Konkurent dla Thiefa? :-D

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Bootlicker
Ożywieniec
Posty: 108
Rejestracja: 17 lutego 2006, 18:29
Lokalizacja: Kraków

Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Bootlicker »

Szykuje się nam konkurent dla Garretta ;)

http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=7922

I oficjalna:

http://www.assassinscreed.com/

Co sądzicie o tym projekcie? :-D
Awatar użytkownika
Bizon
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 27 września 2006, 17:48
Lokalizacja: Zanzibar
Kontakt:

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Bizon »

Wygląda nieźle, czytałem o tym co nieco w nowym CLICK!'u.

Ale jednak to będzie jednak bardziej arcade, ni skradanka.
Pewnie wiele rzeczy będzie inspirowanych Thief'em...
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Nivellen »

Może się okazać, że to jedna z TYCH gier. Z tego co mówiła producentka, wcale nie będzie to gra typu arcade, ale złożona symulacja płatnego zabójcy z XII w. czasów pierwszej krucjaty. Największe wrażenie zrobiła na mnie szczegółowość miasta z jego zaułkami i otaczającą zatokę, dzielnicą portową (heh, jak to portowe dzielnice ściągają przeróżne typki spod ciemnej gwiazdy ;) )
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Ozi »

Już o tej grze wspominaliśmy tutaj a szersza dyskusja zawiązała się w tym temacie.
Kethoth
Akolita
Posty: 132
Rejestracja: 29 grudnia 2005, 19:54

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Kethoth »

Nivellen pisze: ale złożona symulacja płatnego zabójcy z XII w. czasów pierwszej krucjaty.
To jest członek zakonu Hashishinów, a nie płatny zabójca.
Ostatnia fanmisja:Conspiracies in the Dark [9/10]
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: timon »

A co to za zakon ? :-D
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: BarTeS »

To będzie hit, niewątpliwie!

Oj...przyszły rok zapowiada się naprawde świetnie. Na pewno o niebo lepiej niz rok 2006 ;)

A tak btw zapraszam do zapki > Assasin's Creed ;)

Polecam jeszcze obejrzeć, nowe filmiki... ;)

A co do zakonu, był też zwany zakonem asasynów. Ciekawy, tekst > ART ;)
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: marek »

timon pisze:A co to za zakon ?
zakon skrytobójców - przed akcją brali hashysz i stąd ich nazwa :)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Monsieur »

marek pisze:zakon skrytobójców - przed akcją brali hashysz i stąd ich nazwa
Według Stevena Runcimana , mediewisty i autora "Dziejów wypraw krzyżowych" , haszyszyni byli istotnie zabójcami na zlecenie . Ich guru i opiekunem był ponoć niejaki Starzec z Gór . Co do upalania się haszyszem - Runciman pisze mniej więcej tak , że gdy Starzec dobrał odpowiednich ludzi do swej sekty , wówczas narkotyzował ich i usypiał by następnie przenieść ich do przepięknego ogrodu , przywodzącego na myśl raj . Tam wybudzał podopiecznych i oznajmiał , że znaleźli się właśnie w raju i gdy będą dobrze mu służyć to trafią tu jeszcze nie raz ;)
Haszyszyni (Asasyni) dzięki swoim niecym poczynaniom, mieli istotny wpływ na politykę państewek krucjatowych i ich relacje ze światem muzułmańskim.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: timon »

Człek się uczy całe życie. Dotychczas spotykałem tylko pisownię asas(s)yni, ale wersja z "h" też może być, a co mi tam :-D
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Dreen »

Mam nadzieje ze znajde jutro na ulicy jakis bezpanski, wyrzucony komputer P4 5GHz 2048 DDR etc zeby pograc sobie w ktoras z ostatnich gier Ubisoftu.....

[/sarkazm]

Tak na serio, ciesze sie ze pomysl rozwija Ubisoft, dobrze to wrozy. Jak patrzylem na ich ostatnie gry to poza reklamowek filmowych i HoMaM V pozycje przedstawialy sie raczej ciekawie. I wymagajaco..
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: eLPeeS »

Tja. Ubi ostatnio szaleje. Seria Splinter Cell, Dark Messiah of Might and Magic (grałem w demo i powiem CUDO się szykuję no i silnik Source) no i w końcu Assassini. Przydałoby się żeby jeszcze wykupili prawa do serii Thief. Bo skoro Eidos się nie kwapi do wysupłania kilkunastu baniek na sequela złodzieja to może Francuzi znajdą trochę jewro na te produkcje która nas najbardziej interesuję.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: BarTeS »

A tak przy okazji - widzieliście 5 minutowy filmik, pokazujący grę w akcji?

Jednym słowem - rewelka! ;) Link: http://www.xboxyde.com/leech_3106_en.html

Tam znajdują się również inne filmiki z AC (oczywiście tez warte obejrzenia!)
Awatar użytkownika
ShadowG
Paser
Posty: 214
Rejestracja: 16 kwietnia 2006, 21:13

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: ShadowG »

Pozycja Thiefa na pewno nie jest zagrożona. Gdyby w nazwie twórcy widniało IO Interactive, Ion Storm lub Eidos, wtedy można byłoby tak mówić, ale Ubi Soft na pewno nie jest w stanie zagrozić Złodziejowi. Zdaje mi się, że to będzie kolejna zręcznościowa gierka w styly PoP, w której elementy skradankowe wystąpią tylko w niektórych momentach gry, a 90% całej produkcji będzie opierać się na skakaniu po ścianach, jeździe konnej i walce.

elPees, ja bym chyba nie przeżył takiego wstrząsu, że Ubi Soft tworzy Thiefa :)) . Zrobili do bólu liniowego i sztampowego SC, a ty chcesz, żeby zabierali się za takie dzieło? Ja bym tutaj widział IO Interactive, albo (jak zresztą było) Ion Storm. Tylko mam nadzieję, że następna część powstanie tylko na "Peceta".
Obrazek
Awatar użytkownika
.mike
Ożywieniec
Posty: 86
Rejestracja: 18 lipca 2005, 10:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: .mike »

Po paru filmikach, widzę, że gra będzie nastawiona raczej na walkę, a nie skradanie, pewnie będzie wyładowana zręcznościowymi elementami. Thiefowi na pewno nie zagrozi.
Awatar użytkownika
Kerte
Paser
Posty: 193
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:16

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Kerte »

Mnie raczej przypomina Prince of Persia, jedynie dodali to że tym razem będziemy oficjalnie zabójcą. Dla mnie nic rewelacyjnego, ale z wielką chęcią zagram i zobacze.
"Omnis Homo Mendax"
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: BarTeS »

.mike pisze:Po paru filmikach, widzę, że gra będzie nastawiona raczej na walkę, a nie skradanie, pewnie będzie wyładowana zręcznościowymi elementami. Thiefowi na pewno nie zagrozi.
To sobie poczytaj dobrze info na temat gry i radzę również obejrzeć dokładnie filmiki (i posłuchać, co mówią w nim...).

Gra NIE BĘDZIE nastawiona na walkę. Walka ma to być aspekt stojący na dalszym planie.
Assassin's Creed to raczej hybryda Hitmana (gra sama w sobie będzie naprawdę bardzo przypominać tę serię) i Prince of Persia (dużo w niej rzeczy, zaczerpniętych z poprzedniej gry Ubi). Dodatkowo teren ma być duży i sama gra nieliniowa (ale czy w pełni?) - fakt ten mnie cieszy, ale niezupełnie, bo nie zawsze tytuły nieliniowe znacza, że są lepsze ;)

AC zapowiada sie jako jeden z najbardziej gorących projektów przyszłego roku (przynajmniej do wiosny...) :-D
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: eLPeeS »

ShadowG pisze:Zrobili do bólu liniowego i sztampowego SC
Pierwsze dwa Thiefy też były liniowe do bólu: ukradnij, przynieś pozamiataj ;) Zresztą nawet 3 jest niewiele lepsza. Waćpan zaś chyba nie grałeś w ostatniego SC (Chaos Theory). Nie jest to może gra z mnogością ścieżek wyboru ale mówienie o niej że jest linowa to tak jakby to samo powiedzie o Deus Exie.

Co do AC to czytałem gdzieś ostatnio w necie że każda misja ma by podzielona na 3 (niezależne od siebie) etapy. Pierwszy ma polegać na rozpoznaniu miejsca przyszłej akcji. Drugi to wykonanie samej egzekucji zaś ostatni to ucieczka. Ostatni element ma najbardziej przypomina PoP.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Sutriw »

Przeczytałem sobie zapowiedź w CDA.

Według nich nasze poczynania w grze dzielą się na kilka częśći:
- Zbieranie informacji o obiekcie do wyeliminowanie, szukanie go.
- Zabójstwo/walka
- Nogi za pas!

Co ciekawe, w tej grze nie będzie tak jak dotychczas w skradankach (w tym Thiefie), że chowamy się w cieniu. Tutaj mamy za zadanie wtopić się w tłum.
Myślę, że to bardzo trudne zadanie dla twórców gry. Ciężko jest zrobić w miarę inteligentny tłum, który nie będzie tylko chodzącymi bez celu tam i spowrotem kukłami.
Zobaczymy co im z tego wyjdzie.
Hehe, poza tym ja chyba wole ukrywać się w cieniu. 8-) Czasami dostaję szału jak muszę gdzieś iść w tłumie lub przeciskać się przez tłum. Brr... :)

Zobaczymy, gra zapowiada się ciekawie. Mam nadzieje, że będzie demo, to sobie wypróbuje czy warto.
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Dreen »

ODbiegajac troche od AC, inny "konkurent" dla thiefa:
link

;)
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Flack »

eLPeeS pisze: Waćpan zaś chyba nie grałeś w ostatniego SC (Chaos Theory). Nie jest to może gra z mnogością ścieżek wyboru ale mówienie o niej że jest linowa to tak jakby to samo powiedzie o Deus Exie.
What ze? SC3 nieliniowa? To chyba gramy w cos innego. Niby mozna tam stosowac wybory (ooo, zabije go snajperem, a moze skrece kark, hmmm) ale i tak sie zawsze przechodzi ta sama trase (z paroma wyjatkami, ale ktora droge sie nie wybierze dojdzie sie w to samo miejsce i nie ma szans sie zgubic, a co dopiero cofac, mapa jest absolutnie zbedna).
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Sutriw »

Na GOLu jest napisane, że niby premiera w listopadzie.
Jednak z tego co pamiętam, czytałem gdzieś kiedyś, chyba w CDA, że gra ma wyjść tylko na konsole.... :/

Wie ktoś jak to jest?
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Pigov »

Assassin's Creed to nie będzie gra podobna do Thiefa. Jedyne co łączy je to może że mamy sztylet, i że główny bohater to chłop :)

Zapowiada się ciekawie, na pewno kupię
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: Łucznik »

te gry są różne jak:
jak Złodziej i Zabójca
jak Garret i Altair
jak Thief i Assasins Creed
jak Jin i Jang
jak Czarne i Białe
jak Ping i Pong
:))
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Konkurent dla Thiefa? :-D

Post autor: van_HellSing »

Sutriw - to dawno musiałeś czytać, bo już od paru miechów wiadomo że AC trafi na piece :).
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
ODPOWIEDZ