Zremasterowane przerywniki filmowe z TG i TMA PL

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Zremasterowane przerywniki filmowe z TG i TMA PL

Post autor: raven4444 »

Wrzucam to jako oddzielny wątek aby nie zaśmiecać innych tematów.
Jak pewnie niektórzy zauważali bawiłem się ostatnio w próbę podbicia jakości przerywników filmowych. Głównie wygląda to tak że interpoluję ilość FPSów z 15 na sekundę do 60 co dodaje płynności. Dodatkowo w TG podbijam rozdzielczość z 320x240 na 640x480, w TMA filmiki są już w takiej rozdzielczości więc w tym przypadku odfiltruje szum i artefakty.
Małe wyjaśnienie czemu używam przedpotopowej rozdzielczości - to jest max dla silnika.
Dodatkowo jeszcze zmieniłem metodę kompresji z jakiegoś starożytnego Indeo 5 na x264 a audio z z araw do mp3.
Finalne wszystko to ląduje w kontenerze avi - new dark jest wymagany do działania ale kto jeszcze gra w Thiefa bez niego?

Gotowy jest Thief Gold oraz Thief The Metal Age.

Katalog na OneDrive

Wystarczy pobrać odpowiednie archiwum a później podmienić pliki w folderze /movies/ dla danego thiefa.

@Mixthoor masz zielone światło aby wrzucić te filmiki do swoich paczek.
A i ostatnia rzecz - filmiki są wyciągnięte z wydania Cenegi - dzięki @Bruce za podrzucenie plików. Ja ani nie mam w obecnym mieszkaniu płytek z grą a i też nie mam ani jednego napędu optycznego :D
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Zremasterowane przerywniki filmowe z TG i TMA PL

Post autor: Bruce »

Dla mnie lepszym działem byłby Świat Złodzieja, ewentualnie Aktualności. Ale filmiki miażdżą. Jeśli przy wyższych rozdzielczościach drażnią kogoś czarne paski po bokach, to może je usunąć. W pliku cam_ext.cfg, w sekcji "movie playback" na początku jest linia ";crop_movies" i po prostu trzeba usunąć ";" tak, żeby to wyglądało w ten sposób: "crop_movies". I mamy bardzo ładny fullscreen (bez "" oczywiście).
EDIT. Jednak nie działa tak do końca. Włączenie tej opcji powoduje ucięcie filmików z góry i dołu.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Zremasterowane przerywniki filmowe z TG i TMA PL

Post autor: raven4444 »

Przerzuciłem temat bo prawda nie trafiłem za dobrze z działem.
Największy problem jest z silnikiem że na sztywno ustawia rozdzielczość na 640 na 480. Jakby było inaczej to nawet 4k byłoby w zasięgu ręki (i kilkunastu godzin przetwarzania :D).
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Zremasterowane przerywniki filmowe z TG i TMA PL

Post autor: raven4444 »

TMA 2 gotowe, wrzucone archiwum do folderu. I tak jest zauważalnie lżejsze niż TG - trochę przesadziłem z bitrate :D
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Zremasterowane przerywniki filmowe z TG i TMA PL

Post autor: Mixthoor »

Bardzo dziękuję za pomoc. Po raz kolejny można liczyć na wartościowych ludzi kameralnego forum. Chwała Ci, łacherze!

***

Wrzuciłem do nowej paczki TG MMP. Dodałem od siebie ReadMe. Czy wszystko się zgadza? Zmieniłbym nazwę z "HD" na "Remastered", jak w wątku. Czy zgodzisz się? Spójrz:
Tytuł: TG Remastered Movies PL v1.0
Autor: raven4444
Pliki: https://onedrive.live.com/?authkey=%21A ... 45B430599B
Forum: https://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=6&t=6563

***

Informacja o kodeku (z VLC):

STRUMIEŃ 0
Kodek: H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (avc1)
Typ: Obraz
Rozdzielczość: 640x480
Wymiary bufora: 640x480
Liczba klatek / sekundę: 119,893896
Zakodowany format: -
Orientacja: GORA LEWA
Położenie chromy: LEWY

STRUMIEŃ 1
Kodek: MPEG Audio Layer 3 (mp3)
Typ: Dźwięk
Kanały: Stereo
Częstotliwość próbkowania: 22050 Hz
Bitów na próbkę: 32
Bitrate: 8 kb/s
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
ODPOWIEDZ