Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Michal pisze:Co o tym myślicie? Jakieś propozycje? Sugestie? Rady?
Wszystko niemal idealnie, ale nie ma wzmianki o karcie dźwiękowej. Domyślam się, że w tym przypadku jest zintegrowana z płytą główną.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Mixthoor »

Michal,

Procesor Intela - pod niego wybierz plyte, ktora bedzie obslugiwala Twoje pamieci RAM. Sprzet sprawdzisz na np. http://www.tomshardware.de/

Jesli chodzi o sklepy internetowe, zakupy robilem na
www.arest.pl
www.proline.pl
www.x-kom.pl
www.komputronik.pl (zadko, czasem sa konkurencyjne ceny)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Tylko Intel, AMD Faildozer obecnie ssie. Dysk weź coś ze stajni WD.
Co do różnicy wydajności to na podstawie GW2 powiem że tam te nowe AMD są gorsze od C2D.

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi- ... tx-459601/ Płyta główna w niezbyt wielkiej cenie.

Ja bym wybrał jakiegoś GFa które są mniej problematyczne w grach i w ogóle są lepsze.
http://www.komputronik.pl/product/12173 ... _HAWK.html
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

Zabawne (bo prawdziwe) jeśli miałbym doradzić czego należy unikać to wymieniłbym te same marki, co kolega wyżej, a moja argumentacja oparłaby się na krótkim sformułowaniu: ssą.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

Chyba rzeczywiście wybiorę Intela. Znalazłem kilka opinii, i ponoć nawet nie ma co tu porównywać. Tak więc szukam płyty pod Intela. Raven4444, ta płyta, którą podałeś będzie współgrać z tym RAMem Kingstona?
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Tak będzie współgrać, ale jak wspominałem to jest taka najtańsza.

No cóż się tu rozpisywać będę o AMD, to że do radeona najczęściej potrzeba kilka hotfixów sterów aby coś nowego działało bez problemów czy to że bulldozery zaliczają faile przy porównaniach z intelowskimi produktami.
Takie pewnie będzie cool story Phemom ii x4 965 + GTX460 w GW2 na WvW to było 10-15 fps (mój c2d e7400 +9800GTX+ te same ustawienia to 25 fps w tej samej scenie), po zmianie na i5 2500k jakoś 50 fps jest. A śmieszne jest to że z FXami jak się uda uruchomić (czyżby fail z biosem/uefi i utykaniem wątków przy dużym obciążeniu) to jest gorzej niż na P2.

Do AMD nic nie mam ale teraz rozwiązania Intela są lepsze, za czasów P4 rządziły Athlony a teraz rządzi i3/i5/i7. A cóż nV wspiera twórców gier i pomaga przy ich tworzeniu więc nie powinno dziwić że GFy lepiej wypadają.
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

raven4444 pisze:ale jak wspominałem to jest taka najtańsza.
A jakie korzyści dałoby mi np. dorzucenie 100zł do płyty głównej? Coś konkretnego czy zbędne bajery, z których i tak nie będę korzystał? Jedno złącze SATA III chyba powinno wystarczyć, z OC raczej nic nie będę kombinował.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Dla Ciebie to będą zbędne bajery ;)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Mixthoor »

http://www.tomshardware.de/

Dodatkowym wyznacznikiem sa:
- Twoj budzet,
- cel, do jakiego bedziesz wykorzystywal kompa (zabawa, praca itp)
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

A oto efekty moich ostatnich przemyśleń i analiz ;)
Procesor: bez zmian, czyli Intel i5 3470 3,2GHz
Grafika: Gigabyte ATI Radeon WF3 HD 7870 2GB DDR5/256bit
RAM: bez zmian, czyli Kingston HyperX 4GB 1600MHz http://techplanet.pl/produkty/pamieci-r ... 23432.html
HDD: WD Caviar 500GB SATA3 http://techplanet.pl/produkty/dyski-twa ... 14805.html
Zasilacz: OCZ Fatal1ty 550W http://techplanet.pl/produkty/zasilacze ... 10516.html
Napęd: byle jaki, może być jeden z tańszych, i tak za jakieś 3 lata padnie. LiteOn DVD http://techplanet.pl/produkty/napedy-op ... ,4443.html
Obudowa: baz zmian, Silentum Brutus 410 http://techplanet.pl/produkty/obudowy/s ... 22161.html

Pozostaje już tylko płyta główna, co do której mam znowu problem. Stwierdziłem, że jednak przydadzą się 2 złącza SATA3 (jedno na w/w HDD, a drugie na SSD, który też planuję kupić niedługo). Całkiem przystępny wydawał mi się model AS Rock P67 PRO3 (B3), jednak z tego co widzę w opisie nie ma złącza PCI Express 3.0, do którego chciałbym podpiąć grafikę. Jaką byście polecili spełniającą owe wymagania?
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

O efekt placebo, ciekawostka nawet najwydajniesze obecne karty nie wykorzystują pcie 1.0 x16 a co dopiero v2 czy v3. Efekt placebo.
Te supermegadrogie SSD z przyszłości może ogarną to łącze.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Mixthoor »

I git, cena tez w porzadku. Jesli rzeczywiscie chcesz ten PCIv3, poszukaj czegos innego.
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

Chyba rzeczywiście odpuszczę to PCI-E 3.0 i wezmę płytę AS ROCKA P67 PRO. W takim razie miałbym komplet :) Jeszcze tylko jakby ktoś tak rzucił okiem czy nie ma jakiś wąskich gardeł czy innych nieprawidłowości.

Teraz kwestia sposobu zakupu. Szukanie najtańszych części i ich osobne zamawianie nie będzie chyba ekonomiczne, bo trzeba by zapłacić kilka wysyłek. Na dodatek lepiej byłoby chyba kupić już złożony zestaw. Dałbym radę sam złożyć ale może lepiej zostawić to specjalistom. Raz jak zmieniałem procesor to pokrzywiłem 2 czy 3 pręciki ale udało się je wyprostować i śmiga bez zarzutu. Dodatkowo trzeba odpowiednią ilość pasty termoprzewodzącej nałożyć. Na kilkuletnim procku wartym 30zł mogłem się tak pobawić ale z nowym sprzętem miałbym stracha.

Na http://www.techplanet.pl cały zestaw wychodzi 2727zł + 1zł za montaż. Wysyłka 19zł ale mógłbym też odebrać osobiście w Katowicach (mam jakieś 20km) i zapłacić gotówką przy odbiorze z rączki do rączki. No i z ewentualną gwarancją myślę lepiej byłoby osobiście potem sprawy rozwiązywać (odpukać). Tak czy inaczej popatrzę jeszcze w innych sklepach internetowych, może akurat będzie gdzieś dużo taniej.

Mixthoor, polecałeś kilka sklepów, w których robiłeś zakupy. Miałeś już doświadczenia z kupnem całego zestawu w taki sposób? Jak potem z gwarancją? Normalnie producenta na poszczególne części? Wysyłają Ci też puste pudełka po np. karcie graficznej? Nie chciałbym wtopić w ten sposób, że dadzą mi gwarancję na cały komputer i nie będę mógł go potem nawet otworzyć :]
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Mixthoor »

- Z tą płytą, o której napisałem że git, nie będziesz miał "wąskich gardeł". Jest ona przygotowana pod kolejne nowe modele procesorów i szybsze pamięci.
- Zakupy robiłem na raty, tzn. w jednym sklepie 3-4 podzespoły, w drugim pozostałe.
- Komputer złożysz sam, żadna sztuka.
- Nowych procesorów nie wsadzisz, jeśli piny nie pasują - nie da się (no, chyba że metodą siłową, na chama). Pasta do procka powinna być w zestawie z prockiem, jeśli nie - dokupisz za 20-40 PLN.
- Kabelki z przedniej obudowy (złącza USB, audio, LEDy) podłączysz do płyty wg dokumnetacji lub oznaczeń na gniazdach samej płyty.
- sterowniki ściągniesz ze stron producentów
- Gwarancja jest producenta, nie sprzedawcy. Jeśli sprzedawca złoży Ci sprzęt, może zaplombować obudowę. Oznacza to, że nie wyczyścisz kompa z kurzu, pod rygorem utraty gwarancji sprzedawcy (co jet de facto bzdurą).
- Ostatnio po burzy walnęła mi karta sieciowa i kondensatory na płycie. Naprawił to serwis producenta, nie sprzedawcy.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

Najpierw obliczasz sobie ile kosztowałby cię sam sprzęt z dobrego i taniego sklepu internetowego np. http://www.proline.pl. Jeśli nie dostaniesz wszystkiego w jednym sklepie to sumujesz osobno koszty dodatkowe za przesyłkę. Następnie idziesz do lokalnego sklepu komputerowego i pytasz czy są w stanie zamówić wszystkie części z 1 hurtowni tak żeby było dla nich jak najtaniej, a zarazem potem dla ciebie mogli zaoferować przystępną cenę. Ewentualnie pytasz się kiedy będą robili jakieś zamówienie dla siebie tak żebyś mógł się pod nie "podpiąć" (dla ciebie to brak kosztu wysyłki). Gdy podadzą ci swoją propozycję ceny za cały sprzęt musisz wiedzieć ile ten sam sprzęt kosztowałby cię w sklepie internetowym z oraz bez przesyłki. Wtedy oceniasz czy będzie ci to się opłacało. Na koniec zawsze pytaj się o rabat, bo każdy rozsądny sprzedawca zawsze zostawia sobie przynajmniej 9 zł do opuszczenia dla zasady żeby mieć z czego opuszczać albo dla częściowego zwrotu kosztów. Najważniejsze abyś nie dał sobie wcisnąć innych części, bo wtedy sprzedawca będzie mógł ci wcisnąć każdy kit z powodu braku twojego przygotowania/wiedzy na temat cen itd.

Kupując sprzęt w sklepie lokalnym masz ten plus, że w razie awarii podzespołu nie musisz sam tego wysyłać i płacić za kuriera tylko idziesz do sklepu i oni muszą to wysłać za swoje pieniądze. Musisz tylko zachować ich paragon i najlepiej oryginalne opakowanie.

Na rynku jest tak duża konkurencja, że złożenie zestawu jest bezpłatne albo z góry wliczone w cenę zestawu, więc możesz tego wymagać od sprzedawcy, a szczegóły na temat plomb i pudełek musisz sam dogadać ze sprzedawcą, bo każdy może postępować inaczej.

Gwarancja na cały zestaw jest tylko wtedy gdy kupujesz komputer określonej marki np. HP, Compaq itd. Przy składakach gwarancja jest tylko na poszczególne części.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

Muszę czekać, bo na rynku obudowy, które mnie interesują się pokończyły...
http://forum.benchmark.pl/topic/60594-d ... a-do-170zł
Ostatecznie kupię prawdopodobnie w tym techplanet.pl Ceny mają w miarę, do tego odbiór osobisty i w razie czego zawsze można do nich wpaść i powalić pięścią po ladzie :))
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

Zapomniałem dodać, że zauważyłem, że sprzęt komputerowy można kupić najtaniej na przełomie kwietnia i maja. Co roku właśnie w tym okresie ceny spadają, a potem szybko pną się w górę.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

Docierają do mnie niepokojące informacje na temat tej obudowy, na która czekam. Otóż powiedzieli mi, że mają być dostępne w sklepie około 15 października. Dzisiaj dzwoniłem i owszem, powinny pojawić się jeszcze w tym tygodniu ale w niewielkiej ilości. Będzie to już resztka od producenta a potem już ma ich w ogóle nie być. Koleś ze sklepu też był zdziwiony, że już ich nie będą robić bo jak na swoją cenę były bardzo dobre. Ja też czytałem w necie wiele dobrego o nich i ludzi je ogólnie polecali. Teraz się zastanawiam, czy nie są one przypadkiem jakieś wadliwe i dlatego producent się z nich wycofuje? Czy może z racji ceny są one nieopłacalne dla producenta? (jeśli tak, to czemu nie podniosą po prostu ceny) Sprzedawca powiedział, że nie było żadnych reklamacji do tej pory, a jeśli już, to z powodu uszkodzeń w transporcie. Wiecie coś może na ten temat? No i tak już przyszłościowo, jeślibym się na nią ostatecznie nie zdecydował albo gdyby już dla mnie zabrakło to jaką polecacie w zamian? Za 150-200zł. Dla przypomnienia link. http://techplanet.pl/produkty/obudowy/s ... 22161.html
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Mixthoor »

Pewnie producent tworzy nowy design... To jest obudowa, co moze sie tutaj zepsuc?
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

No i gitara - komp już w domu. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Ma ktoś SSDka?
Chcę położyć łapki na jednym a dokładnie na tym link, wersja 128-256GB. Ale chciałbym wypadać sytuacje, może ktoś ma ten model a w ogóle jak bardzo ogromna jest różnica pomiędzy SSD a HDD?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jaka jest różnica między Windą 7 Pro, a home? Potrzebuję Windowsa do użytku domowego, czyli pisanie-granie-internet-i takie tam pierdoły... na allegro ceny są bardzo zróżnicowane i zastanawiam się, z czego to wynika.
Obrazek
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: NiRa »

Różnią się kilkoma możliwościami:
http://i.technet.microsoft.com/dynimg/IC465973.jpg
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/serafi ... -big01.PNG
Zależy jak tam będziesz używał, chyba tryb XP czasem Ci się przyda.
Najpierw ukradnij i zobacz jak śmiga :P

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Home wystarczy, xp mode to jest wirtualna maszyna czyli program uruchomisz a grę już nie.

Od siebie powiem że opłaca się win8 kupić, lepszy od 7 OS, 2 miechy mam i 0 problemów.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Potrzebuję odrobiny pomocy z tematu grafiki.

Opis problemu:
Mam obrazek typu png w kształcie (prawie) równoległoboku. Chciałbym, żeby obraz na nim "wyprostować", żeby był w normalnym kształcie prostokąta.

Zrobiłbym to sam, ale na komputerze z którego aktualnie piszę nie mam ani GIMPa, ani Photoshopa i nie mam możliwości instalacji, a potrzebne jest mi to w miarę szybko.

Czy któryś z forumowiczów da radę mi pomóc? ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
ODPOWIEDZ