wybory

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Oddam swój głos na:

Czas głosowania minął 19 października 2007, 22:11

Prawo i Sprawiedliwość (PiS)
7
21%
Platformę Obywatelską (PO)
18
55%
Lewicę i Demokratów (LiD)
5
15%
Samoobronę (SO)
0
Brak głosów
Ligę Polskich Rodzin (LPR)
0
Brak głosów
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)
0
Brak głosów
Polską Partię Pracy (PPP)
0
Brak głosów
inną partię
1
3%
nie idę na wybory
2
6%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: wybory

Post autor: krystyn-a »

Nie chcę nikogo przekonywać, zresztą wiem z doświadczenia, że się nie da. Mam jednak wrażenie, że niektórzy czytają tylko to co im pasuje, wyrywają zdania z kontekstu, nie czytając reszty (przepraszam, ale tak to wygląda). A może by tak przeczytać dokładnie wszystko, zanim cokolwiek się napisze?

Dlaczego prezydent zaczął nagle "bywać" (przez dwa lata prawie nigdzie się nie ruszał)?
Czy będąc prezydentem ma prawo faworyzować jedną partię i czy to jest zgodne z prawem?
Czy w kampanii wyborczej nie ma miejsca na uczciwość i prawdę?

Zamiast atakować, proszę odpowiedzieć mnie (a może sobie), "nieuświadomionej" kobiecie na te pytania. Są bardzo konkretne. :?:
Ostatnio zmieniony 29 września 2007, 16:00 przez krystyn-a, łącznie zmieniany 1 raz.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: wybory

Post autor: marek »

Bruce pisze:Ale jako jedyni oni nie rządzili.
PSL już rządziło (w koalicji) :P
Jacek pisze:krystyn-a napisał/a:
to tą samą twarz widzimy w mediach dwa razy częściej.
Mają przepraszać że są bliźniakami lub pokazywać się dwa razy rzadziej żeby innym dać fory?
no właśnie! każdy polityk będzie wykorzystywał swoje atuty, to czemu oni by nie mieli?

Jestem ciekaw jak P wykorzysta poglądy Nelly Rokity przeciwko PiS - polityk zdecydowanie proaborcyjny w parti zdecydowanie przeciwaborcyjnej.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: wybory

Post autor: Flack »

Nelly Rokita jest cutofna i słitaśna! http://prawy.blox.pl/2007/09/Nelly-Rokita-Show.html
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: wybory

Post autor: maeglin »

Mordo ty moja, autostradowa!

A teraz czekam na komentarz apologetów PiSu. Interesuje mnie jedno - czemu wstrzymywano budowę autostrady, jeżeli pewnikiem było, że z każdym kolejnym rokiem koszt jej wykonania będzie wzrastał?
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: wybory

Post autor: Bukary »

Jacek pisze:
Bruce pisze:Tutaj macie przykład taniego państwa w wykonaniu leszka kaczki
W końcu jest prezydentem, reprezentuje nasz kraj, gdzie ma mieszkać? Zapytaj biznesmenów dlaczego na spotkania z kontrahentami chodzą do najdroższych lokali.
Jacek, ale chrzanisz. 50 osób (i to jakich!) w takim drogim hotelu? Za moje pieniądze? Następnym razem weźmie 100 osób. Palant z 50 palantami i palantkami. Parada palantów.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: wybory

Post autor: Leming »

Po wystąpieniu pani Nelly Rokity w programie pani Moniki Olejnik jestem gotów pomyśleć, że ją Rokita specjalnie zainstalował w PiSie, żeby rozwaliła tę partię od środka niczym jakiś koń trojański. Bo jej "za i jednocześnie przeciw aborcji" (i podobne (nie)jednoznaczne poglądy) raczej wiarygodności "kompanii braci" nie przysporzą.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: wybory

Post autor: Henry »

Krystyn-a, swoją typową dla kobiet ciekawością wywołałaś Wojnę Trojańską, teraz moderatorzy poszczególnych działów będą dawać warna politycznym przeciwnikom(patrz co robi Bruce ;) ), ale ja się nie boję i napiszę:
PiS-nigdy w życiu,
PO- nie, za miałkość,
LiD- już nie, za Olejniczaka,
Samoobrona- brrry,
PSL- bez jaj, za stołki wszystko,
LPR- mam troję dzieci, chciałbym żeby w szkole trochę się nauczyły,
UPR- już nie, za dołączenie do Giertycha:
więc, K..... na kogo mam głosować????
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: wybory

Post autor: Leming »

Henry pisze:więc, K..... na kogo mam głosować????
Może oddasz swój głos na partię ĘĄ?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: wybory

Post autor: Bandit »

Tylko warna?! Ha! Chcielibyście! Gwarantuje wam, że jeśli nie zagłosujecie na moje ukochane kaczuszki, przez co nie wygrają wyborów to otrzymacie 6 punktów karnych, co jest równoznaczne z końcem waszego istnienia na tym forum!
~ żart ; )
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: wybory

Post autor: krystyn-a »

Henry pisze:moderatorzy poszczególnych działów będą dawać warna politycznym przeciwnikom
Mam nadzieję, że żartujesz.

Bandit. z kim i o czym będziesz gadał jak wszystkim dasz punkty karne? zobaczysz jak będzie nudno.

Warto przeczytać ku pokrzepieniu serc (szczególnie do tych co czytają inną prasę):
http://serwisy.gazeta.pl/tv/1,47858,4515946.html
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: wybory

Post autor: Henry »

Coś Panu Jackowi wyobraźnia szwankuje, dla pp K. została jeszcze korona do zdobycia, księżyc już mają ;)
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: wybory

Post autor: Bruce »

Henry pisze:teraz moderatorzy poszczególnych działów będą dawać warna politycznym przeciwnikom(patrz co robi Bruce ;) )
No wypraszam sobie. Za poglądy polityczne nie daję warna, tylko za nieprzestrzeganie zasad.
Bandit pisze:Gwarantuje wam, że jeśli nie zagłosujecie na moje ukochane kaczuszki, przez co nie wygrają wyborów to otrzymacie 6 punktów karnych
Zwolennicy pisu wpisujcie się. Dzięki temu będę wiedział komu dać bana w razie wygranej kaczek :diab9:
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: wybory

Post autor: marek »

jak ogłoszą wyniki to będzie wyścig kto pierwszy: czy Bandit zbanuje Bruce'a, czy Bruce Bandita 8-)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: wybory

Post autor: Jacek »

krystyn-a pisze:Czy będąc prezydentem ma prawo faworyzować jedną partię i czy to jest zgodne z prawem?
A Kwas to co robił? Taki system polityczny u nas, ma możliwości więc faworyzuję, ci co mogą biorą łapówki itd...
Ja tak w ogóle to jestem za prezydenckim (jak w stanach) - prezydent szefem rządu, nie ma wtedy takich dziwnych sytuacji typu rząd kontra przydent.
krystyn-a pisze:Czy w kampanii wyborczej nie ma miejsca na uczciwość i prawdę?
Jak widzisz, nie ma, to jest walka o władzę, nie chcę się powtarzać; w innych krajach to myślicie że tacy wszyscy uczciwi w tej walce?
Fedorowicz pisze:Wydawało się, że wygranie wyborów parlamentarnych i prezydenckich przez jedną (praktycznie) osobę, to triumf wielki, szczególnie że niespodziewany i powinien on zdobywcę usatysfakcjonować. Gdzie tam! Wszystko, co potem nastąpiło, to stałe, uparte, konsekwentne poszerzanie zakresu władzy.
Co za durna argumentacja (tym bardziej że "wygrali" tak że praktycznie nie mogli rządzić), trzeci i ostatni raz powtarzam: PARTIE POLIYCZNE TO Z DEFINICJI ORGANIZACJE WALCZĄCE O WŁADZĘ!
Bukary pisze:50 osób (i to jakich!) w takim drogim hotelu? Za moje pieniądze?
Tu masz rację ale to nie jest najgorsze co sie dzieje za twoje/nasze pieniądze. A zarzutów typu "za moje pieniądzę" można każdej władzy, obecnej, byłym, przyszłym postawić tysiące.
Henry pisze:więc, K..... na kogo mam głosować????
Rzeczywiście masz problem ale jesteś jednym z bardzo wielu którzy go mają. Ja będę głosował na PiS na trochę podobnej zasadzie - mam do nich duże zastrzeżenia ale do innych jeszcze większe.
Ostatnio zmieniony 30 września 2007, 12:22 przez Jacek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: wybory

Post autor: Bukary »

Jacku, gdzie się podział u ciebie tzw. "kręgosłup moralny"? To, że ktoś gdzieś coś kradnie, znaczy, że innym też wolno coś gdzieś kraść? Inni pożądają władzy, więc się nie dziwicie, ze Kaczory też pożądają, tak?

Owszem, partie polityczne pragną władzy. Ale to nie znaczy, że mogą wszystko zawłaszczać, i to wszelkimi możliwymi środkami. Prawda? Prawda? A zresztą partie powinny pragnąć władzy, aby coś zmieniać na (obiektywnie) lepsze. Tak jest w przypadku Kaczorów? Jakoś nie zauważyłem. Nie stawiaj nam za ideał pewnej fatalnej realizacji ideałów. Idealem niech będzie ideał. I do niego trzeba równać. A nie do Kaczorów.

To przez Kaczorów zycie Polaków się nie poprawiło przez ostatnie 2 lata. Zmarnowali szansę, wcielając w życie zasadę TKM i bawiąc się w ideologiczne bzdety, które nic dla mnie nie znaczą. Gówno mnie obchodzą ich kompleksy. Chcę więcej zarabiać, mieć udogodnienia związane z ewentualną działalnością gospodarczą, płacić mniejsze podatki, łatwo się przemieszczać po Polsce, zapewnić swojej córce w miarę dobrą edukację (w państwowej placówce) i mieć lepszą opiekę zdrowotną. Gówno zrobili, więc niech zabierają swoje dupska z państwowych posad, które są również przeze mnie opłacane.

Już się nawet Bartoszewski wkurzył... a to już o czymś świadczy. No i do tego dochodzą "dyplomatołki". Wstyd się spotykać ze znajomymi z zagranicy.

PiS to dla mnie przykład partii-kurwy, która da dupy każdemu, byle mieć z tego korzyści. I oferuje wszelkie usługi. Nawet Giertychowi i Lepperowi obciągała. A dla ojca Rydzyka jest nawet gotowa wsadzić sobie pejcz w odbyt.

Ja już nie chce kolejnych zmarnowanych lat, ludzie! Tempus fugit!
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: wybory

Post autor: Jacek »

Bukary, a wierzysz w to że następni będą inni? Masz rację z tymi ideałami ale jesteś już dużym chłopcem i wiesz jak to się przekłada na praktykę, każda zwycięska partia ileś tam zawłaszczy, jedni więcej drudzy mniej, to nieuniknione.
Bukary pisze:Inni pożądają władzy, więc się nie dziwicie, ze Kaczory też pożądają, tak?
Podaj mi przykład partii która jej nie pożąda.
Bukary pisze:aby coś zmieniać na (obiektywnie) lepsze. Tak jest w przypadku Kaczorów? Jakoś nie zauważyłem.
W ich pojęciu pewnie tak ale ich pojęcie "lepszego" różni się od Twojego więc nie jesteś ich zwolennikiem.
Bukary pisze:Chcę więcej zarabiać, mieć udogodnienia związane z ewentualną działalnością gospodarczą, płacić mniejsze podatki, łatwo się przemieszczać po Polsce, zapewnić swojej córce w miarę dobrą edukację (w państwowej placówce) i mieć lepszą opiekę zdrowotną
Trzeba się więc wyprowadzić, nasz kraj jest za biedny by w tak krótkim czasie wprowadzić to co chcesz (z wyjątkiem działalności gosp.), łudziłeś się że w ciągu dwóch lat nasza gospodarka nagle dogoni zachodnią i będziemy żyć w dobrobycie i jeździć po autostradach?
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: wybory

Post autor: Bukary »

Jacek pisze:Masz rację z tymi ideałami ale jesteś już dużym chłopcem i wiesz jak to się przekłada na praktykę, każda zwycięska partia ileś tam zawłaszczy, jedni więcej drudzy mniej, to nieuniknione.
Dobrze, że dokonałeś rozróżnienia. Radzę, aby głosować na tych, którzy zawłaszczają MNIEJ. Pantagrueliczny apetyt na władzę z pewnością nie lokuje Kaczyńskich w tej grupie.
W ich pojęciu pewnie tak ale ich pojęcie "lepszego" różni się od Twojego więc nie jesteś ich zwolennikiem.
A twoje pojęcie "lepszego" tak bardzo odbiega od mojego? Dla ciebie "lepsze" = moherowe, usłużne ideologii nienawiści, pazerne na władzę, zaprzepaszczające unijne pieniądze, wdające się w bezsensowne spory, lustrujące, wchodzące w koligacje z gwałcicielami i oszołomami, wystawiające edukację dzieci na pastwę losu, ujawniające działających za granicą własnych agentów, niszczące media publiczne, składające obietnice bez pokrycia, marnotrawiące czas na bzdury i mające w dupie sprawy najistotniejsze etc. etc.
Jacek pisze:
Bukary pisze:Chcę więcej zarabiać, mieć udogodnienia związane z ewentualną działalnością gospodarczą, płacić mniejsze podatki, łatwo się przemieszczać po Polsce, zapewnić swojej córce w miarę dobrą edukację (w państwowej placówce) i mieć lepszą opiekę zdrowotną
Trzeba się więc wyprowadzić, nasz kraj jest za biedny by w tak krótkim czasie wprowadzić to co chcesz (z wyjątkiem działalności gosp.), łudziłeś się że w ciągu dwóch lat nasza gospodarka nagle dogoni zachodnią i będziemy żyć w dobrobycie i jeździć po autostradach?
Postępujesz dokładnie jak zwolennicy PiS-u (idący śladem swojego duce): przeinaczasz fakty. Nigdzie nie napisałem, że chcę to wszystko mieć od razu. Chodzi o to, że Kaczyńscy nie zrobili żadnego, nawet małego kroczku, który zapewniłby to wszystko w przyszłości. Woleli sie zajmować swoim ego (i kompleksem Tajnego Współpracownika). Zmarnowany czas.

I rzeczywiście, jeśli Kaczyńscy znowu obejmą władzę, żeby wszystko rozpieprzać przez kolejne lata, to wyjazd z kraju będzie zapewne nieunikniony. Ludzie wartościowi uciekają z tego folwarku Kaczorów. Wkrótce dołączenie do nich będzie niczym wejście do elitarnego klubu. Dziękujemy braciom Kaczyńskim za wspieranie Wielkiej Emigracji. Carowie rosyjscy wystawiliby naszym wspaniałym bliźniakom pomnik.

Zacznij np. budować dom dla swojej rodziny, Jacku, to zobaczysz, jak wspaniale jest w Polsce pod rządami Kaczyńskich i ministrów z PiS-u.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: wybory

Post autor: Henry »

Zdążyłem wybudować dom przed Kaczorami i bardzo się z tego cieszę, bo teraz to tylko patrzyłbym na pustą działkę. Pracuję na swoim od 89 roku, najmilej wspominam czasy Rakowskiego, za stwierdzenie "co nie jest zabronione, jest dozwolone",później było już tylko gorzej, jakieś pozwolenia, koncesję i inne duperele za które urzędasy biorą kasę (i to dużą) za przybicię pieczątki. Rządy Milera jakie były to były, ale jeśli chodzi o gospodarkę to nie było źle, ostatnie 2 lata PiS i Zyta nie popsuli, bo się na tym nie znają i za dużo nie namieszali, ale jeżeli trzymając w ręku telefon muszę się zastanawiać czy ktoś mnie nie nagrywa, to mam w dupie taką demokrację.Niestety, nie ma w Polsce partii na którą mógłbym oddać głos, howgh.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: wybory

Post autor: Bruce »

Zwolennika pisu nie da się przekonać. Niestety :( Ale może Jacek będzie inny. Przejrzyj w końcu na oczy. Chyba wczoraj premier chwalił się, że bezrobocie spadło, zwiększono liczbę miejsc pracy itd, ale zapomniał dodać, że to co wymienił jest możliwe dzięki tylko emigracji polaków. Nikt normalny nie chce żyć dłużej pod rządami kaczorów i zwłaszcza rydzyka. Czego kaczory nie dotkną to wszystko rozpieprzą. Jedynie gospodarka dobrze funkcjonuje, ale to tylko dlatego, że kaczki nie wepchnęły tych swoich zachłannych łapsk. Ich jedyne sukcesy to: prześladowanie, nienawiść do ludzi, którzy mają odmienne zdanie od kazcek, skłócenie narodu, emigracja polaków, utrzymanie władzy za wszelką cenę i uległość wobec rydzyka. Pis nic dobrego dla Polski nie zrobił i nie zrobi.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: wybory

Post autor: Jacek »

Bukary pisze: Chodzi o to, że Kaczyńscy nie zrobili żadnego, nawet małego kroczku, który zapewniłby to wszystko w przyszłości.
Spodziewałem się tego argumentu :) Sęk w tym że oni faktycznie mało rządzili, brak większości, przepychanki, koalicje a byle kim a zajęli się tym czym w tej sytuacji mogli...
Henry pisze:jeżeli trzymając w ręku telefon muszę się zastanawiać czy ktoś mnie nie nagrywa
Przesadzasz, uległeś powszechnej nagonce, ja się nie zastanawiam.
Bruce pisze:Zwolennika pisu nie da się przekonać. Niestety
A przeciwnika da się? :)
Bruce pisze:Przejrzyj w końcu na oczy
Ale ja cały czas mam je otwarte i już pisałem że moje zycie w ciągu ostatnich dwóch lat nie zmieniło się w jakis szczególny sposób, nie odczuwam potrzeby ucieczki stąd, nic na to nie poradzę :).
Bruce pisze:to co wymienił jest możliwe dzięki tylko emigracji polaków
Wolność wyboru, też już pisałem że i tu można bardzo dobrze zarobić, trzeba tylko chcieć i sie zakręcić.
Ostatnio zmieniony 30 września 2007, 14:08 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: wybory

Post autor: krystyn-a »

Jacek pisze:tu można bardzo dobrze zarobić, trzeba tylko chcieć i sie zakręcić.
Daj cynk.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: wybory

Post autor: Jacek »

Niestety, prace typowo męskie: walec, koparka, tiry, busy ale jeśli jesteś "kobietą pracującą i żadnej pracy się nie boisz " :)
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: wybory

Post autor: _OskaR »

Bruce pisze:Pis nic dobrego dla Polski nie zrobił i nie zrobi.
No ale może wreszcie rozliczymy się z Niemcami za zniszczenie Warszawy. Z Ruskami też by się przydało- za cios w plecy 17 IX (znając nastawienie pisu, nie zdziwiłbym się, jakby do tego doszło). Dobrze, że idą wybory- pis od razu znalazł 3 miliardy na służbę zdrowia. Więcej osób wyjedzie za granicę- ale bezrobocie spadnie jeszcze bardziej :ok (ciekawe, kto będzie pracował na emerytury).
Co do Rusków- jakoś nie słyszałem o negatywnym nastawieniu do nich (co innego z Niemcami)- skąd my to znamy. Poza tym kaczynek sam powiedział, że jak wygra opozycja, to będzie nowy 13 grudnia (prezydent wprowadzi stan wojenny- no bo naczelnika, czy kim tam był pan Wojtek, to my nie mamy).
Ja bym proponował posprawdzać przodków kaczyńskich- może mieli jakiegoś (pra*n)dziadka, który np. w 1071r. był jakimś pre-komuchem :))
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: wybory

Post autor: timon »

Jacek pisze:
Bukary pisze: Chodzi o to, że Kaczyńscy nie zrobili żadnego, nawet małego kroczku, który zapewniłby to wszystko w przyszłości.
Spodziewałem się tego argumentu :) Sęk w tym że oni faktycznie mało rządzili, brak większości, przepychanki, koalicje a byle kim a zajęli się tym czym w tej sytuacji mogli...
Jeśli nie mieli większości to kto miał ? Jeszcze kilka miesięcy i usłyszymy, że mniejszość niemiecka i RLN . Teraz czas na "sukcesy" krótkiego okresu rządów :
1/ rozpieprzyć wywiad zdążyli i zatrudnić tam harcerzy. ( To chyba prezent dla naszych sąsiadów na który nie liczyli nigdy. )
2/ "poprawili" stosunki zagraniczne ze wszystkimi w europie( też prezent dla niektórych )
3/ wyeliminowali z kraju większość myślących, energicznych i młodych - emigracja ( prezent dla odbiorców emigracji i ..... sąsiadów )
...
Chyba skończę wyliczanie bo dojdę do wniosku, że bracia są na usługach jakiegoś sąsiada i będę miał problemy z prokuraturą.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: wybory

Post autor: marek »

Bukary pisze:Jacek napisał/a:
Bukary napisał/a:
Chcę więcej zarabiać, mieć udogodnienia związane z ewentualną działalnością gospodarczą, płacić mniejsze podatki, łatwo się przemieszczać po Polsce, zapewnić swojej córce w miarę dobrą edukację (w państwowej placówce) i mieć lepszą opiekę zdrowotną
Trzeba się więc wyprowadzić, nasz kraj jest za biedny by w tak krótkim czasie wprowadzić to co chcesz (z wyjątkiem działalności gosp.), łudziłeś się że w ciągu dwóch lat nasza gospodarka nagle dogoni zachodnią i będziemy żyć w dobrobycie i jeździć po autostradach?
Postępujesz dokładnie jak zwolennicy PiS-u (idący śladem swojego duce): przeinaczasz fakty. Nigdzie nie napisałem, że chcę to wszystko mieć od razu. Chodzi o to, że Kaczyńscy nie zrobili żadnego, nawet małego kroczku, który zapewniłby to wszystko w przyszłości. Woleli sie zajmować swoim ego (i kompleksem Tajnego Współpracownika). Zmarnowany czas.
Bukary - masz żal o to, że nie uchwalili podwyżek (dla nauczycieli), chociaż trąbili o tym od dawna i mieli na to mnóstwo czasu. Całkowicie Cię rozumiem.

_OskaR pisze:Bruce napisał/a:
Pis nic dobrego dla Polski nie zrobił i nie zrobi.


No ale może wreszcie rozliczymy się z Niemcami za zniszczenie Warszawy.
Kolejna ważna rzecz, której nie zrobili, a mieli: nie uregulowali spraw z majątkami poniemieckimi, o które teraz zaczynają się toczyć procesy.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Zablokowany