Fan Missions - Polecane

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Vrael »

A ja mam prośbę. Czy istnieje kampania do T2, mająca ten stary klimat z tejże części, poza T2x? Proszę o pomoc.
- And...
- Remember to pickpocket the party guests?
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Jacek »

Na to pytanie nikt ci nie odpowie... czy ma klimat... kwestia gustu... Na pewno warto zagrać w kampanie: Keeper of the Prophecies, Calendra's Cistern/Legacy, Lord Ashton Series i Night Falcon.
Claudius, szukaj odpowiedzi w temacie dla danej misji.
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Edversion »

Bukary pisze: Geller's Pride (Spitter)
Zagrałęm w tę misję. Według mnie nie jest ona taka dobra. Poza zamkiem można wejść tylko do baru. Ale ten zamek? Jedyny plus. Jest wielki. Po za tym misja łatwa do przejścia, zdobyć tylko ten 'Ramirezowski pogrzebacz' i troche kasiory. Według mnie za łatwe.
W inne misje z T1 też będę grał i składał recenzje. ;)
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Jacek »

Szukasz trudniejszych do T1? Polecam:
Trial by Night
Mystery Man
BurgoMaster
Calendra's Cistern
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Jacek »

Claudius pisze:Mógłby ktoś wskazać adresy i nazwy misji podobnych do "Life of a Party" dla T1?
Thieves Highway ale do T2, nie przypominam sobie "dachowych" do T1
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Misje w posiadłościach

Post autor: Monsieur »

Mam wielką ochotę pograć w jakimś wielkim domostwie, pałacu, niekoniecznie w zamku tzn chodzi mi głównie o budowle typowo mieszkalne. Grałem już w kilka takich misji, spróbuję wymienić żeby Wasze ewentualne propozycje się z tym nie pokrywały:
- The 7 Crystal
- wszystkie misje Christine Schneider
- Art of Thievery (wprawdzie to muzeum ale rozmiar budynku ogromny)
- Fate of the Art (misja Gregoriusa :) )
- Lord Alan Fortress (aktualnie gram, dziś ukończę)
- Saturio Returns Home (nie ukończyłem tej misji ale wystarczy mi)
- Shinning Standarts (nie ukończyłem tej misji bo mi trochę nie przypasowała puścizna pomieszczeń dolnego poziomu, ale pomyślę o niej jeszcze)
- The Den (nie ukończyłem bo wysiadłem psychicznie w labiryncie pod chałupą)
- Transitions in Chaos Part I : Conspiracies in the Dark
- Heist Society

Nie grałem jeszcze z różnych powodów choć wiem o ich istnieniu:
- Ominous Bequest (bardzo bym chciał zagrać tylko nie umiem sobie poradzić bez blackjacka na początku tzn. jest strażnik pilnujacy jakiegoś włazu, chyba do piwnicy, można go odciągnąć na chwilę włączając nawadnianie ogrodu...)
- Mystic Estate ( zacząłem grać ale uznałem, że nawet na poziomie normal jest przesadnie zbyt trudna)

Znalazło by się może jeszcze kilka (może 2 -3) których zapomniałem tytułów, a grałem w nie lata temu. Jeśli Wy pamiętacie jakieś tytuły to podajcie, nie muszą być to misje najwyższych lotów (ale też nie totalne gnioty). Najważniejsze żeby była chałupa jakiegoś ważniaka albo coś w stylu Banku z T2, najlepiej duża. Wiem, że jest trochę takich misji ale nie bardzo wiem jak wyszukać akurat takie. Bardzo proszę o jakieś propozycje.
bari
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 21 lutego 2004, 12:05
Lokalizacja: wa-wa

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: bari »

Monsieur, zagraj w Rowena's Curse!!, dla mnie ta misja to było przezycie mistyczne :).
Swietne lokacje - posiadłość ,ukryte przejscia, zakamarki. Świetna fabuła i akcja która powoli rozwija sie wprowadzając gracza w klimat fanmisji ....polecam
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Jacek »

Rowena's Curse i Ominous Bequest to pozycje obowiązkowe.
Poza tym polecam:
Abominable Dr Dragon
Bafford's Last Stand
Freedom for Nepumuk
A Pirate's Downfall
Forbidden Rites
Paladine Manor
Embracing the Enemy
Coterie of Smokers
So Long Hammers

Nowość : Sisterhood of Azura pt2
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2007, 07:24 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Monsieur »

Jacek pisze:Coterie of Smokers
To jedna z misji Christine, pierwsza z serii "Lady Lotti Saga", przeszedłem ją parę dni temu - jeśli ktoś lubi misje domowe to gorąco polecam.
vooydzig
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 01 września 2007, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: vooydzig »

Jacek pisze:vooydzig, gdzieś jest taka strona, tam są FM ki podzielone właśnie wg schematu: miasto, mechaniści, posiadłość itd. Ale moim zdaniem szukaj po prostu tych najlepszych, na kiepskie szkoda czasu.
wiesz tu chodzi o to ze mam pewne, nazwijmy to, uprzedzenia co do misji z zombie, craymenami itd... powiedzmy tylko ze nie nalezy grajac w nocy, przy zgaszonym swietle i rozkreconych glosnikach zapominac gdzie chodza Haunty :) tak mnie przerazil ryk jednego z nich, ze powiedzialem nigdy wiecej zombie(a bylo to juz dawno temu) :)
poki co bawie sie w The Art of Thievery i Ominous Bequest, staram sie tez po opisach z tego tematu dojsc w ktorej misji czego sie spodziewac...

w kazdym razie dzieki za info ze taka stronka jest, wiem juz ze nie szukam na prozno i w koncu znajde :)

EDIT: znalazlem na TTLG(tak wiem ze nie dziala, ale w googlach kliknalem kopia i mialem topic ktory mnie interesuje) wrzucam bo moze komus poza mna sie przyda:) kurcze troche motywacji ze ktos cos takiego widzial i jakos odrazu samo sie znalazlo :)

http://209.85.129.104/search?q=cache:fr ... =clnk&cd=4
And far beyond my fargone pride is knowing that we'll soon be gone...
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Jacek »

vooydzig pisze: malo w klimacie T2(czyli bez zombie, ale z cala masa mechanicznych dzieci Karrasa) mozecie mi polecic cos dobrego do T2 w klimacie T2 :D z gory dzieki
Jest też cała masa świetnych misji w klimacie T2 ale bez mechanistów.

Szkoda że nie lubisz zombich bo ominą cię co niektóre prawdziwe perełki m.in. misja Timona...
Typowe mechanistyczne dobre misje to:
Hidden Agenda
Karras Diary
Willow Island
KOTP:Insurrection

Świetne misje bez mechanistów zombich i hauntów (no, może czasem się jacyś pojawią ;)):

Calendra's Legacy
Chronicle of the Metal Age
Clean Out
The Den
Freedom for Nepumuk
Gathering at the Inn
KOTP:Hallucinations
KOTP: Enterprise
L'Arsene
Lord Alan's Fortress
Lord Ashton's Series
Love Story 2
Night in Rocksbourg 1, 2
Rowena's Curse
Ruined
The Seventh Crystal
Thieves' Highway
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Nivellen »

Na początku swojej przygody z Thief'em miałem podobne podejście do Twojego. Przeszedłem obie gry "z marszu" i dwójka przez pewien czas bardziej mi się podobała - więcej skradania, duże posesje, brak lasów i jaskiń itp.
Tak naprawdę, nie ważne co jest w misji, ale jak jest to wszystko podane. Dzięki takiemu podejściu przekonałem się do misji z zombiakami czy duchami. Fanmisje, które podał Jacek są o niebo lepsze od oryginalnych, zarówno pod względem klimatu jak i grywalności, nie mówiąc o fabule. Spróbuj - warto :!:
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Burrick
Miastolud
Posty: 46
Rejestracja: 27 października 2002, 23:00

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Burrick »

A co jesteście skłonni polecić z FMT3?
Misji do T3 nie znam prawie wcale.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: peter_spy »

Sharps pisze:A co jesteście skłonni polecić z FMT3?
Misji do T3 nie znam prawie wcale.
- The Bridge
- All the world's a stage
- Cabot
- Valley
- The crypt
- Bad feeling

To takie must-see, które trzeba zobaczyć ;)
Awatar użytkownika
Orest Reinn
Paser
Posty: 181
Rejestracja: 23 lipca 2007, 17:10

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Orest Reinn »

Szukam czegoś do TMA w klimacie Trail of Blood :) Nie chodzi mi tu koniecznie o całą tę niesamowitość występującą w dalszej części misji, lecz o sam klimat lasu i pogańskiej wioski.
I nie chcę żadnych zombiaków! ;]
Polecicie mi coś? :)
Jeśli nie las, to chociaż jakaś otwarta przestrzeń.
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Henry »

Left for Dead - bagno, las, małpiszony.
Awatar użytkownika
Orest Reinn
Paser
Posty: 181
Rejestracja: 23 lipca 2007, 17:10

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Orest Reinn »

Dzięki. Zagrałem i mogę polecić :)
Klimat nieco odmienny od ToB. Przede wszystkim mroczniejszy; bagniste tereny i padający przy tym deszcz kreują ciekawą atmosferę, inną od tych z oryginalnym misji DP i MA.
Wykonanie przyzwoite, zwłaszcza kryjówka gildii, będąca idealnym miejscem do ghostingu :]
Ogólnie: dechu w piersi może nie zapiera, ale w miarę dobra. 7/10
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Jacek »

Leming pisze:gdyby były w jakimś wielkim "zbiorze" fanmisji wartych szczególnej uwagi to szansa ich znalezienia myślę by była większa).
No właśnie to jest bardzo subiektywne. Zauważyłem że ludzie grają w misje, które są w miarę nowe, jeśli misja nie jest skaszaniona to często zachwycają się tymi przyzwoitymi średniakami ale tak naprawdę nie grali w nic naprawdę wielkiego.

Przykład: Deceptive Perception 2, ja dałem ocernę 4 bo nic mnie w tej misji tak naprawdę nie ruszyło, owszem, było parę nowych pomysłów na przestraszenie i tyle. Na pewno nie zagram w nią ponownie.

Natomiast w porównaniu ją z takimi klasykami jak CL czy Ominous Bequest wypada bardzo przeciętnie.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: peter_spy »

Jacek pisze:Zauważyłem że ludzie grają w misje, które są w miarę nowe, jeśli misja nie jest skaszaniona to często zachwycają się tymi przyzwoitymi średniakami ale tak naprawdę nie grali w nic naprawdę wielkiego.
So true, a konkurs TAC jest dobitnym tego przykładem, IMO dawno nie było takiego festiwalu kaszany... :roll:
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: eLPeeS »

Judith pisze:IMO dawno nie było takiego festiwalu kaszany... :roll:
A właśnie że był i nazywał się Classic Thief Experience ;) Poza tym czy aby nie przesadzacie. Było w przeciągu ostatniego roku kilka na prawdę niezłych FMek jak choćby The Seven Sisters, Broken Triad COSAS2 czy A night in Rocksbourg 3. Taki wspomniany COSAS2 to dla mnie osobiście istne arcydzieło zarówno ze strony technicznej, wizualnej i grywalności. Rozumiem że można mieć sentyment do Calendry czy innych ale bez przesady - nie można stale żyć przeszłością ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Jacek »

eLPeeS pisze:The Seven Sisters, Broken Triad COSAS2 czy A night in Rocksbourg 3
To akurat są chlubne wyjątki, które w momencie ukazania się od razu wchodzą do panteonu sławy ;) przecież nie pisałem, że wszystkie nowe są niewatre uwagi. Chodzi mi tylko o to, że ludzie często wolą zagrać w średnią misję, tylko dlatego, że jest nowa zamiast poznać to co najlepsze.
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Pablito »

Basker pisze:A gdzie można ściągnąć fan misje po polsku (bynajmniej napisy zadań i tekstów) Pamietam ze w top secret nr10 2002 były misje po polsku i to 10.
Jest kilka tytułów po polsku naprzykład między innymi Zapomniany Las 1 i 2jest jeszcze parę wystarczy poszukać ;)
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 września 2007, 17:22
Lokalizacja: Piła

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Garrett z Piły »

Zaratul pisze:Tak sobie czytam Thief:The Circle i tam jest news o nowej misji do kampanii A Night in Rocksbourg.
Dobra jest ta kampania? Warto zagrać w pierwsze trzy misje?
nie znasz tego? :o
chyba kolega dopiero zaczyna sie interesowac FM-kami, skoro o tym nie slyszal :P
bez urazy oczywiscie, absolutnie sie z tego faktu nie nabijam ;)

do rzeczy jednak: pierwsze 3 misje dla mnie absolutnie rewelacyjne, jak i rowniez trudne. szczegolnie wyszukanie calego lootu zakrawa o szalenstwo :)
misje trudne, skomplikowane. historia rewelacyjna, KLIMAT powala (czuc go od pierwszych sekund grania). graficznie takze powala.

przejdz wszystkie misje PO KOLEI, bo to tez istotne..

na sam koniec prawdziwy majstersztyk... DARKNESS ZONE na koniec 3 misji. zapomnij o oryginalnym powrocie do katedry i kreowanych na tym FM-kach. TU jest dopiero klimat :D

dla mnie cała kampania 10/10, pomimo pewnych malutkich minusikow (jak np cholernie dlugie otwieranie zamkow w pierwszych dwoch misjach)

za ostatnia misje daje 11 na 10 mozliwych ;)
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Spidey »

Dex pisze:Słuchajcie, mam prośbę. Ostatnio mam więcej wolnego czasu i wracam do FM'ek. Czy możecie mi polecić coś na miarę Saints & Thevies? Albo misje, gdzie można pochodzić po mieście, przeszperać domy, lub wielkie posiadłości?
A w Five Tigers grałeś? Ja jestem na tym etapie i jeśli zależy Ci na dużych mapach to bierz się za te misje. ;)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Zaratul »

Przemek557 pisze:O ile dobrze pamiętam w FMce trzeba było chyba spotkać się z kilkoma osobami, ale wszystkie te osoby były martwe i miały poodcinane głowy-kojarzę dość dobrze motyw z taką sypialnią - gdy się frobnęło łóżko, Garrett odsłaniał kołdrę i pod nią leżał ktoś bez głowy... Ma ktoś jakiś pomysł o jaką FMkę mi chodziło? Bardzo mi się podobała...
Broken Triad. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
ODPOWIEDZ