FAQ - Problemy Techniczne

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Bruce »

Ja z kolei mam problem. Jestem po instalacji windy i mam problem z TG z Antologii. Otóż po wczytaniu jakiegokolwiek poziomu ekran robi się czarny i pomaga jedynie ctrl+alt+del. TDP, TMA i T2X chodzą idealnie. Mój komp:
athlon 4600 X2
Radeon HD 3870 (sterowniki w wersji 9.4)
3 GB ram
Win XP SP3
Jak coś jeszcze potrzebne, to napiszcie.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Leming »

Spróbuj odznaczyć zgodność z Win98/95 (jeśli jest takowa zaznaczona). Nie wiem czy aby przy instalacji TG i T2 z Antologii zgodność się nie ustawiała automatycznie. U mnie pomogło (w trybach zgodności Win 98/95 miałem czarne ekrany po wczytaniu misji).

No chyba, że robisz ten sam błąd co w tym temacie. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Bruce »

Z ddfixem i bez niego nie rabotało TG. Ale odznaczenie zgodności pomogło. Dzięki :-D
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Vrael »

Panowie, problem...

Dzisiaj stary, dobry TG z Antologii zrobił mi psikusa - mianowicie po włączeniu gry ściany nie mają tekstur - wszystkie są jasnoniebieskie i jednostajne. Wody nie widać, jedyne "pozostałe" tekstury to te przeciwników, przedmiotów, pochodni, itp. Mógłby mi ktoś powiedzieć, co się stało/mogło stać? Odpalałem ostatni raz TG jakiś rok temu, i żadnych problemów nie było. Próbowałem ddfixa, patchów, reinstalacji gry i paru innych rzeczy - poza formatem. Zadanie przeszukiwania 44-stronicowego tematu nie jest zbyt przyjemne, więc mógłbym prosic o wyrozumiałość?


Bardzo proszę o pomoc.

Oto moja konfiguracja :
Radeon x550
Pentiumek 4 2.66 GHz
1.5 GB RAM
i cholera wie jaka płyta główna...
- And...
- Remember to pickpocket the party guests?
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Nivellen »

Gdyby nie reinstalacja, to powiedziałbym, że to zgubiony plik z teksturami, chociaż wtedy miałbyś domyślną teksturkę z edytora - tzw. Jorge, czyli niebiesko/biało/zieloną kratkę.
A sterowniki do karty zmieniałeś w ciągu tego roku czasu?
Dla pewności daj zrzut ekranu, może to nasunie jakieś rozwiązanie.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Leming »

Jeśli uruchamiasz grę przez DarkLoadera, to może źle się wczytała kampania oryginalna. A może jakaś fanmisja zostawiła po sobie syf, który koliduje z oryginalnymi plikami gry?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Bartez
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 11 lutego 2010, 10:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Bartez »

Witam, postanowilem dolaczyc do niniejszej dyskusji.

Po wielu latach przerwy niedawno zapragnalem powrocic do swiata Thiefa. Czym predzej nabylem wiec Antologie i na poczatek zainstalowalem pierwsza czesc w wersji Gold. Jak sie okazalo problemy z uruchomieniem dotknely takze i mnie. Biorac sobie do serca jeden z poprzednich wpisow, w ktorych ktos wspomnial, iz nie ma mozliwosci, aby Thief w wydaniu z Antologii nie wystartowal wogole, postanowilem nie poddac sie w obliczu przeciwnosci.

W moim przypadku problemy wahaly sie od krytycznych bledow przy probie uruchomienia gry, przez jej zawisanie po krotkim czasie rozgrywki, az po czarny ekran tuz po rozpoczeciu misji. Aktualny sprzet, na ktorym podjalem probe uruchomienia TG przedstawia sie pokrotce nastepujaco:

1 Asus M4A78 PRO
2 ATI Radeon HD 3200 (wbudowana)
3 AMD Phenom II X2 3.1GHz
4 Kingston 4GB
5 Asus Xonar DX/XD
6 Windows XP PL SP3

Jako, ze moj wpis dotyczy wersji Gold z Antologii, to oczywiscie instalowanie patchy do jedynki bylo niepotrzebne. Patch DDFix w moim przypadku zaszkodzil jeszcze bardziej. Zadnych efektow nie przyniosl takze tryb zgodnosci z WIN 98.

W moim przypadku pomogly nastepujace operacje. Zaczalem od sterownikow. Usunalem firmowe (metoda tradycyjna, a pozniej jeszcze Driver Cleanerem), nastepnie nagralem Catalysty w starszej wersji 9.5 (ktos wczesniej wspominal, ze uruchomil gre wlasnie na nich). Zainstalowalem ponownie TG w standardowy sposob (bez parametru), ale co warte podkreslenia na swiezo zainstalowanym i skonfigurowanym systemie. Uruchomilem gre, ustawilem wykorzystanie wylacznie jednego rdzenia procesora i od tej pory TG dziala u mnie bez zarzutu. Mam nadzieje, ze tak samo bedzie w przypadku kolejnych czesci Zlodzieja oraz dodatkowych misji tworzonych przez fanow.

Wiem, ze nie wnioslem niczego nowego do tej dyskusji, byc moze ktos bedzie chcial jednak odpalic gre na podobnej konfiguracji, co moja, a ten wpis pozwoli mu oszczedzic nieco czasu i nerwow przy uruchamianiu gry.

Dziekuje bardzo wszystkim udzielajacym sie na niniejszym forum i dajacym rady innym. Dzieki Wam ponownie moge z radoscia zanurzyc sie w swiat Thiefa :wes Bez waszej pomocy byloby to prawdopodobnie niemozliwe.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Nivellen »

Bartez-> spróbuj DDfixa zainstalować teraz, będzie ci automatycznie przydzielał pracę dla jednego procesora dla aplikacji i podniesie paletę kolorów w grze. Jest też jego nowa wersja, o której szerzej możesz poczytać w tym wątku.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Bartez
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 11 lutego 2010, 10:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Bartez »

Dzieki. Sprobuje uruchomic ta najnowsza wersje, a przy okazji powalcze z dodatkami ulepszajacymi tekstury, dzwiek itp.

Dam znac z jakimi skutkami, ale to zapewne dopiero po niedzieli - wiesz, weekend walentynkowy... sila wyzsza :zaw
Bartez
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 11 lutego 2010, 10:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Bartez »

Uruchomilem najnowszego DDfixa - dziala automatyczna koligacja, mam jednak drobny problem, bo od czasu do czasu gra potrafi sie teraz przywiesic na amen w menu, gdy uruchamiam ja w rozdzielczosci 1024x768 lub wyzszej. Poza tym w samej grze jest ok.

Nivellen, piszac o wyzszej palecie kolorow miales na mysli tryb 16 bitowy? To najwiecej co udalo mi sie uzyskac w TG.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Nivellen »

Bartez pisze:(...)Nivellen, piszac o wyzszej palecie kolorow miales na mysli tryb 16 bitowy? To najwiecej co udalo mi sie uzyskac w TG.
Tak. Wszystkie Thiefy mają najwyższą paletę 16 bitową, aczkolwiek włączenie jej w menu nie daje wcale gwarancji, że takową będziesz miał. Dopiero ddfix naprawia lenistwo nvidii i Ati. Jak wygląda różnica możesz zobaczyć na początku tego samego tematu (prawda jest taka, że na większości nowych kart z ddfixem gry wyglądają lepiej, niż kiedyś na Rivie TNT :wes ) -> Link
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
TheWatcher
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 25 lutego 2010, 12:38

Problem z Thief II

Post autor: TheWatcher »

Otóż zakupiłem już dawno temu grę "Thief: Antologia". Oczywiście jako wielki fan skradanek, chciałem zagrać w każdą część ale coś było nie tak O.o

Thief I - praktycznie nie było żadnego dzwięku, co mnie zniechęciło i od razu przeszedłem do "dwójki"

Thief II - zaczyna się fajnie i tak samo fajnie się kończy. Chodzi tutaj o pierwszą misję. Gdy gość ktoremu mam pomóc kończy ze mną rozmawiać, ja się ruszam a gra przestaje działać O.o...

Thief III - tutaj nie mam zastrzeżeń, cud miód, tylko chciałbm zagrać w "dwójkę".

Czy ktoś wie co siem dzieje ?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Bruce »

Po pierwsze: nie ten temat. Przeniosłem, tam gdzie powinien być.
Po drugie: napisz jakiego masz kompa, bo nikt tutaj nie jest jasnowidzem.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Leming »

TheWatcher pisze:chciałem zagrać w każdą część ale coś było nie tak
A czytałeś pierwszą stronę tego tematu? Prawdopodobnie nie. Twoje problemy wydają się być standardowymi, wielokrotnie omawianymi. Zacznij od rad zamieszczonych w pierwszym poście tego tematu. Sądzę, że któraś z nich może Ci pomóc.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Mixthoor »

Thief 2 MA z Antologii / Windows 7 64 bitowy (pozostała konfiguracja nieznana)

-->> Kolega uruchamia Thief'a MA - włącza się (z trybami zgodności lub bez nich). Gdy tylko wyciągnę łuk i napinam strzałę, wiesza się.
-->> Instaluję dodatki (tak jak w temacie: Nowe oblicze Thief'a) - włącza się i wiesza gdy wyciągam łuk.
-->> Na starym Win XP na tym samym kompie działało, na nowym Win7 nie hula. Czy ktoś wie o co chodzi?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Bruce »

DDfixa masz?
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Mixthoor »

Przekazalem dalej, aby kolega zainstalowal. Gdy tylko dostane od niego odpowiedz, napisze czy pomoglo. Dzieki za cynk.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Bruce »

Bez DDfix-a żadna gra od LGS ci na win7 nie pójdzie. Ponadto, każdą grę trzeba uruchamiać jako administrator. W przeciwnym razie nie ma filmów w grze.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
bobofrut
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 01 marca 2010, 22:47

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: bobofrut »

Witam mam problem z działaniem T2.

Mój laptop:
Lenovo G530
3GB RAM
Pentium Dual-Core T4200 2.00Ghz
Karta grafiki: Intel GMA X4500M

Po czystej instalacji gra czasami wywala czarny ekran zaraz po załadowaniu, a czasami zawiesza się po chwili grania. Z ddfixem po załadowaniu od razu zwis.
Da się coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
Maciek
Bełkotliwiec
Posty: 37
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 15:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Maciek »

Witam wszystkich.Co prawda kiedyś "przywitałem się" w odpowiednim dziale,lecz do tej pory nic na forum nie pisałem.Zatem raz jeszcze witam serdecznie wszystkich fanów Thiefa .:)

Dawno nie grałem w fanmisje do Thief 1 i 2.Teraz postanowiłem sobie znów pograć,lecz częściowo uniemożliwia mi to pewien dziwny problem.Nie mogę odpalić fanmisji do T1/G.Mam "wgranego" TG z Antologii,który działa bez większych problemów,lecz gdy tylko próbuje odpalić jakąkolwiek FM to wyskakuje błąd "aplikacja zostanie zamknięta........." i wychodzi do windowsa.Co ciekawe potem nie mogę już odpalić wogóle nawet czystego TG gdyż pojawia się ten sam problem.Obojętnie czy próbuje odpalać FM DarkLoaderem czy GarretLoaderem (nigdy nie instaluje ich razem),to zawsze kończy sie fiaskiem i w dodatku "psuje grę".Tak więc po kolei:mam zainstalowanego TG z Antologii,zainstalowany DDFIX ,"wklejone" convict .osm i podstawowe skrypty(próbowałem też bez) ze stronki : http://www.thiefmissions.com/scripts/ ,wyłączony jeden rdzeń procesora dla Thiefa.

Mój komputer: Intel Pentium Dual 1.80GHz, 2 GB ramu, grafika:ATI Redeon HD 2600 Pro (sterowniki najnowsze z 2 lutego-ale to nie ma znaczenia gdyż czysta gra się odpala bez problemu),system Windows XP Professional SP3.

Tak więc czysty Thief Gold chodzi dopóki nie próbuje odpalać FM DarkLoaderem (albo GL-bez różnicy).
Nie dość że nie mogę odpalić żadnej FM to jeszcze potem nie mogę odpalić TG.Co ciekawe FM do Thiefa 2 chodzą bezbłędnie.Gdzieś tu jakiś czas temu widziałem ,że ktoś opisywał podobny problem,ale rozwiązania ów problemu nie odnalazłem :).To tyle...sorry za przydługi post.Dziękuję z góry i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Bruce »

Akurat sterowniki mają znaczenie. Zainstaluj te z numerkiem 9.4.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek
Bełkotliwiec
Posty: 37
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 15:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Maciek »

Faktycznie :).Zainstalowałem sterowniki 9.4 i działają FM oraz czysty TG.Byłem niemal pewien ,że to nie wina sterowników skoro działała czysta gra,a FM nie.Nie wszystko musi być logiczne :)Dzięki wielkie za pomoc.
Speaktrap
Bełkotliwiec
Posty: 14
Rejestracja: 17 czerwca 2008, 18:23
Lokalizacja: Kętrzyn

T3 uruchamia się... w oknie.

Post autor: Speaktrap »

Z nieznanego mi powodu zaczął się uruchamiać w oknie... a wiecie, to trochę przeszkadza. W default.ini w takie opcje jak StartupFullscreen czy UseFullscreen są na TRUE. Ale dziadostwo dalej się uruchamia w oknie. Pomysły, panowie?
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T3 uruchamia się... w oknie.

Post autor: eLPeeS »

W sumie nie ten dział i nie ten temat ale co tam. Spróbuj po uruchomieniu kombinacji ALT+ENTER. Może pomoże (góry Mazowsze ;)). Na pewno nie zaszkodzi.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Speaktrap
Bełkotliwiec
Posty: 14
Rejestracja: 17 czerwca 2008, 18:23
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: T3 uruchamia się... w oknie.

Post autor: Speaktrap »

Eee, myślisz że nie próbowałem? (no w sumie mogłem to dopisać...)
Obrazek
ODPOWIEDZ