TMA: Night in Rocksbourg - PART 3: Ink and Dust

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

TMA: Night in Rocksbourg - PART 3: Ink and Dust

Post autor: eLPeeS »

Gram sobie właśnie w tą fantastyczną FMkę i jestem już na samym jej końcu, a przynajmniej tak mi się wydaje, ale utknąłem. W Dark Zone znalazłem scroll ze wskazówkami jak podnieść kratę. Mam trzy numery z czterech ale nie mogę znaleźć ostatniego - niby czwartego. Poza tym coś nie zgadza mi się ich kolejność. Wyszło mi, że powinno być 6 (za klatką koło stwora) --> 3 (guzik nad przepaścią) --> 4 (liczba wisielców) no i coś jeszcze, ale co bym nie podstawił nic nie pasuje więc wychodzi na to że coś sknociłem. Gra ktoś już w ogóle w tą misję? Jak nie to polecam bo jest świetna i ma po prostu zabójczy klimat :-D
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: krystyn-a »

Już od wczoraj zastanawiałam się czy ma sens ściąganie tej misji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie udało mi się odpalić poprzednich części. Zachęcona Twoim postem, ściągnęłam i ...udało się, mogę zagrać i jetem w starej bibliotece. Dzięki za zachętę. Tyle razy przeinstalowywałam T2, że może uda się odpalić 1 i 2, ale to potem, wolę na razie nie kombinować, bo coś zepsuję i nie zagram w nic.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: Bukary »

Hmmm... Już dawno odinstalowałem Thiefy. Dajcie jakieś zrzuty z tej misji. Nie wiem, czy warto się bawić w cały ten cyrk z instalacją.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: eLPeeS »

Znalazłem ostatnią liczbę i odpowiednia kolejność. Trochę przekombinowałem za pierwszym razem. Misja zakończona! Na prawdę było warto zagrać :ok

Bukary, tu masz całą paletę screenów --> http://darkfate.ru/?thumbs=files/fan-mi ... creenshots
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
bari
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 21 lutego 2004, 12:05
Lokalizacja: wa-wa

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: bari »

Jestem w "maps room" keepers'ow i co dalej?? , żadna mapa w niej nie jest edytowalna, czy wy też tak macie??. Nie wiem co dalej..., chociaż przeczytałem wszystko co znalazłem po drodze :cry:
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: eLPeeS »

A na co komu mapa? Jak dopiero zacząłeś misje to wal nasamą górę do pokoju Interpretatora Thalesa a jak już od niego wyszedłeś to wal do Tower do Soul Vlaina żeby dostać się North Star.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
bari
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 21 lutego 2004, 12:05
Lokalizacja: wa-wa

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: bari »

Wyszedłem od Thalesa, byłem w maps room, potem w zbrojowni..,przeczytałem chyba wszystko co mi się nawinęło i co dalej?? jak się dostać do Tower do Soul Vlaina?? :|
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: krystyn-a »

Radzę dokładnie zwiedzić całą lokację i zebrać wszystko co się da. Wieża jest na dolnym poziomie za białą kratą, jak byłeś u Thales'a to klucz masz.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: Paweuek »

Też miałem przez to małe zacięcie - Musisz zdobyć dla Vlaina jedną księgę. Jest ona w zamkniętym pokoju: Niebezpieczne Księgi, albo coś podobnego. Klucz jest w jednej ze skrzyń tam, gdzie jest duży stół i łóżka piętrowe.

BTW Wam też gra się wyłącza po frobnięciu obrazów?
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: eLPeeS »

Paweuek pisze:BTW Wam też gra się wyłącza po frobnięciu obrazów?
U mnie wszystko gra i buczy ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: Paweuek »

Już wiem - jeśli ktoś używa T2 Enhancement Packu musi przed uruchomieniem mapki zmienić nazwę pliku EP.crf na dowolną inną ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: Leming »

Gdzie to tajne przejście w kuźni, o którym mówi jedna z notatek?
Wydaje mi się, że tam muszę iść w poszukiwaniu drugiego klucza. Pierwszy klucz podwędziłem jegomościowi, co stoi obok stwora.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 września 2007, 17:22
Lokalizacja: Piła

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: Garrett z Piły »

w miejscu, w którym są te różne maszyny (podobne do tych maszyn mechanistów z misji sabotage at soulforge) znajdziesz tez kuźnie. przeszukaj uważnie to pomieszczenie, na 100% jest tam ten mini przełącznik, który otworzy tajne przejście. z tego co pamiętam jest chyba za tymi skrzynkami, które tam są.


a cała misja GENIALNA. klimat w darkness zone NISZCZY :)

przebija wszystko co wcześniej widziałem, włącznie z oryginalnymi misjami i słynnym powrotem do katedry chociażby.

a wymagana kombinacja to 6143 z tego co pamiętam.

mi do końca pozostało tylko wydostanie się z tego miejsca, przed chwila skończyłem grę na dziś.

niespecjalnie mam ochotę jutro biegać po całym budynku, wiec może da ktoś znać gdzie jest wyjście? ale ze mnie len :)

domyślam się jednak, ze wyjście będzie u tego gościa, któremu trzeba było dostarczyć księgę, aby wpuścił garretta do north star
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: Leming »

Potwierdzam. Misja jest genialna!
Poza tym w końcu sam znalazłem ten przełącznik (zmuszony byłem podkręcić gammę, czego nie lubię). Widać, że autor wziął do siebie uwagi o nielogicznie pochowanych kluczach i przełącznikach, bo w tej misji już nie miałem takich problemów. Zamiast chować klucze skupił się na fabule i efektach i to było dobre posunięcie. A klimat w Darkness Zone miażdży. Moment gdy się ucieka przed potworem bezcenny. Ostatni raz tak się wystraszyłem jak mnie gonił Drzewiec. :?
Szczególnie podobała mi się procedura tworzenia kluczy (wreszcie do czegoś się przydawały pozornie niepotrzebne przedmioty) i pomieszczenia, które nimi otwieraliśmy (tak powinna wyglądać misja Wieże Magów z TG! ).
Co tu dużo mówić, mam nadzieję, że ANiR 4 będzie jeszcze lepszy (choć trudno mu będzie przeskoczyć tak wysoką poprzeczkę).

A wyjście jest dokładnie tam, gdzie myślisz, że jest. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: Edversion »

Znalazłem drugi klucz, ale nie mogę otworzyć zamka, który jest za obiema kratami w kwaterach Soul Kimala. Gdzie jest klucz?

Zdobyłem jedynie klucze ziemi, winorośli i mrozu. Reszta, wydaje mi się, pójdzie po rozwiązaniu powyższego problemu. ^


Klimatowa misja! :ok Najlepsza fan kamania, w jaką grałem.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: dario »

Przedmioty, które pomogą Ci stworzyć klucze znajdziesz w:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: Mixthoor »

Musze dostać się do Dark Zone. Mam 2 klucze z 3 potrzebnych. Brakuje mi klucza tego świrniętego trzeciego interpretatora, przed pokojem którego stoi bestia. Podejrzewam,ze klucz jest w jego kwaterze. Jak się tam dostać? Jeśli źle myślę - gdzie znajdę ten klucz?

Nie mam czasu oglądać
Poradzi ktoś?

Update 5.04.2012:
Odlewnia, trzeba odnalezc pewien sekret, ktory otworzy dalsza droge.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: T2 FM: A Night in Rocksbourg - Ink and Dust - ANIR 3

Post autor: Dziarsky »

Ktoś pamięta gdzie znajdę:

Klucz winorośli: Trickster herb

Klucz powietrza: Broken crystal

Klucz ognia: Piece of charcoal
Blood of salamander

Pozostałe klucze mam.

Poza tym mam jeszcze pytanie: Wiem gdzie jest Kuchnia i Schowek za odlewnią ale nie pamiętam gdzie jest zbrojownia. Gdzieś wcześniej w misji? Wydaje mi się, że byłem tam i zrobiłem porządek.

btw.. Bez mapy poruszanie się po tej misji jest udręką i ciężko mi sukcesywnie czesać teren nie zapominając o jakimś miejscu. :),


Dziękuję z góry za pomoc.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: TMA: Night in Rocksbourg - PART 3: Ink and Dust

Post autor: Hadrian »

Czy naprawdę jedyną drogą do apartamentów Dumah, który trzyma The Book of Names, jest stackowanie przedmiotów w przewodzie wentylacyjnym? Spędziłem godzinę na układaniu pod sobą przedmiotów, większość już zużyłem do kluczy, ale kurczę, nawet sięgając już krawędzi fizyka gry uniemożliwia mi wspięcie się na nią...

EDIT
Dobra, ja jestem głupi, bo zapomniałem o drzwiach koło wysokiego stwora i klatki schodowej prowadzącej do warsztatów. Ale jeszcze bardziej głupsi są supreme ghosterzy, których filmiki wprowadzają w błąd casualowych graczy ;)
ODPOWIEDZ