zwoj z zapisem rozmowy ale jakos pomysl sie rozszedl.

Hmmm to by bylo cos :-D
Glory of the MANY
Gother2
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 03 lipca 2006, 17:25

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Gother2 »

A ja także szukam spolszczenia porzadnego do Thief 2 Metal Age. Temat ma 64 strony, więc proszę podajcie link do spolszczenia tej gry obejmujący głosy, zapiski znajdowane podczas gry i wszystkie wytyczne. To, które znalazłem na stronie głównej tłumaczy tylko menu i niektóre wytyczne. Jeśli nie ma jeszcze dobrego spolszczenia to napiszcie chociaż kiedy wyjdzie. Proszę też linka (nie ślepego) do filmików z tej wersji gry, bo ten na stronie głównej mi nie działa.
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Ozi »

Jeśli chodzi o "pełne spolszczenie", którego szukacie, to nasze obejmuje:

*menu
*wszytkie cele misji
*wszystkie teksty w grze (listy itp.)
*oraz filmy w formie kinowej.

Czyli jest pełne w 99% bo:

Rozmowy prowadzone w czasie gry nie są tłumaczone, gdyż nie ma jak ich przedstawić graczowi bez ingerencji w same misje (typu: pojawianie się tekstu na ekranie gry, czy zwoju z zapisem rozmowy w inwentarzu). Są natomiast transktypcje najważniejszych rozmów, potrzebnych do zrozumienia fabuły... gdzieś na forum znajdziecie rozmowę szeryfa z Karrasem oraz nagrania z Angelwatch.

O podmienianych głosach ZAPOMNIJCIE - TEGO NIGDY NIE BĘDZIE!!!! Thief bez głosu Stephena Russella w roli Garretta? A ktoś podrobi Karrassa? :roll: :roll: :roll: Jak wy to sobie wyobrażacie? Hmmmm? No? Toż to profanacja!!!! Z A P O M N I J C I E!!! :P: :P: :P: :P: :P: :P:
Awatar użytkownika
Azirek
Bełkotliwiec
Posty: 17
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 21:34
Lokalizacja: Lublin

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Azirek »

Ozi wszystko fajnie tylko skąd można ściągnąć spolszczenie?. Filmy, które zajmują najwięcej miejsca są dostępne i można je ściągnąć bez problemu, natomiast dlaczego nie udostępnia się samego spolszczenia bez filmów?
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Ozi »

Niestety, udostępnianiem spolszczenia zajmował się Dziarsky. Wiem, że miał problemy ze stabilnościa serwera, na którym spolszczenie było zamieszczone i wynikło z tego pewne zamieszanie i parę zmian jego lokalizacji.
Skoro jednak twierdzisz, że filmy mające po ok 300 MB są do ściągnięcia, to ja sam nie rozumiem dlaczego nie ma z nimi spolszczenia... :|
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Bandit »

Odpowiedz jest prosta - nie czytasz na bieżąco wszystkich wiadomości na forum. ;) Według mnie starą wersję spolszczenie można znaleźć gdzieś na necie... Uważacie się za dobrych złodziei? To je znajdziecie! ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Dziarsky »

Ozi pisze:Niestety, udostępnianiem spolszczenia zajmował się Dziarsky. Wiem, że miał problemy ze stabilnościa serwera, na którym spolszczenie było zamieszczone i wynikło z tego pewne zamieszanie i parę zmian jego lokalizacji.
Skoro jednak twierdzisz, że filmy mające po ok 300 MB są do ściągnięcia, to ja sam nie rozumiem dlaczego nie ma z nimi spolszczenia... :|
Oj zapomnialo ci sie Ozi widocznie jak sprawy stoja ;) (albo faktycznie cie nie wtajemniczyl nikt)

A bylo to tak:

Ponad 2 miesiace temu CDA wypuscila Thiefa1 a miesiac pozniej Thiefa2. Liczba chetnych na spolszczenie bardzo urosla. Problem w tym, ze nie wiele wczesniej serwer, na ktorym trzymalem spolszczenia zawiodl. Dodatkowo okazalo sie, ze po raz pierwszy istnienie roznych wersji gry Thief1 i Thief2 na rynku sprawia problemy graczom w instalowaniu odpowiednich patchy a pozniej spolszczen (opierajacych sie na uaktualnionych wersjach gry).

Zanim udalo sie znalezc miejsce na spolszczenia Bandit pomyslal, ze warto zajac sie plikami spolszczen by byly kompatybilne ze wszystkimi wersjami gry i niezaleznie od zainstalowanego patcha.

Poczatkowo myslal tez o zintegrowaniu spolszczen z patchem ale z racji na to, ze czesc graczy uaktualnila sobie gre i musiala by sciagac 30mb wiecej spolszczenia, mam nadzieje ze porzucil takie rozwiazanie.

Ostatecznie tez pozucilismy rozwiazanie: (patch) i (patch+filmy) i zastosowalismy logiczniejsza wersje: (patch) i (filmy) w osobnych instalatorach.

Postanowilismy tez umiescic wszystko na serwisach hostingowych liczac ze raz na miesiac ktos kliknie na linki (to nie problem).

Okazalo sie ze znormalizowanie spolszczen to wyjatkowo trudne zadanie i jak widac do teraz Bandit sie z tym nie uporal.

W miedzy czasie udostepnilem tylko instalatory filmow dla osob, ktore kiedys pobraly samo spolszczenie a z racji awarii serwera nie mogly pobrac tych filmow.

Koniec.


ps. Osobiscie nie ma mnie w domu przy moim kompie do pazdziernika wiec Bandit oficjalnie przejal opieke nad spolszczeniami i ich dzialem w serwisie thief.
Link do aktualnych adminow serwisu jest w mojej stopce tu na forum.

ps2. Dodam, ze wszystko to co tutaj napisalem znajduje sie w ostatnich newsach w serwisie oraz w dodatkowych informacjach w dzialach: download i spolszczenia.
Wiecej sie nie wypowiem o aktualnej sytuacji bo mam dosc tego ciaglego powtarzania tego co juz gdzies opublikowalem :).

Pozostaje nam czekac na uniwersalne spolszczenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azirek
Bełkotliwiec
Posty: 17
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 21:34
Lokalizacja: Lublin

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Azirek »

Znalazłem coś takiego:
T2pl_full.rar -> 1,694,423 bajtów
T2pl_patch.rar -> 63,448 bajtów
niestety nie wiem jaka to wersja spolszczenia, nie ma oznaczenia. Do tego jeszcze mapy trzeba dograć, tylko nie wiem czy są wszystkie na pierwszy rzut oka brakuje do ósmej misji. Poza tym są jeszcze oddzielnie pliki mapy_cz1.zip, mapy_poprawka.zip. To wszystko sprawia, że można się trochę pogubić z tym spolszczeniem, zwłaszcza że nie ma nigdzie do tego opisu i jeszcze ta tajemnica z lokalizacją :)


edit:
Wysłałem posta zanim pojawił się powyższy post Dziarskiego, który wiele wyjaśnia. Zatem nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Bruce »

Dziarsky pisze:Okazalo sie ze znormalizowanie spolszczen to wyjatkowo trudne zadanie i jak widac do teraz Bandit sie z tym nie uporal.
Sprawa wygląda nieco inaczej, ale przemilczę tą kwestię ;)
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Sedimidre
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 11:02

sPolszczenie do T2

Post autor: Sedimidre »

Siedzac przed kompem i nudzac sie zawsitala mi mysl zeby siegnac po T2 i ropoczac przygode... Chociaz u mnie z angielskim nie najgorzej to jednak fajnie by bylo zagrac sobie ze spolszczeniem.. no i szukajac spolszczenia natrafilam na wasze forum .. bardzo dlugo szukalam po waszym forum jakiegos linku i zanlazam .. niestety nie dziala:( czy moglby mi ktos w tym poscie zarzucic jakims dzialajacym linkiem do spolszczenia ??
Z gory dzieki :-D
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Bruce »

Póki co udostępnione są tylko filmy. Resztą miał się zająć Bandit, ale coś mi się wydaje, że pełne spolszczenie będzie dopiero po wakacjach. Pozostaje jedynie (nie)cierpliwie czekać :-D
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Bandit »

"Co tu dużo pleść". ;) Spolszczenie dopiero powstaje...
:arrow: http://thief-forum.pl/viewtopic.php?t=3499
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Flack »

Skonczylibyscie to nieoficjalne spolszczenie i nie pozwolili innym zarobic :D
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Sedimidre
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 11:02

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Sedimidre »

To teraz pozostaje mi tylko niecierpliwie czekac :twisted:
Shadow
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 19 grudnia 2003, 21:30

Pytanko o T2 PL

Post autor: Shadow »

Dawno tu nie zaglądałem i widzę że trwają prace nad spolszczenem "dwójki". Jak to wygląda ? Wyjdzie oficjalna wersja sklepowa czy tylko jakiś patch spolszczający ? Kiedy można się spodziewać ?
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Bandit »

Thief 2 Metal Age PL będzie w komplecie razem z Thief Gold PL oraz Thief: Złowieszcze Cienie. Wszytko razem będzie kosztowało 24,90 zł. W sklepach powinny pojawić się 20 października.

Nie prościej było zajrzeć na oficjalną polską stronę Thiefa lub chociażby użyć wyszukiwarki na forum?
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Bruce »

Pozostaje tylko pytanie co zrobić z wcześniej zakupionym TZC?
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: T1, TG, T2 PL

Post autor: Bukary »

Bruce pisze:Pozostaje tylko pytanie co zrobić z wcześniej zakupionym TZC?
Przeznaczyć na jakąś nagrodę. :)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
ODPOWIEDZ