[DarkRadiant] (?) Eksport brył/łat do plików ".obj"

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

[DarkRadiant] (?) Eksport brył/łat do plików ".obj"

Post autor: Ozi »

Ktoś wie, czy w DarkRadiancie da się poprawnie wyekspotrować brusha/patcha do pliku .obj? Wszystkie eksportowane bezpośrednio z DR elementy tworzą pliki o zerowej wielkości i nie da się ich importować np. do Blendera (przynajmniej u mnie). Eksport tych samych elementów z DoomED`a jest bezproblemowy :/.

Jakie polecacie (małe i intuicyjne) programy do modelowania prostych elementów (jakieś beczki, krzesła, kufry, szafki itp...) i UV mappingu, które bezproblemowo poradzą sobie z "obsługą" Dark Radianta. Takie programy jak 3DSMax, Maya, Blender to kombajny, które mnie odrobinę przytłaczają :)
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [DarkRadiant] (?) Eksport brył/łat do plików ".obj"

Post autor: peter_spy »

Z tego co wiem to Renzatic siedzi w Modo 302 i bardzo sobie chwali ten programik. Sęk w tym że nie ma za bardzo programów do modelowania, które nie przytłaczają. Mogą być mniej lub bardziej intuicyjne, ale wszystkie są dość trudne :]
Awatar użytkownika
Arcturus
Bełkotliwiec
Posty: 35
Rejestracja: 30 grudnia 2007, 22:43

Re: [DarkRadiant] (?) Eksport brył/łat do plików ".obj"

Post autor: Arcturus »

Przed chwilą udało mi się bez problemu zapisać brusha jako .obj i zaimportować do Blendera. Patchy chyba się nie da. Zaznaczam, że używam DarkRadianta 0.9.6, nie wiem jak z nowszymi wersjami.
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [DarkRadiant] (?) Eksport brył/łat do plików ".obj"

Post autor: Ozi »

U mnie ani na 0.9.6 ani na 0.9.9 zarówno bryły jak i łaty nie chcą sie wyeksportować grrrrrr...
Awatar użytkownika
Arcturus
Bełkotliwiec
Posty: 35
Rejestracja: 30 grudnia 2007, 22:43

Re: [DarkRadiant] (?) Eksport brył/łat do plików ".obj"

Post autor: Arcturus »

Najlepiej popytaj na forum Darkmoda. I nie należy się bać edytorów 3d. Niedawno zacząłem tworzyć w Blenderze i mogę powiedzieć, że tylko na początku jest ciężko :)
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [DarkRadiant] (?) Eksport brył/łat do plików ".obj"

Post autor: Ozi »

Problem się rozwiązał. Na świerzo przeinstalowanym systemie już działa mi export brył w DR.
ODPOWIEDZ