Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Flavia »

Promocja AMD obejmuje Radeon HD R7 260X. To w sumie jedyny konkretny model, który mam na oku.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: BodomChild »

Flavia pisze:Radeon HD R7 260X
Też siedzę w temacie i wyczytałem, że to straszny złom, tzn. byłby niezły ale nia za cenę, którą sobie za to życzą (ponad 500 zł).

Dużo bardziej opłacalnymi kartami o podobnej (ale większej) wydajności są Radeon HD 7850 (można dostać do 600 zł) i GeForce GTX 650 Ti Boost (nawet za 500 zł). No i jest oczywiście Radeon R9 270X, trzeba dopłacić te 200 zł, ale różnica w wydajności ogromna.
Zrobisz jak uważasz, w sumie jeśli z nowych gier nastawiasz się tylko na Thiefa, to możesz wziąć tego R7, na pewno da sobie z nim radę.

Przy okazji zapytałbym się o opłacalność zakupu nowego APU od AMD, ale to może jutro bo już dzisiaj spać mi się chce :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Jacek »

Dopóki Thief nie wyszedł na rynek to możecie sobie gdybać, ja bym poczekał do premiery, zrobią testy, zobaczymy ile która karta realnie wyciąga w grze będzie i można podjąć optymalną decyzję.

No i zależy kto na jakich ustawieniach i rozdzielczości planuje grać.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Flavia »

BodomChild pisze:Dużo bardziej opłacalnymi kartami o podobnej (ale większej) wydajności są Radeon HD 7850.
Hmm, no ja czytałam, że R7 jest jednak trochę lepsze, choć za tę cenę i tak nieopłacalne.

No cóż, R9 króluje w rankingach, co mnie w sumie nie dziwi. Może tak: czy R7 będzie wystarczające, by w miarę długo cieszyć się w miarę nowymi grami? Niekoniecznie na najwyższych ustawieniach, jestem w połowie ślepa więc i tak pewnie nie zauważę różnicy. Jednak gdyby się okazało, że za rok muszę kupić nową kartę, bo na tej ju z nic nie chodzi, albo, nie daj Cthulhu, spaliła się na amen, to bym się ździebko zirytowała. Bądź co bądź - nawet dwie kopie Thiefa razem wzięte wyjdą taniej, niż druga karta.

Mix - bebechy podam wieczorem, jak się dopytam.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Mixthoor »

Moja stara ATI HD Radeon 4850 wciaz daje rade :) Kazda gre odpale, ale nie na najwyzszych detalach. Gram na TV i moja rozdzielczosc to max 1366x768. Nowego Hitmana gralem bez przeszkod na medium. Komp, ktory zlozysz posluzy Ci na lata. Bebechy i tak podaj.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Flavia pisze:... jestem w połowie ślepa więc i tak pewnie nie zauważę różnicy...
Kiedyś mój kolega w trakcje rozmowy o sprzęcie powiedział: "a na co mi mocna karta graficzna, skoro mam astygmatyzm i antyaliasing mam za darmo". :)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Flavia »

Mixthoor pisze:Bebechy i tak podaj.
A proszę Cię bardzo:
Gigabyte GA H87 HD3
I5 4670K
Corsair Vengeance 8 GB
WD 1TB SATA 6GB/s
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: BodomChild »

Flavia pisze:I5 4670K
Moc! Aż żal to łączyć z takim R7, ale rozumiem, że to jest potencjał do rozbudowy w przyszłości :) . Ja bym co prawda brał i5 4570, bo nie bawię się w podkręcanie (nie warto przepłacać za procki z "K" w nazwie, jeśli nie zamierza się podkręcać).

Co do APU, o którym wspomniałem, to po zgłębieniu tematu stwierdzam, że nie warto sobie zawracać tym głowy. Co prawda nowe APU A10-7850k koszystając z dobrodziejstw Mantle będzie w stanie pewnie pociągnąć Thiefa na low-medium (ciągnie Battlefielda 4 na medium, ma DirectX 11.2 i można to porównać do Radeona HD 7750/7770), ale ma też sporo wad. Właściwie rzeczywiście za to ok 700 zł nie dostajemy ani porządnego procesora (niby 4 rdzenie, ale wiadomo, że 4 rdzenie Intela, a 2 moduły AMD to trochę różnica), ani porządnej grafiki, tylko takie... no właśnie APU :) .
Kombinowałem, żeby sobie takie cuś kupić, bo gram raczej w starsze rzeczy, a z nowych na razie tylko Thief mnie interesi, najwyżej kiedyś bym dołożył do tego grafikę osobną. Problem w tym, że to się nie bardzo opłaca, na tym można zbudować komputer do internetu i oglądania filmów, w którym się raczej nic nie będzie wymieniało, do tego, żeby to zintegrowane R7 na pokładzie pokazało pełnię mocy potrzeba raczej szybszych pamięci (powyżej 1600 mhz minimum). Gdyby to APU Kaveri było lepsze i bardziej przyszłościowe jako CPU, to może bym się skusił jeszcze na taki półśrodek :chy . Wygląda na to, że jeśli ktoś chce przyoszczędzić, a pograć w nowsze gry, to lepiej kupić nowy Pentium "Haswell" (super wydajne dwa rdzenie za grosze) + jakąś sensowną grafikę, zawsze można się z tego przesiąść na i5 albo na i7 nawet. Miałem od razu i5 kupić, ale z różnych powodów muszę się wstrzymać na razie :( , a kupowanie tymczasowego i3 jest dla mnie tak samo nieopłacalne jak to APU.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

System plików ReFS dla Windowsa 8 - miała miejsce premiera ReFS, czy dopiero ona nastąpi (kiedy)?
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: willy_poodle »

Jaką grafę do 250 zł najbardziej opłaca się kupić?
Ma być głównie do T4, bo potem i tak pewnie z 5 lat nie będzie nic, co by mi się podobało.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Chcę pobrać popularny utwór na YouTube programem DownloadHelper (najnowsza wersja), ale rozmiar pliku wynosi 0 bajtów. Dlaczego?
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Jacek »

bob ale ty masz zawsze dziwne problemy... może jest jakoś zablokowany przed pobieraniem, jeśli to popularny utwór to znajdź inny link albo pobierz go innym programem, np. YouTubeDownloader.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Maveral »

Naprawdę ktoś jeszcze używa programów do ściągania z YT? ;) Wejdźcie sobie tutaj i ściągajcie bez instalowania zbędnego badziewia.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Maveral, fantastyczny programik. :ok
Bez problemów wyciąga całą muzykę z egzotycznych teledysków, dla których nie mogłem znaleźć czystego mp3.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: McLusky »

Niedawno robiłem upgrade kompa, więc musiałem nieco poszukać informacji o komponentach w necie i na co obecnie warto się skusić. Co by mieć minimum te kilka lat spokoju.

Ponieważ nie tylko gram, ale i zajmuję się obróbką mediów (także video), zależało mi na naprawdę dobrym procesorze. Dlatego skusiłem się na:
Intel Core i7-4770K 4x3.5GHz 8MB-L3 Turb
Kupiłem go za 300 € i bardzo go sobie cenię. Prędkość kodowania video jest naprawdę dobra, a i gry wciąż procożerne (jak np. World of Warcraft) sobie doskonale radzą. Jak nie zajmujecie się obróbką video, to i5 też starczy.

Dobry procesor aż żal byłoby wkładać do przeciętnej płyty głównej. Dlatego kupiłem pod niego:
ASRock Z87 Extreme4 GL/SATA600/R/USB3.0/DVI/2xHDMI/VGA/DP Z87 ATX Socket 1150
Bardzo dobra płyta główna z chipsetem Intel Z87. Obsługuje m.in. 3 monitory na raz, FastBoot pod Win 8, podwójną grafikę (Crossfire od AMD i SLI od Nvidii) i ma masę pożytecznego oprogramowania. Czasami przy boocie może jakiś błąd wyświetlić, ale wtedy reset CMOS i wszystko gra i buczy. A ilość ustawień w biosie może przyprawić o ból głowy.

Do tego dokupiłem 16 GB ramu Kingstona 1333 Mhz.

Grafę używam że starego kompa, gdzie miałem GeForce 560 GTX Ti OC. Przy tym procesorze wciąż wszystkie gry odpalam na ultra detalach mając stałe 30/60 fps. Ale jak ktoś ma starszą grafę, polecam kupić 660/760 ze względu na m.in. ShadowPlay (czyli wbudowany fraps z kodekiem AVCHD) i świetną wydajność. Niestety dużej różnicy między 560 a 760 nie ma, więc sam osobiście czekam na kolejną generację kart od nvidii.

Z dysków twardych rozsądny byłby zakup min. 2 TB dysku z 7200 RPM.

Polecam też się "zrujnować" na nagrywarkę Blu-ray. Płyty czyste BR drogie już nie są, a znacznie potrafią zwolnic miejsce na zagraconym dysku twardym.
uther
Akolita
Posty: 146
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 22:49

Re: Thief 4 - promocje i zniżki

Post autor: uther »

Wg badań pół roku temu jeszcze 37% komputerów było na XP. Gra będzie chodzić na systemie Vista, którego używa 3% ludzi. Więc coś tu jest nie tak.
Nie będę dla jednej gry zmieniać systemu. Zrobię to dopiero postawiony pod ścianą, a wtedy to cena tego Thiefa wyniesie pewnie 9,99 ;)
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief 4 - promocje i zniżki

Post autor: Bruce »

Problem leży w twoim podejściu. Vista to nie jest 7-ka. Vista to niewypał. Poza tym 7-ki nie instalujesz dla jednej gry, ale dla lepszej wydajności systemu. No i XP obsługuje tylko Dx 9, a 7-ka także 10 i 11. Powołujesz się na badania. To sprawdź sobie udziały w rynku XP i 7-ki. Są mniej więcej takie same lub nawet na korzyść 7-ki. To jest naprawdę dobry system, który potwierdza teorię, że co drugi windows jest udany.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 - promocje i zniżki

Post autor: Mixthoor »

Bardzo dużo naszych klientów przerzuca się z XP na 7, który dodatkowo obsługuje więcej pamięci RAM. Większe firmy już dawno siedzą w Win7 i zaczynają migrować do tego cholernego Win8. Powołując się na jakieś badania Uther, podaj ich źródła, a nie coś wyssanego z palca.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Jacek »

Rożnicę odczułbyś na 770 a nie na karcie tej samej klasy i w podobnej cenie.

Zamiast nagrywarki można kupić ... drugi dysk, i tak wyjdzie taniej :)

Kupiłem ostatnio SSHD Seagate 1TB hybryda, ok 350zł, różnica w szybkości rzeczywiście odczuwalna.

Mam prośbę - odpal jakieś 3Dmarki na tym sprzęcie, mój brat ma bardzo podobny i byłbym ciekaw wyników.
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: McLusky »

Oj na 770 to mnie nie stać. :D Zresztą jak producent wypuszcza nową serię, to oczekuję że w tym samym segmencie ma coś więcej do zaoferowania, niż tylko kilkunastoprocentowy boost i dodatkowy wiatraczek na karcie. ;)

Benchmarki to jedne z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem po moim upgradzie. Na najnowszym 3DMark (on teraz bez numerka jest) wyniki przedstawiają się następująco:
Obrazek

Windows 7 za to, ze względu na stary dysk twardy, ocenił mi sprzęt po upgradedzie tak samo jak przed nim. -,-
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Próbuję pobrać piosenkę/film programem do Firefoxa "DownloadHelper", ale mogę pobrać 0 bajtów. Jak znieść ten limit 0 bajtów?
uther
Akolita
Posty: 146
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 22:49

Re: Thief 4 - promocje i zniżki

Post autor: uther »

Nie wylewam żalów i smutków, tylko wyrażam swoje zaskoczenie brakiem obsługi XP. Niewiele brakowało, a sam bym kupił w ciemno nowego Thiefa. Tylko doświadczenie poprzednich premier - nie warto się spieszyć - powstrzymało mnie przed tym krokiem. I dobrze zrobiłem jak się okazuję. Jednocześnie informuję posiadaczy tego systemu (statystycznie jest ich tu 30%), że nie zagrają, więc niech nie kupują ze zniżką czy bez niej. Uważam to za ważną wiadomość. Czy jest osobny, bardziej właściwy temat o wymaganiach sprzętowych tej gry?
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 - promocje i zniżki

Post autor: raven4444 »

Wiesz statystycznie ja i mój kot mamy 3 nogi.
Nie ma co w 12 latach po wydaniu systemu oczekiwać wsparcia, ba używania przestarzałych technologii bo ktoś tam XPeka ma. Szczególnie że już od kilku lat jest trend min DX10.
Papa_Giorgio
Bełkotliwiec
Posty: 25
Rejestracja: 09 stycznia 2007, 18:08

Re: Thief 4 - promocje i zniżki

Post autor: Papa_Giorgio »

Większość tej statystyki to korporacje z setkami/tysiącami komputerów dla których zmiana systemu to koszt setek tysięcy złotych/dolarów.
ODPOWIEDZ