FAQ - Problemy Techniczne

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Bandit »

Black_Fox pisze:
Makao pisze:Thief LOL
To jakaś edycja na komórkę? :P

Bandit, co wy z nim zrobiliście. Pograł trochę chłopak i już nam tu 'lolami' sadzi. ;)
On już taki do nas trafił, jestem niewinny! :))
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Makao
Paser
Posty: 244
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 17:49

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Makao »

Wkurzyłem się po dobrał się ekspert pokroju jacka i mówi że to jest nie możliwe


Thief 4 LOL Love of Love-czwarta część Thief

Źródło Nonsensopedia.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Jacek »

Makao pisze:Wkurzyłem się po dobrał się ekspert pokroju jacka i mówi że to jest nie możliwe
Tak to jest, pomóc komuś to ci odpłaci...

Zamilcz już, nie pogrążaj się jeszcze bardziej. Wyrażaj się kulturalnie, nie obrażaj innych i nie dawaj więcej dowodów swojej całkowitej ignorancji w kwestii sprzętu i gier Thief.
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Black_Fox »

Muszę, muszę!

:))
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: McLusky »

Ten problem, o którym pisałem w tym wątku w listopadzie 2007 roku, rozwiązał DDfix.

Dziękuję wszystkim za pomoc. ;)
moser
Bełkotliwiec
Posty: 34
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 18:43
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

TDS

Post autor: moser »

Mam problem T3. Posiadam T3 z Kolekcji Klasyki. Wszystko działa ok tylko ze nie zapisuje mi sie stan gry! Nie wiem czemu. Gdy przeskocze do nastepnej misji poprzednie zapisy mi sie usuwaja. a gdy zrobie szybkie wczytanie to wyrzuca mnie na poczatek misji i w dodatku bez zadnego sprzetu oraz lupu.

Gram na laptopie z Winem Vista. Czy ktos moze mi wyjasnic co zrobic?
T1>T2>T3>T4
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Jacek »

moser pisze:na laptopie z Winem Vista
Może właśnie dlatego? Sprawdzałeś grę na innym kompie lub na XP?
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: krystyn-a »

Aktualnie przechodzę T3 z Kolekcji Klasyki, właśnie na laptopie z Winem Vista. Jestem w przytulisku i do tej pory nie miałam żadnych problemów z zapisami. Nie znam się na tym, ale może warto przeinstalować? Mnie się sprawdza.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Black_Fox »

krystyn-a, jesteś okrutna. ;)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Colin »

Mój kolega też ma Viste ale na stacjonarnym i też mu nie zapisuje, a u mnie na XP chodzi pięknie
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Katharsis13 »

Poddaje się :| Cały wieczór walczyłam i niestety tylko częściowo mi się powiodło :( Oczywiście chodzi o uruchomienie Thiefa (z Kolekcji Klasyki) na moim nowym sprzęcie:
1. ASUS PSQL-E LGA/P43/DDR2/S2/GL/FW/R/A
2. Intel Core 2 Duo E8400 3,0 GHz
3. Corsair XMS2 2x2048 MB 1066 MHz DDR2
4. Geforce with CUDA GTX 260 Core216 Gigabyte OC 896MB (PCI-E)

Co zrobiłam:
1. W T1 i T2 zainstalowałam DDFIXa
2. Sposobem MackaN "wyłączyłam" 1 rdzeń w T1 i T2
3. Włączyłam synchronizację pionową w sterownikach karty:
- weszłam w panel sterowania NVIDIA, a dalej w:
- ustawienia 3D
- zarządzenia ustawieniami
- ustawienia programu
- przy funkcji synchronizacja pionowa zaznaczyłam opcję "wymuś włączenie"

Opisałam powyższy sposób włączenia tej synchronizacji, ponieważ nie wiem czy dobrze to zrobiłam.
Efekty są takie, że T2 chodzi ładnie i na razie nie zauważyłam większych problemów, za to T.Gold chodzi beznadziejnie: Garrett (i reszta też) popieprza z prędkością światła, a grafika jest, jak porównał to dziś Nivellen w Shoutboxie, niczym marna kolorowanka dla dzieci. Jeżeli chodzi o ustawienia w menu gry, to rozdzielczość mam 800x600, a przyspieszenie sprzętowe wyłączone. Chciałam jeszcze włączyć antyaliasing, ale...nie wiem co to jest ani nawet gdzie tego szukać :oops: Wprawdzie wrzuciłam pojęcie w wyszukiwarkę, ale z treści wyświetlonych postów niczego się nie dowiedziałam :( Oczywiście przeczytałam cały pierwszy post, ale nie mam już pomysłu, co jeszcze mogłabym zrobić, a instalować wszystko na ślepo nie wydaje mi się najlepszym pomysłem. Przerobiłam też kilka stron z całego wątku, jednak przeczytane posty albo były dla mnie nieprzydatne, albo niezrozumiałe :(

Jeżeli chodzi o TDS to owszem, chodzi mi i nawet nieźle, ale mam wrażenie, że nie wszystko jest w porządku :? Tzn. od czasu do czasu wychodzi do Windowsa (stanowczo zbyt często: na 1,5 godz grania 4 razy)i w menu oraz czasem w grze obserwuję czasem takie dziwne migania obrazu. Jest to nic w porównaniu z T.Goldem, ale mam wątpliwości czy to nie jest efekt 2 rdzeni. Jeżeli tak to mam 2 pytania:
1. W sposobie eliminacji tych problemów podanym przez MackaNa, po odpaleniu gry trzeba wyjść do Windowsa (ALT+TAB); u mnie się nie da, gra za chwilę powraca. Jak jest z tym u Was? Jest to w ogóle możliwe?
2. W sposobie Dziarskiego instalujemy za to jakiś ściągnięty plik w systemie. Czy nie spowoduje to potem problemów z nowszymi grami, korzystającymi z 2 rdzeni?

Tak więc bardzo proszę o pomoc (zwłaszcza jeżeli chodzi o T.Golda), bo sama sobie nie poradzę :( . Z góry za nią dziękuję :)
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Nivellen »

Mam podobny sprzęt do Twojego, więc opiszę Ci jak to wyglądało u mnie. Na świeżą instalkę Antologii dokładam DDfix'a i ustawiam rozdzielczość pulpitu taką jak jedna z proponowanych przez łatkę (lepsza stabilność). Jeśli masz już DDfix'a, nie trzeba ręcznie zmieniać konfiguracji przydziału rdzeni procesora - program robi to automatycznie jeśli zaaplikujesz go do gry (apply patch). Ponadto nie robiłem żadnych innych ustawień w sterowniku karty i same gry chodzą dobrze.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Henry »

Katharsis13 pisze:za to T.Gold chodzi beznadziejnie: Garrett (i reszta też) popieprza z prędkością światła,
W ustawieniach obrazu, przed rozpoczęciem gry, włącz przyspieszenie sprzętowe, a w ustawieniach dźwięku wyłącz, u mnie, po tej operacji Garrett przestał być sprinterem. Mam laptopa z podwójnym prockiem i Vistę.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Bruce »

Kath, to ja ci podam swój sposób:
Władowałem DDFix do TDP, TG i TMA oraz darkwidescreen (z nieznanych przyczyn nie działa na TG). Przed każdym uruchomieniem włączam DDFixa wybieram rozdziałkę i ewentualnie potem darkwidescreena. Nie ma bata, aby gry nie poszły na 2-rdzeniowych prockach.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Katharsis13 »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi! :) Wystarczyło tylko ustawić rozdzielczość pulpitu taką jak w ustawieniach gry oraz DDFixie i T.Gold działa świetnie :-D . Faktycznie Nivellen mamy podobne sprzęty ;) Bez tego Henry, włączenie przyspieszenia sprzętowego w ustawieniach obrazu powodowało, że w czasie gry miałam czarny obraz.
Ale wciąż nie wiem co z TDS. Do niego nie da się zainstalować DDFix'a... W ogóle "robiliście" coś z T3?
I tak przy okazji Bruce (żeby zmniejszyć poziom swojej ignorancji 8-) ), co to jest "darkwidescreen"?
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Bruce »

Katharsis13 pisze:I tak przy okazji Bruce (żeby zmniejszyć poziom swojej ignorancji 8-) ), co to jest "darkwidescreen"?
To jest tylko dla większych monitorów. Jak pewnie zauważyłaś, max rozdzielczość w DDFixie to 1600-1200. Dzięki darkwidescreen możesz zmienić rozdzielczość na dowolny rozmiar. Jak masz 17-tkę to nawet nie zawracaj sobie głowy. Dopiero od 20-tki można się z tym bawić.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Sir Gareth
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 19 maja 2003, 09:40
Lokalizacja: wszechświat równoległy 3-go poziomu
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Sir Gareth »

a ja myślałem, że darkwidescreen jest (głównie) dla monitorów panoramicznych... czyli jak masz np. 17-stke (lub więszky, lub mniejszy ;] ) panoramiczną to możesz sobie ustawić rozdzielczość tak aby nie było konieczności grać z czarnymi paskami po bokach (albo z przeskalowaniem).
..::Don't be afraid of the dark, be afraid of what it hides::..
My photopage
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Bruce »

Ja mam panoramę, ale nie mam żadnych czarnych pasków ani przeskalowań. Ale obydwaj możemy mieć rację.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Katharsis13 »

Dzięki za wyjaśnienia chłopaki :) Nie mam monitora panoramicznego (i "tylko" 19-stkę ;) ), więc nie będę zaprzątać sobie tym głowy :)
Ale będę upierdliwa :twisted: i ponowię pytanie (a'propos sprzętu z 2-rdzeniowym procesorem):
Katharsis13 pisze:Ale wciąż nie wiem co z TDS. Do niego nie da się zainstalować DDFix'a... W ogóle "robiliście" coś z T3?
Więc?
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Bruce »

Katharsis13 pisze:Ale wciąż nie wiem co z TDS. Do niego nie da się zainstalować DDFix'a... W ogóle "robiliście" coś z T3?

Więc?
Po 1 - nie robiliśmy, tylko ktoś robił.
Po 2 - nie ma nic takiego. TDS daje sobie radę na 2-rdzeniowych prockach bez żadnych pomocy.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Katharsis13 »

Bruce pisze:Po 1 - nie robiliśmy, tylko ktoś robił.
Pytanie było skierowane do ogółu, nie tylko do Ciebie :)
Bruce pisze:Po 2 - nie ma nic takiego. TDS daje sobie radę na 2-rdzeniowych prockach bez żadnych pomocy.
Acha, to świetnie. Pytałam, bo gdy pierwszy raz grałam w TDS na nowym sprzęcie, gra nie chodziła mi za dobrze, a poza tym sugerowałam się pierwszym postem w temacie:
Jacek pisze:22. BŁĘDY W DZIAŁANIU T1, T2, TG, TDS NA PROCESORACH DWURDZENIOWYCH
Jednak problemy z grą minęły, więc nie będę drążyć tematu.
Dzięki Bruce :)
Sowy nie są tym czym się wydają...
Majorka636
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 28 marca 2009, 14:07

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Majorka636 »

Czesc :) czytalam ten wątek ale nie bardzo znam się na komputerach wiec srednio rozumiem co czytam... :/

Kupiłam sobie Antologie Thiefa - wszystkie 3 czesci, czesc 1 i 3 dziala bez problemu, ale jak chce wlaczyc T2 to do pokazania sie zadan w danej misji wszystko jest ok. Ale jak chce rozpoczac misje to Wyswietla mi sie napis: Thief: Program przestał działać. System Windows poinformuje cie jeśli będą dostępne rozwiązania umożliwiające naprawę problemu.

Pomożecie?
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Leming »

Majorka636 pisze:Czesc :) czytalam ten wątek ale nie bardzo znam się na komputerach wiec srednio rozumiem co czytam... :/

Kupiłam sobie Antologie Thiefa - wszystkie 3 czesci, czesc 1 i 3 dziala bez problemu, ale jak chce wlaczyc T2 to do pokazania sie zadan w danej misji wszystko jest ok. Ale jak chce rozpoczac misje to Wyswietla mi sie napis: Thief: Program przestał działać. System Windows poinformuje cie jeśli będą dostępne rozwiązania umożliwiające naprawę problemu.
Miałem podobny problem, choć nie wiem czy spowodowany tym samym. Antologia ustawia domyślnie zgodność plików EXE ze starymi wersjami Windowsa. Zatem spróbuj wejść do głównego katalogu z grą Thief 2. Znajdź plik "Thief 2.exe", kliknij na nim prawym przyciskiem myszy, wybierz "Właściwości". Jedną z zakładek jakie się pojawiły będzie "Zgodność". Tam w polu ODZNACZ zgodność z Win95 lub Win98. Pole to ma być niezaznaczone. Zastosuj zmiany, spróbuj uruchomić "Thief 2.exe".
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Freezy aka zwisy w T1

Post autor: 3dfx »

Witam wszystkich, Nowych i Wyjadaczy, po mojej długiej przerwie - 18.503 postów :D

Jestem już stary i na domiar złego chyba też głupi, bo nie wiem gdzie wcisnąć temat z problemem technicznym. Był w ogóle kiedyś taki dział?

Problem wygląda tak...
Zainstalowałem T1 z Antologii na moim nowym kompie: Samsungu R560 z 9600GT i P8400 (to procesor C2D więc strzelam, że w tym tkwi problem) i po kilkunastu sekundach freez :( Czasami nawet kombinacja Alt+Ctrl+Del nie pomaga i trzeba resetować.
Nie mam żadnych artefaktów, a gra działa płynnie więc nie wiem co może być nie tak.
Jest na to jakiś patch? Czy problem nie tkwi w dwurdzeniówce?

Pozdrawiam :D
ZDEPTAJMY BEZECNE!
mystics
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:38
Lokalizacja: Czeluści piekła

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: mystics »

Miałam ten sam problem. Trzeba włączyć na jednym rdzeniu(proces explorer.exe) w menadżerze zadań. A problem rozwiązałam dzięki Banditowi i to jest właśnie jego rada. ;>
Najlepiej na pierwszym (CPU0).
Życie ciągle uświadamia nas, jak mało o nim wiemy..
ODPOWIEDZ