TMA: Prezent :)

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

To nie ta księga, nie ten lokal.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: Juliusz »

Właśnie ukończyłem tą misję. Nieźle mnie wymęczyła. Psychicznie jestem wrakiem - ilość informacji, którą mój mózg musiał przemielić jest zabójcza.
Ale ogólnie misja fajna. Uczta dla fascynatów zagadek.
Szkoda, że nie ma jakiegoś mocniejszego akcentu na koniec - rozumiem, że szykuje się kontynuacja?
Podobało mi się dorabianie klucza - warsztat i maszyneria z prawdziwego zdarzenia! :) W ogóle, Timon - Ty masz chyba obsesję na punkcie kluczy, co? ;)
Sądząc po ilości lootu (1723), to sporo ominąłem. Mam parę pytań:
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: timon »

Płaskorzeźba - zadanie u Kiryła Lechowicza
3. wejście do kanałów jest w firmie spedycyjnej, klapa pod skrzynią, wystaje fragment
Z kluczami to sobie poszalałem.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: Juliusz »

Dzięki. A który to jest dom Kiryła, bo chyba tam nie byłem?
Aha - i czy to normalne, że nie ma mapy w misji...? Niby jeden z listów/ksiąg tłumaczy jej brak, ale mam podskórne przeczucie, iż mapa tego miasta istniała... (nie, żeby to było osobiste pytanie... ;) )
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: timon »

Dom Kiryła, jeśli dobrze pamiętam : szukaj w okolicy wyjścia z nowej kryjówki, lub inaczej prowadząc z tył mieszkania do wynajęcia do którego klucz znaleźć można w karczmie. Jeszcze inaczej zaułek obok wejścia do komory celnej, mnisi zaułęk.
MAPA : Dobrze pamiętasz :-) jest w misji mapa, można ją znaleźć w budynku rady miasta, wydział kanalizacji pod szafką. UWAGA nie jest to mapa wywoływana klawiszem M, tylko zwykła książka i trzeba ją otworzyć jak inne dokumenty, liczy sobie pięć stron a jej zawartość zmienia się wraz z wykonaniem jednego zadania. W załączniku zrzut z miejscem gdzie jest mapa.
Dla niewtajemniczonych autorem grafiki mapy jest Juliusz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: Juliusz »

Dzięki - już odnalazłem. Pod drzwi Kiryła zaszedłem wcześniej, jeszcze kiedy nie miałem wytrychów - przypomniałem sobie tabliczkę.
A czy da się wejść do pomieszczenia nad domem Kiryła - widocznego też przez okno naszej nowej kryjówki? Mam wrażenie, że nie, bo nie widzę drzwi, gdy wskoczę na parapet, ale chcę się upewnić.
Ogólnie misja bardzo trudna. Znalazłem 7 kawałków płaskorzeźby i przyznam się, że jestem już zbyt wypomopowany, żeby szukać dalej. Prawie 5 godzin ciągłej gry, a w rzeczywistości pewnie ze 2 godz. więcej.

Podoba mi się Twoje poczucie humoru zawarte w misjach oraz to, jak wplatasz odniesienia do rzeczywistości. (no, może poza tymi związanymi z samym dromedem i fanmisjami, bo to trochę sprowadza na ziemię). Byłeś może fanem komiksów Kajka i Kokosza w młodości? Tam też się roiło od prztyczków do ułomnej biurokracji i peerelowskiej rzeczywistości. :)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: timon »

To pomieszczenie to tylko atrapa.
Spis części płaskorzeźby jest chyba na 3 stronie.
Kajko i kokosz : tak, to moje czasy i moje klimaty. Zawsze chciałem mieć Hegemona (namalowanego, figurkę lub cokolwiek).
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: Dziarsky »

Misja obszerna, nie ma co... :).
Jak zwykle u Timona się zablokowałem.

Zadanie, które mi zostały:
- Znajdź nową kryjówkę,
- Zdobądź informację o pracownikach Banku,
- Podmień przesyłkę,
- Przeszukaj kanały.


Posiadam:
Klucz karczmarza, Klucz do ślusarza, Klucz z piwnicy, Klucz sprzątaczki, Klucz znaleziony w karczmie, Foremkę i Fałszywą przesyłkę.
Nie wiem co dalej... żadne inne drzwi się nie otwierają itp. Zapewne nie znalazłem jeszcze jakiegoś przedmiotu albo ukrytego przejścia. Poza tym pewnie nie za bardzo wiem co fabularnie mam robić bo...
.. i tutaj mała krytyka :).
- List do Garretta jest dla mnie niezrozumiały. Jest tak napisany, że nie rozumiem co mam w końcu zrobić itp. Poważnie nie mogę z tego tekstu wywnioskować co mam z czym i gdzie zamienić/zrobić. Może mi ktoś to zgrabnie opisać?
Mapa mogła by być uzupełniona o trochę nazw miejsc, przynajmniej częściowo. W zasadzie w danej chwili po powiedzmy 2h biegania sam "szkielet" mapy jest nie przydatny bo z pamięci wiem gdzie zajść.

Poza tym misja jak zwykle na wysokim poziomie, zaglądanie przez okna to możliwie największy postęp względem oryginału! Szacunek!
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: timon »

Tłumaczenie listu z polskiego na nasz : przygotuj się do włamania do banku ale w sposób taki aby u nikogo nie wzbudzić podejrzeń. Musisz zdobyć informacje o banku i klucz do budynku. Niestety przez wilgoć (leżałeś nieprzytomny kilka dni) część listu z danymi o pracownikach banku uległa zniszczeniu. Musisz zdobyć dane o nich. Budynek rady miasta jedna z ksiąg w dziale ewidencji. Pojawią się w tedy nowe zadania, niektóre drzwi otrzymają froba a mapa uzupełni się o kilka znaków. W nowej wersji mapa jest szczegółowo opisana. Musisz zdobyć sprzęt rejon banku, z tyłu
Kryjówka to zadanie finalne wykona się gdy inne zadania będą wykonane. Wcześniej Garrett w tym pomieszczeniu mówi coś o kryjówce.
Kanały : są trzy drogi.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: Dziarsky »

timon pisze:W nowej wersji mapa jest szczegółowo opisana.
Gdzie znajdę link do misji z nową mapą?
ps. Sprawdzałeś kiedyś może, czy sejwy z obecnej wersji będą działać jak podmienię pliki misji na nowsze?
timon pisze:Musisz zdobyć sprzęt rejon banku, z tyłu
O jaki sprzęt chodzi? Mam już pałkę i wytrychy. Czy mam znaleźć coś jeszcze? Czy rejon Banku z tyłu to rejon gdzie jest mała szulernia?

Wciąż borykam się z:
- Mam już dostęp do klucza bankowego ale ciągle jednak nie mogę się dostać do magazynu z zestawem posiadanych kluczy - tutaj też jakaś czynność odblokowuje dostęp?

- Bookstore mam pewnie rozumieć jako Antykwariat? - tu także ciągle nie mogę się dostać.
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: timon »

Nowa wersja jest w produkcji, sejwy nie zadziałają.
Sprzęt : masz komplet.
Magazyn : zbadaj budynek z pomieszczeniami do wynajęcia przy okazji dostaniesz nowe zadanie
Antykwariat : opis choroby antykwariusza znajdziesz gdzieś na mieście. Samego antykwariusza w areszcie. Jego klucz może mieć dwie nazwy, ponieważ ten, jak wiele innych, obiektów zmienia swój opis w zależności od tego co przeczytasz na mieście.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: Dziarsky »

Lekki postęp i znów leżę...

1. Nie mogę się dostać do piwnicy u antykwariusza.

2. Pojawiają się tu w tekście określenia: "piwnica pod mostem", "sekret przy najdalszej wieży" - oba miejsca są dla mnie nie do znalezienia.

3. Na zapleczu karczmy wlazłem na dach i mogę stamtąd zeskoczyć "jakby" za mapę gdzie są fałszywe okiennice i drzwi. To jakaś przegapiona luka czy porzucony bałagan z miejscem, które nie zostało dokończone?

4. czy ogłuszenie żula niweluje możliwość jakiegoś zadania?

5. Mam już klucz do banku ale nie mogę dalej tam wejść. Dlaczego?

JEDNA WIELKA PROŚBA.
Jak wydobyć z misji dialogi, które niestety zapierdalają na ekranie i cała misja z Oliwią to jedna wielka porażka :/
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: timon »

Dziarsky pisze:1. Nie mogę się dostać do piwnicy u antykwariusza./
Dziarsky pisze:JEDNA WIELKA PROŚBA.
Jak wydobyć z misji dialogi, które niestety zapierdalają na ekranie i cała misja z Oliwią to jedna wielka porażka :/
Czegoś nie rozumiem, albo nie byłeś w piwnicy albo za szybko wyświetla się dialog Oliwii, bo zadanie z Oliwia zaczyna się właśnie w piwnicy. Z tego co pamiętam to każdy fragment trwał co najmniej 10 sekund.
Klucz do piwnicy jest w sejfie w gabinecie antykwariusza.
Teksty konwersacji Oliwii szukaj w katalogu books/english zaczynają się od convers lub podobnie.
Dziarsky pisze:2. Pojawiają się tu w tekście określenia: "piwnica pod mostem", "sekret przy najdalszej wieży" - oba miejsca są dla mnie nie do znalezienia./
Piwnica pod mostem - nie pamiętam tego określenia w misji ale zapewne chodzi o piwnicę pod ulicą z kaplicą, szulernią i ślepym wejściem do budynku rady miasta. Wejście do niej jest od strony obniżenia z którego wchodzisz do domu sprzątaczki Justyny i mieszkania skarbnika banku.
Najdalsza wieża - to chyba chodzi o wieżę na murach oddzielających części miasta, tych z bramą. Idź po blankach do końca, tam gdzie są beczki.
Dziarsky pisze:3. Na zapleczu karczmy wlazłem na dach i mogę stamtąd zeskoczyć "jakby" za mapę gdzie są fałszywe okiennice i drzwi. To jakaś przegapiona luka czy porzucony bałagan z miejscem, które nie zostało dokończone?/
Muszę to sprawdzić i zablokować. Okiennice, drzwi i tp. gdzieś musiały być prezentowane abym mógł je wybierać do wystroju domów. Najprawdopodobniej jest to taka wystawa, nie sadziłem aby tam ktoś doszedł.
Dziarsky pisze:4. czy ogłuszenie żula niweluje możliwość jakiegoś zadania?/
Jeśli to żul w budynku to mogą być problemy. Jest to aktor konwersacji udostępniającej dostęp do jednego z pomieszczeń a tam czeka fragment płaskorzeźby
Dziarsky pisze:5. Mam już klucz do banku ale nie mogę dalej tam wejść. Dlaczego?/
Do banku nie ma wejścia, bank miał być w drugiej części.
Dziarsky pisze:JEDNA WIELKA PROŚBA.
cała misja z Oliwią to jedna wielka porażka
Szkoda, opisz mi na priva problemy z tym fragmentem. Ja bardzo lubię ten fragment gry.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: TMA: Prezent :)

Post autor: Dziarsky »

Odpisałem na PW w sprawie Oliwii.

Pozostałe wskazówki wykorzystam w praktyce.

Informacja o tym, że Banku nie ma strasznie mnie rozczarowała :). Ale jak to! :). Czekałem na ten bank od początku! :).

ps. Skoro wejście do Banku nie jest zadaniem to tekst o nieprzygotowaniu będzie wyświetlał się do końca?

Mam teraz jedynie do znalezienia kryjówkę i poszperanie za sekretami. Powinno się udać :).
Obrazek
ODPOWIEDZ