Kłótnie o polityce czas zacząć...

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: darkonia »

Jak się kłócić to się kłócić:

1939 - "Oj nie podoba nam się takie postępowanie wobec tego kraju" (Ale na gadaniu skończymy, może za jakiś czas pomyślimy.) - brzmi znajomo.

"Dziś nie jest czas, by martwić się kondycją naszej gospodarki" - to kiedy w tym kraju jest? Bo ktoś ma gorzej, to mam się czuć lepiej? Nie możemy stać się lepsi, żeby tym 'biedniejszym' się nie zrobiło przykro? Przecież są też kraje w lepszej kondycji, dlaczego nie brać z nich przykładu? Czy mamy się cofnąć do ery kamienia łupanego i wtedy łaskawie zrobić jakiś krok w przyszłość?

Mamy najtańsze paliwo w strefie Euro... nie, czekaj. Kolejki jak po papier toaletowy XD. Kiedy wydaje się, że ludzi nie wolno uważać za głupich, oni udowadniają, że chyba można się zastanowić.

Kilku ludzi rządzi 7 miliardami? Co poszło nie tak?

Gdzie jest wirus?

Ciekawe, jak daleki zasięg mają pociski balistyczne w KPn?

Powyższy post miał jedynie na celu służyć za ujście ogarniającej mnie frustracji spowodowanej zbyt dużą dawką napływających informacji o ludzkiej głupocie i nieludzkim postępowaniu
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Mixthoor »

@Maveral. Flaga w poście NIKOMU NIE POMOŻE, zwłaszcza cywilom. Tak jak pierdolone hashtagi, zmiany zdjęcia na profilowym, deklaracje braku zakupów produktów z domieszką rosyjską, zmiana nazwy "pierogi ruskie" na "pierogi z serem i kartoflem", protesty na ulicach miast. Na tym forum nie będziemy schodzić do poziomu ulicy i moczyć się w gównie. Proszę...
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Maveral »

Mixthoor pisze: 26 lutego 2022, 07:30 @Maveral. Flaga w poście NIKOMU NIE POMOŻE, zwłaszcza cywilom. Tak jak pierdolone hashtagi, zmiany zdjęcia na profilowym, deklaracje braku zakupów produktów z domieszką rosyjską, zmiana nazwy "pierogi ruskie" na "pierogi z serem i kartoflem", protesty na ulicach miast. Na tym forum nie będziemy schodzić do poziomu ulicy i moczyć się w gównie. Proszę...
Bo ty będziesz mi mówił co mam robić.

Obrazek
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Juliusz »

Popieram - całym serduchem jestem za Ukrainą. I jestem pełen podziwu dla Ukraińców za opór jaki stawiają silniejszemu wrogowi.

Mixthoor pisze: 26 lutego 2022, 07:30 @Maveral. Flaga w poście NIKOMU NIE POMOŻE, zwłaszcza cywilom. Tak jak pierdolone hashtagi, zmiany zdjęcia na profilowym, deklaracje braku zakupów produktów z domieszką rosyjską, zmiana nazwy "pierogi ruskie" na "pierogi z serem i kartoflem", protesty na ulicach miast. Na tym forum nie będziemy schodzić do poziomu ulicy i moczyć się w gównie. Proszę...
Jaki masz problem Mixthoor, że uciekasz się do przekleństw? Jesteś pragmatykiem - w sensie, cenisz sobie konkretną pomoc? Czy może wręcz popierasz inwazję tego psychola? (Szczerze powiedziawszy, nie wyobrażam sobie, żeby w Polsce ktoś przy zdrowych zmysłach popierał Putina).

Wklejanie flag i wszelkie inne formy przejawu wsparcia dla Ukrainy mają nie tylko znaczenie symboliczne, ale pośrednio budują klimat i opinię społeczną, co w jakimś stopniu przelewa się np. na presję wywieraną na władzę. Do tego takie "nic nie znaczące" akcje są też formą ekspresji i rozładowania stresu, który wojna powoduje. (Każdy kto ma jakąkolwiek wrażliwość przeżywa ten bezsensowny atak na sąsiadujące państwo).
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: eLPeeS »

Ukrainę trzeba wspierać w każdy możliwy sposób i to jest chyba bezdyskusyjne. Wspierać trzeba także działania obecnego rządu w walce z radziecką onucą. Należy przy tym pamiętać jednak że to przez działania PiSu, Solidarnej Polski, Konfederacji i im podobnych (zwanych dalej łącznie - kutasiarzami) zostaliśmy zmarginalizowaniu w UE i praktycznie całej polityce międzynarodowej cywilizowanych krajów. To przez działania kutasiarzy mało co pozbawilibyśmy się wsparcia amerykańskiego bo oni mieli swoją wojenkę z TVN. To kutasiarze spotykali się i poklepywali po pleckach razem z poplecznikami Putlera jak szanowna Pani Le Pen czy wielki przyjaciel Orban. Tak, że hvala Ukrainie, ale cały czas ***** *** i putlera! Howgh!

PS Swoją drogą ciekawe w jakiej norze zaszył się Wiceprezes Rady Ministrów Przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Jarolsval Rajmundowicz? Może w tej z której ostatnio wylazł ruski agent Anetk, który przez lata pięknie rozmontował co się dało w tym kraju w kwestii wojska, wywiadu i kontrwywiadu?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

eLPeeS pisze:PS Swoją drogą ciekawe w jakiej norze zaszył się Wiceprezes Rady Ministrów Przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Jarolsval Rajmundowicz? Może w tej z której ostatnio wylazł ruski agent Anetk, który przez lata pięknie rozmontował co się dało w tym kraju w kwestii wojska, wywiadu i kontrwywiadu?
Nie przesadzaj, mamy wspaniałe śmigłowce, cudowne okręty podwodne, partyzantkę bez uzbrojenia i najlepsze z możliwych stosunki z sąsiadami, UE, NATO i przyjaźń Orbana. No i pincet+ zamiast wydatków na obronność. Czy może być lepiej. Według mnie nie.
PS
Zapomniałem o olbrzymim doświadczeniu w przyjmowaniu uchodźców i budowie murów na granicy.
Wasz korespondent wojenny.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: darkonia »

timon pisze: 27 lutego 2022, 16:49
i najlepsze z możliwych stosunki z sąsiadami
Źle napisałeś somsiadami.

https://wiadomosci.wp.pl/ukrainska-tele ... 750912480a

A ja się wczoraj śmiałam jak na jednym czacie gość pisał o cyganach kradnących czołgi.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Maveral »

Ciekawe fotki. Przywódcy Rosji oraz Ukrainy ze swoimi ministrami obrony.
Obrazek
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

A pisiorki zdziwione postawą Węgier. Jak się ma takiego sojusznika to się trzeba dziwić. A wystarczało być porządnym państwem z uczciwymi partnerami.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

RE: Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: Juliusz »

SPIDI: wątek wydzielony i przeklejony tutaj z https://thief-forum.pl/viewtopic.php?p=154739#p154739

Khem, khem... zachwycasz się nad rosyjską twórczością, która miała, z tego co pamiętam, typowo rusko-imperialny rozmach. W dzisiejszych dniach to... powiedzmy nietypowe... Zresztą ta misja to chyba wszystko co się udało ukończyć z pierwotnie jeszcze ambitniejszych planów.

No, ale nic - niedługo będziemy może i tęsknić za rosyjskimi członkami społeczności Thiefa - w końcu ich lider odcina rosję od internetu... Na tą chwilę jednak ja nie tęsknię. Przerwa od cywilizacji dobrze im zrobi (albo i nie).
Ostatnio zmieniony 14 marca 2022, 19:31 przez SPIDIvonMARDER, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wydzielenie politycznego wątku i przeklejenie do tematu politycznego. Pozostawiłem odnośniki.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie bardzo rozumiem, co ma narodowość twórców (?) do thiefowej FMki, w którą mi się miło grało i zachwyciła mnie wizualnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: Juliusz »

Społeczno-polityczny kontekst. Ja dzisiaj nie potrafiłbym się cieszyć niczym co rosyjskie.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ok, rozumiem. Wychodzę z założenia, że ludzie tworzący FMkę nie mają winy w zbrodniach Putina, a przynajmniej nie mogę tego nikomu udowodnić :P
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: peter_spy »

Bezpośredniej nie, ale polecam poczytać co np. Soul Tear wypisuje na TTLG w wątku o inwazji na Ukrainę. Wolę nie wiedzieć ilu ludzi faktycznie tak myśli. ST w tym momencie dla mnie nie istnieje, cokolwiek by nie robił.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: timon »

peter_spy pisze: 11 marca 2022, 13:49 Wolę nie wiedzieć ilu ludzi faktycznie tak myśli.
Rosyjska socjologiczna statystyka, przynajmniej jej próba.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: Juliusz »

peter_spy pisze: 11 marca 2022, 13:49 Bezpośredniej nie, ale polecam poczytać co np. Soul Tear wypisuje na TTLG w wątku o inwazji na Ukrainę. Wolę nie wiedzieć ilu ludzi faktycznie tak myśli. ST w tym momencie dla mnie nie istnieje, cokolwiek by nie robił.
Wow! Nie wiedziałem, że taki wątek istnieje, ale odszukałem go i wypowiedzi Soul Tear'a... Masakra! Gość dla mnie też przestaje istnieć. W ramach "osobistych sankcji" usuwam wszelką jego twórczość z mojego dysku (wiem, to bardziej symboliczne).

Dobrze by było, jak by większość rosyjskich członków społeczności jawnie opowiedziało się za którąś ze stron - łatwiej by człowiek wiedział, na czym stoi.
Widziałem tam wypowiedzi nemyax'a, z którym w przeszłości wymieniałem się doświadczeniami w zakresie formatów plików dark engine'owych. Wydaje mi się, że on akurat jest po rozsądnej stronie...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jeśli dyskusja się rozwinie, to trzeba będzie podzielić temat, ale tym zajmę się później.

Wracając:

Z całym szacunkiem, ale widzę tutaj pewną mechanikę z podpisywaniem volkslisty. Ludzie nie mający osobiście niczego wspólnego z polityką, mają publicznie deklarować swoje poglądy? W jakim celu? Aby dobrowolnie poddać się osądowi, czy są "dobrym ruskiem" albo złym? To trochę tak, jakby tutaj na forum (pół roku temu) nagle wbił Duńczyk i powiedział, że mamy opowiedzieć się po stronie rządu nie wpuszczającego imigrantów z Białorusi, albo nie. Po co? Co to ma wspólnego z robieniem plansz do gry komputerowej i grania w nie?

Jeśli ktoś prywatnie czuje taką potrzebę i koniecznie chce się uzewnętrznić, to spoko, od tego jest internet, aby toczyć w nim polityczne boje.

Jeżeli Soul Tear poczuł wspomniane ciśnienie, to cóż... jego wybór i w ten sposób pewnie stracił kilku przyjaciół. Skoro faktycznie popiera zbrodnicze działania, to tym bardziej przykra sprawa i też miałbym obiekcje, aby go wspierać (wszak interakcja z cudzą darmową twórczością to zawsze pewna forma trybutu).

Zwykłych i przerażonych ludzi zostawiłbym w spokoju. Tych, którzy nie wiedzą, czy ich Iwan wróci do domu z nie swojej wojny. Oczywiście zapewne wielu Rosjan zdecydowanie popiera brutalną mocarstwowość putinowską i takie poglądy nie zasługują na szacunek, ale wrzucanie wszystkich do jednego wora jest chyba również całkiem sporym... no co najmniej "nieporozumieniem".

PS: a wszelkie sondaże poparcia dla Putina i jego polityki, prowadzone w Rosji, nie mogą być bardziej wiarygodne od sondaży politycznych polskich, do których przecież nikt nie ma zaufania :P Szczególnie, że w Rosji można zostać aresztowanym za np. składanie zniczy na ulicy w wiadomej intencji (przypadek mojego znajomego).
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: Juliusz »

Wyraziłem bardziej "pobożne życzenie", aniżeli oficjalne oczekiwanie. Na przestrzeni lat współpracowałem z kilkoma Rosjanami na scenie Thiefa i aktualnie ta współpraca stoi pod znakiem zapytania. Jestem zwolennikiem pełnego ostracyzmu dla Rosjan popierających ludobójstwo w Ukrainie. Po prostu chciałbym wiedzieć, jakie ludzie mają poglądy i tyle.
Wszedłem na rosyjskie forum Thiefa i na podstawie wątku poświęconego Ukrainie podejrzewam, że przynajmniej jedna z osób, której zaoferowałem w przeszłości pomoc jest raczej pro-rosyjska.

Poza tym, ciężko tą sytuację porównywać do czegokolwiek innego, bo mamy do czynienia z największym bestialstwem, przynajmniej na terenie Europy, od czasu II wojny światowej.
ale wrzucanie wszystkich do jednego wora jest chyba również całkiem sporym... no co najmniej "nieporozumieniem".
No, właśnie chciałbym znać poglądy poszczególnych osób, żeby nie wrzucać ich do jednego wora. Wiem, że są Rosjanie, którzy się brzydzą tym, co ich władza i wojsko aktualnie wyprawia i trzeba wręcz ich wspierać, bo każda forma przejawu sprzeciwu wobec reżimu, może w przyszłości zaowocować jakoś (choć mało to prawdopodobne w aktualnej Rosji).
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: peter_spy »

Nie da się "nie mieć osobiście nic wspólnego z polityką", zawsze masz do niej jakiś stosunek, tylko w danych kontekstach tego nie okazujesz. Truizm, ale wszystko ma swój wymiar polityczny, nawet pozornie niewinne mechaniki w grach video są konsekwencją dorastania developerów w danym ustroju politycznym i społecznym. "Zabierzcie politykę od naszych gier" to niestety raczej daremne hasło.
Juliusz pisze: 12 marca 2022, 23:08 No, właśnie chciałbym znać poglądy poszczególnych osób, żeby nie wrzucać ich do jednego wora. Wiem, że są Rosjanie, którzy się brzydzą tym, co ich władza i wojsko aktualnie wyprawia i trzeba wręcz ich wspierać, bo każda forma przejawu sprzeciwu wobec reżimu, może w przyszłości zaowocować jakoś (choć mało to prawdopodobne w aktualnej Rosji).
Dokładnie tak, sam mam u swoich znajomych taką dość kuriozalną sytuację, gdzie np. dwóch najlepszych kumpli to Ukrainiec i Rosjanin. Na szczęście nie zniszczyło to ich przyjaźni.

Tym niemniej tak jak piszesz, bestialstwo tej armii niczym się tak naprawdę nie różni od armii czerwonej, co oznacza utratę jakichkolwiek złudzeń. Sąsiedztwo tego kraju z jakąkolwiek cywilizacją jest czysto terytorialne.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mówiąc "Ludzie nie mający osobiście niczego wspólnego z polityką" miałem na myśli ludzi uprawiających politykę lub ją tworzących w jakimś stopniu wyższym, niż zwykła egzystnecja (szczególnie w kraju wschodnim). To oczywiste, że nie można żyć bez polityki i nie mieć w niej swojego mikro udziału... tak samo jak nie można uniknąć finansowania nawet niechciane rządu. Płacimy podatki, korzystamy z programów socjalnych.
Kupowaliśmy (lub kupujemy jeszcze) produkty rosyjskie, co także budowało cegiełki putinizmu.

Cóż... w okolicach 2014-15 roku współpracowałem z jednym rosyjskim zespołem muzycznym. Sytuacja była taka, że jeden członek był raczej pro putinowski, a cała reszta w zdecydowanej opozycji. A wydarzyło się to po anoksji Krymu i ataku na Donbas. Jakoś dało radę.

Ludzie myślą, co im się poda, np. w TV. Mogą zmienić poglądy, ale ofc nie muszą. Truizm.

I możemy wtedy odcinać się od tych "gorszych" ludzi, od tych "złych" i pozwolić im dalej być "złymi". A można nie odcinać się i jakoś starać tę sytuację wyważyć, może idealistycznie poprawić. Do tego też służą sankcje gospodarcze, ale nie muszę one też wkraczać na sferę psychiczną. W przeciwnym razie dochodzi do nakręcania spirali nienawiści.
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: peter_spy »

Ale teraz "jakoś" nie da rady. Jeżeli ktoś ma mózg wyprany przez propagandę, i wypisuje takie brednie jak ST, mimo że świat obiegły materiały o strzelaniu do karetek, autobusów, matek z dziećmi, bombardowaniu zwykłych bloków mieszkalnych i szpitali – tu nie ma nic do wyważania. Życie jest za krótkie, żeby nawracać fanatyków na forach, w tym czasie możesz wziąć znajomych i pojechać z żarciem i ubraniami pod granicę, albo zrobić drobne zakupy tak aby wspomóc uchodźców w twoim mieście, bo praktycznie w każdym mieście jest ich już pełno.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Hammerite Imperium: The Seven Shades of Mercury

Post autor: timon »

SPIDIvonMARDER pisze: .....
Zwykłych i przerażonych ludzi zostawiłbym w spokoju. Tych, którzy nie wiedzą, czy ich Iwan wróci do domu z nie swojej wojny. Oczywiście zapewne wielu Rosjan zdecydowanie popiera brutalną mocarstwowość putinowską i takie poglądy nie zasługują na szacunek, ale wrzucanie wszystkich do jednego wora jest chyba również całkiem sporym... no co najmniej "nieporozumieniem".
i dalsze komentarze

Rosjanom (i odpowiednio Polakom) papkę telewizyjną podają Rosjanie, to Rosjanie obsługują kamery i czołgi, to Rosjanie planowali i wykonują ataki. Rozróżnianie władzy i dobrych Rosjan nie ma sensu, to to samo społeczeństwo. Nikt inny, tylko oni sami, tworzą następne pokolenia ludzi wierzących w ruski mir, przewodnią rolę Rosji, dziejowe posłannictwo itp. Ta i każda inna ich wojna wynika z tego przekonania, część społeczeństwa burzy się na widok ofiar i krwi ale to jest tylko "logiczna konsekwencja" ich poglądów. Dopóki ludzie mówią/mysleć o czymś co się im należy, dopóty część ich będą zabijać innych w celu zdobycia tego. Ja uważam, że niestety Rosjanie są daleko od porzucenia tych myśli.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Maveral »

Nasi dziadkowie mówili: "Rusek to taki człowiek, który w potrzebie odda ci ostatnią koszulę, ale jak dostanie rozkaz, to wpakuje ci kulkę bez mrugnięcia okiem". I to niestety prawda. Ich mentalność jest podyktowana wiekami rządów twardej ręki, tam się władzy nie sprzeciwia. Oni to mają w genach.

Mam na discordzie kontakt z Rosjanką oraz Rosjaninem i to jest niepojęte co to jest za debilna mentalność. On, mimo że na discordzie ludzie mu posyłają filmiki, zdjęcia, wiadomości, dalej wierzy twardo w propagandę putinowską - na Ukrainie naziści, faszyści, trzeba ich rozwalić. Uwierzcie, że nie dociera. Próbowaliśmy, ludzie z kilku krajów, ale jak grochem o ścianę. I oczywiście to co podsyłaliśmy, to "fejki zachodniej propagandy". Natomiast ona najbardziej przeżywa, że jej zamknęli McDonaldsa i jakieś tam inne sklepy, ale winna temu nie jest Rosja, tylko zły zachód chce ich cofnąć w rozwoju dla własnych korzyści. Jej też nie przetłumaczysz, że jest odwrotnie. Dramat... To są ludzie, którzy mają dostęp to mediów światowych, mają kontakt z obcokrajowcami, rozmawiali z nami i nic nie dociera...

Dodam, że oni są odpowiednio z Moskwy i Sankt Petersburga, więc zdaje się najbardziej "oświeconych" rosyjskich miast. Strach pomyśleć co uważają ludzie na prowincji.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Juliusz »

Rosjanie do teraz nie znają pełnej prawdy na temat II WŚ, więc na temat tej wojny też nieprędko przyjmą. Z jednej strony jest mi ich żal, ale z drugiej widzę, że to jest niebezpieczna postawa.
I rozumiem uwarunkowanie historyczne społeczeństwa, ale zarazem każdy człowiek powinien mieć jakąś podstawową moralność. Ale jeśli wartość życia tysięcy ludzi jest podważana w celu utrzymania wizji własnej wielkości i potęgi własnego kraju, to jest z tymi ludźmi coś naprawdę niedobrego na poziomie emocjonalno-psychiczno-duchowym.
Im naprawdę przyadałaby się masowa psychoterapia. Żyją w ciągłym lęku bycia atakowanym, a sami atakują wszystkich dookoła. Do tych ludzi przemawia tylko terror. Oni naprawdę nie potrafią nawiązać już kontaktu z cywilizowanym światem, który poszedł do przodu, a oni się uwsteczniają.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: darkonia »

Maveral pisze: 15 marca 2022, 10:07 Dodam, że oni są odpowiednio z Moskwy i Sankt Petersburga, więc zdaje się najbardziej "oświeconych" rosyjskich miast. Strach pomyśleć co uważają ludzie na prowincji.
Zgaduję: "Yyy, jaka wojna?"

Przykra sprawa, że nasi włodarze zdają się mieć podobny cel dla nas.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
ODPOWIEDZ