Utożsamianie się z Garretem

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Czy utożsamiasz się z Garretem?

Tak
38
63%
Nie
22
37%
 
Liczba głosów: 60

Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Dominik »

matilon pisze:Każda to 250 lotu. Więc mogłem się obijać przez kilka miesięcy. :mru
Tylko zanim by się doszło do pasera połowa łupu była by zjedzona :))
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: matilon »

A właśnie że nie, bo byłem najedzony. :))
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Marzec »

Mieszkam już miesiąc w Krakowie i perfidnie zaczyna mi przypominać The City.. :?
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
hurr
Mechanista
Posty: 442
Rejestracja: 07 października 2004, 16:19

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: hurr »

Ciekawe pytanie, szczególnie, gdy jest się dziewczyną. Nie, nie wydaje mi się. Zdarza mi się skakać po dachach ale to chyba za mało :mru
Zawsze kiedy gram myślę też "my". My wchodzimy, my gdzieś idziemy, nigdy "ja skaczę przez ten mur", a Wy? Jak to jest z Wami w momencie grania?

Marzec, zgadzam się 100%, mam to samo;)
Był nawet gdzieś wątek z thiefowymi zdjęciami, może warto byłoby go odświeżyć.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Marzec »

Taak to jest pewne :) Myślę, że nie raz będę robił w Krk jakieś Thiefowe zdjęcia :)
Nakręciła mnie też Jilly swoimi cosplayowymi filmikami. Kraków idealnie nadawałby się do nagrywania tam cosplayów i robienia zdjęć. Najlepiej nad ranem - miasto, rynek jest wtedy pusty i jest światło. Niedawno widziałem zdjęcia znajomego - rynek przed i o wschodzie słońca - idealnie ;)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Marzec »

Na razie nie mam na myśli konkretnych miejsc :) Mówie całkowitym ogółem ^^
Już sam nawet fakt, że rzeka przecina Kraków w podobny sposób jak w Mieście (trzeba obrócić mapę Krakowa w lewo). Wtedy Stonemarket = Stare Miasto znajduje się w tym samym miejscu i w grze i w Krk
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Hadrian »

Marzec pisze: Już sam nawet fakt, że rzeka przecina Kraków w podobny sposób jak w Mieście (trzeba obrócić mapę Krakowa w lewo). Wtedy Stonemarket = Stare Miasto znajduje się w tym samym miejscu i w grze i w Krk
Fajnie masz :-D Może ja spróbuje tak z moją miejscowością... :luk
U mnie też jest rzeka ,,Łeba", ale przecina Lębork ze wschodu na północ :kwa . Do tego jeszcze się wije, wije i wije...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Lębork? O to niedaleko mnie (Gdańsk) moja bratowa pochodzi z Lęborka :)\

W Gdańsku, szczególnie w stoczni nie brakuje opuszczoncyh fabryk. Dobre są na sesje typu Metal Age.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Hadrian »

W jednym odcinku ,,Bear Grylls w miejskiej dżungli" komandos był w Gdańskiej stoczni, gdzie spędził noc i próbował się wydostać. :-D
Awatar użytkownika
Keeper Gurgul
Paser
Posty: 236
Rejestracja: 12 lipca 2009, 00:47
Lokalizacja: Stonemarket
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Keeper Gurgul »

adriannn pisze:W jednym odcinku ,,Bear Grylls w miejskiej dżungli" komandos był w Gdańskiej stoczni, gdzie spędził noc i próbował się wydostać. :-D
...a nad ranem spotkał przy skupie butelek plemię tubylców, którzy nauczyli go filtrować trujące płyny przez skórkę od chleba...? :-D
"Nobody expects the Hammerite Inquisition-!!!-"
Wesoła TFU-rczość własna - http://doctorgurgul.deviantart.com/
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Keeper in Training »

Streamer pisze:Które miejsca przypominają ci The City?
Miasto było robione jako przeróbka Londynu. Zauważcie, że zarówno lokalizacja katedry św. Edgara, Angelwatch, najważniejsze rezydencje, park Pogan... Nakładają się na siebie. Przytulisko Przedmościa wypada w miejscu Tower of London... :hyh Podobnie rzeka Fae z gry - przypomina Tamizę, także z lokalizacją mostów i wysepek. Doki pasują jak ulał. Ponadto Muzeum Wieldstrom czy Bank Miejski... Też wypadają całkiem-całkiem. Może to dorabianie ideologii, ale sprawdźcie sobie choćby T2X! Na YouTube są cutscenki - na pierwszej macie piramidy egipskie, komentarz o położeniu "wyspy" i samym Mieście. Także ułożenie ulic na mapach podchodzi pod stare mapy Londynu.

Tak w Poslce, podobne do Miasta - prócz Krakowa, który, niestety, jest teraz trochę przeludniony i zabytki zaczynają znikać pod "ludzizną" - są też Katowice, chociaż to bardziej Era Metalu. Chodzi o klimat, wąskie uliczki itd. To nie tylko, jak niektórym się wydaje, największe skupisko zieleni miejskiej w stosunku do urbanizacji i największe centrum handlowe ;) (wierzcie lub nie, ale kiedyś parę osób tak skomentowało na zajęciach... Żałość bierze, jak można tak nie znać okolic :zal ...). Przede wszystkim okolice na obrzeżach - stare budynki, uliczki, zaułki... Kuba, na następną sesję - zapraszam :kwd .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jaką sesję?
PS: skąd wiesz, że rzeka w Thiefie nazywa się "Fae"? Ja całe życie szukałem jej nazwy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Caer »

Keeper in Training pisze:Podobnie rzeka Fae z gry - przypomina Tamizę, także z lokalizacją mostów i wysepek.
Hm... zawsze jednak myślałam, że Tamiza generalnie płynie ze wschodu na zachód, w przeciwieństwie do rzeki w Mieście, która zdecydowanie płynie z północy, by ujść do morza na południu...

SPIDIvonMARDER pisze:PS: skąd wiesz, że rzeka w Thiefie nazywa się "Fae"? Ja całe życie szukałem jej nazwy :D
Bo pewnie tak fajnie brzmiało (choć szczerze mówiąc, niespecjalnie to pasuje. Nie wydaje mi się, by jakieś nazwy w Thiefie były brane z irlandzkiego).

Rzeka pewnie nazywa się Rzeka ;).
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ja ją w opowiadaniach nazywam "Styken". Nie ma z tym związanej żadnej ciekawej historii ani sekretnych treści. To po prostu pierwsze słowo jakie mi wpadło do głowy, kiedy rysowałem mapę Miasta :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Hadrian »

,,Styken"... fajna nazwa ;) Kojarzy mi się z rzeką Styks z mitologii greckiej :P
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Marcin.B.Black »

Co do utożsamiania się z Garretem, to powiem tylko tyle, iż będąc młodszy, w zabawach chowanego starałem się wykorzystać w praktyce sposób poruszania się Garcia + przywieranie do ścian xd. Poza tym jednak chyba ciężko utożsamić mi się z nim. Mimo częstego ironizowania, raczej mój charakter jest zupełnie inny. Zresztą... to gra, ciężko utożsamiać się z kimś, kto nie istnieje w rzeczywistości :P. (Oj przeczuwam, że przez ten post chyba podzieli mnie los Ramireza ;) ).
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: BodomChild »

Na pewno czeka Cię los sprzedawcy Farkusa, czekaj, tylko pogadam z odpowiednimi ludźmi :) ...

(tup tup tup)

Przychodzi dwóch smutnych asasynów, żeby zabić Marcina.B.Black, na forum wpada strzała i adriannn pada trupem (bo jego post "stał obok" :rad ) .

-Taa, myślę, że go trafiliśmy - mówi jeden z drabów - jest martwy. Wracamy.

:jez
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: matilon »

To widząc, matilon, kryjąc się w cieniu podąża za asasynami. :hyh

SPIDI ok, koniec offtopa :P

EDIT. Dobra.
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Marcin.B.Black »

To ja pewnie zrobiłbym dodge i wyjął shock rifle (inna sprawa skąd on by się w świecie Thief znalazł xD). A wracając do tematu, tak naprawdę chyba nikt z nas nie może utożsamiać się z Garrettem, chyba, że ktoś z was jest aspołeczny i cholernie niemiły dla innych :P.

PS. Mówcie mi MBB, będzie krócej ;).
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: matilon »

Marcin.B.Black pisze:PS. Mówcie mi MBB, będzie krócej ;).
Dobrze Marcinie.B.Black.;)
A więc MBB, można przecież utożsamiać się z panem G tylko trochę, przynajmniej tak sądzę.
Można naśladować jego wyczyny, czy inne takie...
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Hadrian »

BodomChild pisze: na forum wpada strzała i adriannn pada trupem
:)) Znowu ginę... Dlaczego ja? ;)
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: matilon »

adriannn pisze:
BodomChild pisze: na forum wpada strzała i adriannn pada trupem
:)) Znowu ginę... Dlaczego ja? ;)
Masz po prostu pecha do tego forum ;)
Teraz koniec tego offtopa
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: BodomChild »

Marcin.B.Black pisze:chyba nikt z nas nie może utożsamiać się z Garrettem, chyba, że ktoś z was jest aspołeczny i cholernie niemiły dla innych :P.
No to idealny ze mnie Garrett :twisted: .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Purchawa
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 18 czerwca 2023, 19:38
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Płeć:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: Purchawa »

Podobieństwo takie że jestem samotnikiem, lubię odludne miejsca (te miejsca to przede wszystkim lasy, im dziksze tereny tym lepiej), nierzadko siedzę/chodzę tam wieczorami po ciemku, zwłaszcza przy wyjazdach-dzikich biwakach na mazury czy w bieszczady. Nie ubieram się całkiem na czarno ale z przewagą czerni (z wyjątkiem białych adidasów i niebieskiej pozbawionej rękawów, opatrzonej naszywkami muzycznymi katany na skorupie). No i prowiant na takich eskapadach to z reguły chleb niekrojony żytni, trójkątne kawałki okrągłego sera, uda z wędzonego kurczaka (zamiast sarniny bo jestem semi-wege), ogórki szklarniowe i pomidory (w grze są to chyba jabłka ale wyglądają jak pomidory), za healing potion robi piwo. To chyba tyle jeśli mowa o utożsamianiu się.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Utożsamianie się z Garretem

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Są też żółte jabłka... albo to dopiero w new darku się pojawiły?


W sumie alkoholowe utożsamianie się z Garrettem to ciekawy temat, bo nie wiem, co Garciu pije. Wino raczej tak (filmik u Constantina). Możemy też na poważnie potraktować tekst "my favourite year".
Obrazek
ODPOWIEDZ