P.O.M.O.C.Y

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

willis
Paser
Posty: 228
Rejestracja: 09 lipca 2003, 16:37
Lokalizacja: Jasło

P.O.M.O.C.Y

Post autor: willis »

Pomocy nie mam w co grać potrzebuje jakiegoś fajnego rpg cusik jak arcanum , fallout , fallout2 , poradzcie cusik bo morrowinda grałem ale za dużo biegania . :cry:
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Paweuek »

Polecam Planescape Torment. Jest w Empikach po 19.90 złociszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: van_HellSing »

Tak, Torment to wspaniała gra... A może Final Fantasy 7 lub 8? Co prawda to nieco inne spojrzenie na rpg, ale...
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Ivvan »

Never Winter Nights to jest nawet spoko RPG... tylko ja nie bardzo chcialem rozgryzac o co tam chodzi :P: pogralem jakies 10-15 minut
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Maveral »

Można też zagrać w NWN... Całkiem dobra gra...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Ivvan »

wiem swietna...... dobra grafika 3d i wogole... a tez gralem w podobna gre jak NWN ale juz nie pamietam jak sie nazywala dosyc fajna ... ale za duzo latania :(
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Ozi »

Newerwinter Nights to takie troszeczke bardziej erpegowate Diablo.
Dla mnie beznadzieja. Polecam natomiast wszystkie Baldurs Gate`y, Planescape Torment. Jeszcze jak dla mnie WYBITNY tytul (pomimo ze niezbyt rozbudowany) ktory polecam calym sercem kazdemu (nawet tym co RPG mijaja wielkim lukiem) to GOTHIC (oraz ofkoz Gothic 2). Jeden z nielicznych, gdzie wiekszosc subquest`ow nie polega tylko na: idz tam i rozgrom tego ... itp... itd... Fakt ze trzeba polatac troszeczke, ale nie tyle co w Morrowind.

Paweuek rozumiem (wnosze po wymienionych przez ciebie tytulach), ze z niecierpliwoscia oczekujesz tego w wersji PL ? ;) http://www.greyhawkgame.com/main.php
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Paweuek »

Jest jeszcze Summoner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Ozi »

HAHAH ale wsadzilem
Paweuek rozumiem (wnosze po wymienionych przez ciebie tytulach), ze z niecierpliwoscia oczekujesz tego w wersji PL ? http://www.greyhawkgame.com/main.php
To mialo byc do willisa bo to on wymienil fallouty i arcanum, a The Temple.. wlasnie ta sama ekipa robi. Pomieszaly mi sie troche nicki bo takie podobne ;) :D
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Ivvan »

ale najlepsze RPG dla mnie na SWIECIE to jest Diablo 2 :!!: :!!: :!!: :!!: to jest cOOl
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: van_HellSing »

ale najlepsze RPG dla mnie na SWIECIE to jest Diablo 2 to jest cOOl
Eeee, pozwolę sobie się nie zgodzić :)
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Jacek »

ale najlepsze RPG dla mnie na SWIECIE to jest Diablo 2 to jest cOOl
Ten post wiele wyjaśnia, prawda Van :wink: ? D2 szczególnie ciekawie wypada przy Neverwinter Nights, grafika rzuca na kolana :-)
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Ivvan »

eeee tam ... gdybyscie grali w to tyle czasu co ja gralem i nadal gram :) hyhy to byscie zmienili zdanie... ma swoja jedyna fabule gry... poprostu swietna.... mi nie chodzi o grafe :) hyhy... spox gierka.....
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Maveral »

Najlepsze RPG to BG2
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: van_HellSing »

Właściwie od Diablo 2 bardziej podobała mi się jedynka, aczkolwiek klimat jest fajny, Blizzard wie o co chodzi :) Trudno mi się zdecydować które RPG jest najlepsze, z "baldursopodobnych" chyba byłby to Torment, z erpegów przedstawionych w fpp -Morrowind, a ze "szkoły japońskiej" - Final Fantasy 6 na Super Nintendo.
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Ozi »

BOSZEEEEEEE!!!!!!!!!
Tego co nazwal jako pierwszy Diablo gra rpg powinni go za pipipi powiesic.
Diablo to gra zrecznosciowa z elementami rpg. To nawet ma swoje okreslenie gatunku i tak niezbyt trafne (ba nawet calkowicie niecelne w przypadku diablo) acRPG czyli action computer role playing game. Tyle ze pod to okreslenie bardziej podchodzi Icewind Dale (tam przynajmiej fabula jest rozwinieta). Neverwinter Nights to tak samo acRPG.
cRPG z prawdziwego zdarzenia (bo o systemach "papierkowych" tu nie gadamy) to Baldurs Gate, Fallouty, Arcanum, Ultima Online (tu dopiero sa mozliwosci odgrywania postaci) Gothic. Pograjcie w Diablo i w Planescape Torment i zobaczcie czym te gry sie roznia. Ten drugi tytul to RPG a pierwszy coz...
DIABLO ma sie do RPG jak Quake 3 Arena do Thiefa.
To juz nawet Deus Ex ma wiecej wspolnego z RPG.
Nie, nie twierdze, ze gra jest zla (diablo), ale to nie ma nic wspolnego z RPG.
Przepraszam ponioslo mnie. Ale diablo to obraza dla RPG
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Bukary »

No... skończyłem kiedyś "Diablo". Strasznie mnie bolał palec wskazujący prawej ręki, bo ta gra polega tylko na szybkim klikuniu LPM. :twisted:
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Ivvan »

BOSZEEEEEEE!!!!!!!!!
Tego co nazwal jako pierwszy Diablo gra rpg powinni go za pipipi powiesic.
Diablo to gra zrecznosciowa z elementami rpg. To nawet ma swoje okreslenie gatunku i tak niezbyt trafne (ba nawet calkowicie niecelne w przypadku diablo) acRPG czyli action computer role playing game. Tyle ze pod to okreslenie bardziej podchodzi Icewind Dale (tam przynajmiej fabula jest rozwinieta). Neverwinter Nights to tak samo acRPG.
cRPG z prawdziwego zdarzenia (bo o systemach "papierkowych" tu nie gadamy) to Baldurs Gate, Fallouty, Arcanum, Ultima Online (tu dopiero sa mozliwosci odgrywania postaci) Gothic. Pograjcie w Diablo i w Planescape Torment i zobaczcie czym te gry sie roznia. Ten drugi tytul to RPG a pierwszy coz...
DIABLO ma sie do RPG jak Quake 3 Arena do Thiefa.
To juz nawet Deus Ex ma wiecej wspolnego z RPG.
Nie, nie twierdze, ze gra jest zla (diablo), ale to nie ma nic wspolnego z RPG.
Przepraszam ponioslo mnie. Ale diablo to obraza dla RPG
przestan ublizac..... ja ta gre KOCHAM :!!: :!!:
No... skończyłem kiedyś "Diablo". Strasznie mnie bolał palec wskazujący prawej ręki, bo ta gra polega tylko na szybkim klikuniu LPM.
a tutaj sie mylisz :).... nie tylko potrzebna do tego jest mysz.... ja np. binduje sobie wszystkie skille do klawiszy od f1 do f8 no i poruszam sie takze tym... wazne jest takze otwieranie ekwipunku tez otwieram na klawiaturze... zmiana broni takze bardzo wazna... gdy ktos cie akakuje a na drugiej mance ma sie tarcze to mozna zmienic :) hyhy.... podnoszenie przedmiotow..... tez by nie bylo za piekne bez klawisza ALT :) hyhy itp. itp.
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Gregorius »

Próbowałem giercować w Diablo, ale cholernie liniowa fabuła typu "byle głębiej" i zręcznościowe walki z potworami mnie wkurzyły. Co to za RPG? :dobani

Polecam rogaliki: ADOM, NetHack, Angband... to jest coś! I pójdzie nawet na 386... 100% cRPG
Brothers in arms & beer...
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Aen »

BAARDZO nie podobają mi się RPG w stylu Baldursa...jak dla mnie zbyt cukierkowe, a pozatym takie światy wolę w wersjach papierowych...Dlatego od zawsze i po wsze czasy moimi faworytami są Planescape:Torment i Fallout 1/2- POLECAM!
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Maveral »

Mnie wkurza w Diablo, że samotny bohater rozwala hordy wrogów niczym Rambo ruskich. To już wole działać zespołowo (BG, ID...)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Ozi »

przestan ublizac..... ja ta gre KOCHAM
Alez ja nikomu nie ublizam (no moze grze). Ale to naprawde nie jest RPG
Nie mozna kazdej gry posiadajacej elementy rozwoju postaci zaliczac do tego gatunku. "Fallout Tactics" tez posiada elementu rozwoju postaci (DUZO DUZO wieksze niz Diablo) a jest w gatunku STRATEGII. To ze Diablo jest osadzone w jakims swiece fanasy, takze nie zrobi z niej RPG.

RPG to przedewszystkim przygoda a nie mlucka na okraglo. To dialogi z innymi postaciami (obojetnie czy inny gracz czy npc) a nie tylko mlucka. Nawet Icewind Dale (a co dopiero Diablo) nie jest "pelnym" RPG. Zreszta obydwie czesci Icewinda oraz Neverwinter Nights to gatunek ktory ma juz swoja nazwe "Hack&Slash". Takim mianem okresla sie gry z zaawansowanym rozwojem postaci, oparte w GLOWNEJ I GLOWNISTEJ mierze na walce. A nawet tu, znawcy gatunku, nie chca kwalfikowac Diablo. Diablo to niestety zrecznosciowka w czystej postaci.
PRZESZEDLEM Diablo i polowe Diablo 2 !!! Nie powiem, klimat to jedynka ma jak cholera. Dwojka jest duzo gorsza pod tym wzgledem.
Ale niestety ani pierwszej ani drugiej czesci nie mozna nazwc gra RPG
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Ivvan »

Mnie wkurza w Diablo, że samotny bohater rozwala hordy wrogów niczym Rambo ruskich. To już wole działać zespołowo (BG, ID...)
wooooooowwww.... to co ty nie ogladales SUPERMANA ?
willis
Paser
Posty: 228
Rejestracja: 09 lipca 2003, 16:37
Lokalizacja: Jasło

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: willis »

Napisałem dużo ale q/w@ komp złapał zawiasa i nie chce mi sie drugi raz pisać a tak przy okazji :wink: to diablo niegdy nie było 100% rpg ale jak tak lubisz. :wink:
Bogdantes
Skryba
Posty: 275
Rejestracja: 26 listopada 2003, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: P.O.M.O.C.Y

Post autor: Bogdantes »

ze zręcznościówek polecam Tactical Ops. Dużo strzelania, łatwo zginąć działa się w zespole . Komputer nia działa schematycznie. Można się nieźle zabawić
ODPOWIEDZ