Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Marzec »

Przegrzanie i wyłączanie może być kwestią zakurzenia sprzętu. A może samo chłodzenie sprawia problem lub należy wymienić taśmę termoprzewodzącą na procesorze?

Problem z aplikacjami, który opisujesz bardziej przypomina błąd software'owy niż hardware'owy. Generalnie cała opisywana sytuacja brzmi tak, że nie zaszkodziłoby czyszczenie układów i reinstalacja systemu.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: peter_spy »

Dysk SSD to dobra rzecz, jak postawisz na nim system i aplikacje to będą śmigać aż miło. Nie wiem o jakiej grafice mówisz, ale w zasadzie i 2D i 3D wymagają dużej ilości szybkiego RAMu, nie warto na nim oszczędzać. 16 GB to już norma, jak możesz zainwestować w 32 to jeszcze lepiej. Btw. jakiś czas temu znalazłem test, w którym okazało się że wyższe taktowanie pamięci zwiększa wydajność i framerate w grach, stąd jeśli możesz to zainwestuj np. w wersję 3000 MHz. Jeżeli nie chcesz inwestować w kartę graficzną, to GTX 1060 z 6 GB VRAMu jest dobrą opcją.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

@Marzec

Dzięki za podpowiedź, może spróbuję jeszcze coś ze staruszka wycisnąć.
Judith pisze:wyższe taktowanie pamięci zwiększa wydajność i framerate w grach
No, patrz, a ja zawsze myślałam, iż to się rozumie samo przez się, że im szybciej sprzęt może działać, tym szybciej działa :-D , a powolny będzie mulił. :)
Dziękuję też za konkretniejsze dane. Jak się zdecyduję na zakup to może wrzucę parametry sprzętu i koszt do działu, w którym chwalimy się różnymi rzeczami.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Mili Państwo. Potrzebny jest prosty, darmowy edytor PDF. Najlepiej jaka apka desktopowa. Edytory online odpadają z uwagi na wrażliwe dane. Ktoś coś?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Marzec »

www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: timon »

Do organizowania pdf-ów używam
https://www.dobreprogramy.pl/PDFill-PDF ... 25188.html
Do tworzenia writera z libraoffice :-)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: timon »

Dodawanie oraz usuwanie stron a co za tym idzie zmiana kolejności stron.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: NiRa »

Wyleciałam z spraw sprzętowych dawno temu :/
Pytanie mam: czy xeon 5690 nada się do gier czy nie ma sensu pchać się w taka konfigurację i jednak celować w jakieś i7 lub coś z AMD?

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Gdybym ja kupowała to raczej wybrałabym i7, ale niech się jeszcze chłopaki wypowiedzą :) .
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: peter_spy »

Mam i7 i sobie chwalę, aczkolwiek ponoć do obróbek graficznych Threadrippery są całkiem całkiem. Póki co 6 rdzeni w i-8700 mi w zupełności wystarcza.
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: NiRa »

Kwestia jest taka, że do xeonów i ogólnie serwerów mam dostęp po taniości, a gejmingowy sprzęt musiałabym złożyć sama :D

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Myślę, że z rozsądną ilością RAMu i porządną kartą graficzną nie odczujesz większej różnicy w graniu. Z obecną szybkością rozwoju coraz nowszych technologii wybrałabym tańsze rozwiązanie, bo:
a) jak ma się zepsuć, to i tak się zepsuje
b) za rok czy dwa będzie dostępny upgrade o dużo lepszych parametrach
*c) mi osobiście nie zależy na milionie fpsów czy superhiperultramega ustawieniach graficznych

Obydwa procesory powinny bez problemu udźwignąć gry, które będą wydane przez najbliższe 2-3 lata.
► Pokaż Spoiler
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: peter_spy »

Btw. W kartę graficzną to bym póki co nie inwestował jakoś wybitnie. Jesteśmy u progu nowej technologii, ale nie ma jeszcze jednolitych standardów w zakresie raytracingu. Nvidia znowu idzie w wyspecjalizowane rdzenie, a taki Crytek pokazał, że można pójść na kompromis i zrobić to na poziomie oprogramowania. Nie wiadomo w którą stronę to skręci. Pierwsze serie kart są jak zwykle drogie i dupne, przypomnijcie sobie wydajność złomu obsługującego pixel shader w wersji 1.1 - ta sama historia. Druga, trzecia generacja kart będzie ok, teraz to póki co dojenie entuzjastów z kasy.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Potrzebuję Waszej pomocy

Wczoraj korzystając z kompa całkowicie rozładowałem baterię. Po ponownym naładowaniu i wznowieniu pracy zauważyłem problem z klawiaturą. Klawisze A i S lubią nie reagować na kliknięcie, a czasami po nawet krótkim kliknięciu od razu wpisuję 2-3 litery. Tutaj:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Ide ... -p/4517505

Przeczytałem, że to faktycznie może być problem z baterią. Niestety, ale w moim laptopie wiąże się to z koniecznością rozkręcenia obudowy, więc nim nie zacznę psuć sobie sprzętu, chciałem dopytać, czy ktoś ma inny pomysł.

Aktualizacja BIOSa nic nie dała.
Internet oczywiście nie dał mi więcej podpowiedzi.

Z góry dziękuję za pomoc.

Dane sprzętu:
Lenowo ideapad 700-151SK
Windows 10 64 bit
IntelCore i7-6700HQ 2.60GHz 2.59GHz

EDIT

Ok, po odłączeniu kabla miałem tę sytuację tylko raz na dłuższy czas pisania. Teraz podłączyłem kabel i nadal jest ok. Dzięki za uwagę, będę informował jak coś się zmieni.

EDIT 2: jednak wrócił problem. Ponownie odłączyłem kabel i dopiero jak się ciutkę rozładowała bateria, to problem się zmniejszył.
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Juliusz »

Hej - składam właśnie zamówienie na nowego kompa i mam pytanie a propos karty dźwiękowej. Czy w dzisiejszych czasach wszystkie karty obsługują EAX domyślnie? Chciałbym mieć ten efekt grając w Thiefa. Możecie coś polecić?
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: peter_spy »

Juliusz pisze: 10 czerwca 2021, 22:20 Czy w dzisiejszych czasach wszystkie karty obsługują EAX domyślnie?
O ile wiem to wprost przeciwnie, EAX jako standard padł, m.in. za sprawą kolejnych wersji Windowsów, ale i bierności samego Creative. Takie efekty są teraz obsługiwane na poziomie softu, tj. bibliotek EFX, które bazują na API OpenAL. Niestety nie koajrzę czy Thiefy z NewDarkiem mają coś takiego zaimplementowanego.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Jak wyżej EAX został zabity przez Microsoft w Windows Vista i do dziś nic się nie zmieniło. EAX 1 i 2 jest w stanie emulować OpenAL więc w TG i TMA wystarczy wrzucić NewDarka i mieć OpenAL zainstalowane a później przełączyć akcelerację w grze na OpenAL i cyk działa. Z TDS nie przejdzie bo tam jest EAX4 i na ten moment nie ma emulatora.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Juliusz »

OK, dzięki Wam za oświecenie.

To jeszcze zapytam co sądzicie o tej płycie głównej: ASUS TUF X570-PLUS GAMING i wbudowanej karcie dźwiękowej Realtek ALC S1200A. Znajomy mi ją wybrał i póki co przy niej obstaję.
Wystarczy taki dźwięk czy muszę jakąś dodatkową kartę brać? Nie jestem audiofilem, ale chciałbym mieć jakąś formę przestrzennego dźwięku, tudzież efektów a'la EAX.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Szczerze obecne integry są na tyle dobre że do momentu kiedy nie jesteś audiofilem to nie jest nic więcej potrzebne. Co do efektów to masz teraz to wspierane przez system, tak zwany spatial audio. Za darmo masz windows sonic a jak chcesz coś lepszego w windows store masz Dolby ATMOS. Tylko musi to wspierać gra.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Juliusz »

OK, super - dzięki za opinię.
alpi
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 18 lipca 2021, 12:21
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: alpi »

teraz to te graficzne drogie jak złoto
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Czy ktoś tutaj mógłby polecić jakąś stronę do założenia emaila, która jest bardziej międzynarodowa, jak np. poczta od wujka G, taka żeby nie zdradzała konkretnego kraju użytkownika?
I dlaczego ciągle w spamie dostaję wiadomości na temat samotnych kobiet w mojej okolicy? Czy oni nie wiedzą, że nie jestem zainteresowana?
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Ale to nie dostawca udostępnia kraj właściciela skrzynki tylko sam właściciel to robi np zakładając konto na jakiś portalu dla lokalsów albo na takim FB z wybranym krajem. Później ten mejl wycieka z takiego portalu czy tam właściciel sprzedaje bazę i cyk ktoś ma geolokalizowaną bazę do spamu.

A co do dostawcy mejla to albo wchodzisz w gmail/outlook/icloud/yandex albo idziesz w szyfrowane typu tutanota i może protonmail (oni już logują ruch) albo kupujesz sobie domenę, jakiegoś VPSa i ogarniasz sam dla siebie pocztę i tylko dla siebie.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Generalnie to chodziło mi o to, żeby na starcie nie było na końcu .pl .ru czy .chgw, kiedy podaję komuś z zagranicy adres maila, że od razu - patrzy, o, polaczek.
A ze spamem to taki raczej żart był na zasadzie, się nie dowiedzieli, że mnie to raczej kobiety nie interesują. Spam jest i będzie zawsze i wszędzie.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

outlook.com powinien być fair enough, dla mnie to taki MS odpowiednik gmaila.
ODPOWIEDZ