T2: King's Story

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2: King's Story

Post autor: eLPeeS »

Henry pisze:W sekretnym korytarzu
Domyślam się o który korytarz chodzi ale u mnie ten obrazek jest niefrobowalny. Jak Ci się udało go przemieścić?

PS Dobiłem do 2000 lootu w akcji z koroną. Jeszcze tylko 300 będzie moja :hyh
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: T2: King's Story

Post autor: Henry »

► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2: King's Story

Post autor: eLPeeS »

Faktycznie. Udało się. I już wiem do czego służy - wyłącza tło muzyczne w FMce ;)

EDIT:
No! Mam już 2125 lootu z 2300 wymaganych do zakończenia z koroną. Codziennie znajduje jakiś mały duperel ;) W między czasie trzasnąłem filmik o tym jak uratować pannę młodą wraz ze szczęśliwym zakończeniem. Jak się komuś nie chce powtarzać 1 misji żeby znaleźć slowfalla to zapraszam tu.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: T2: King's Story

Post autor: Jacek »

W ogóle nie mogę znaleźć zamku na początku, jestem za wodospadem, po jednej stronie pokoik z kominkiem w którym nic nie ma, po drugiej wysoko na skałach widzę chyba przejście, jest drzewo ale nie mam strzały linowej, jedna jest tylko na początku? Nudzi mnie już to bieganie po skałach.
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: T2: King's Story

Post autor: Colin »

Mówisz o drzewie obok, którego jest złamany miecz? Jeśli tak to wal w drzewo mieczem, Twój się nie złamie ;)
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: T2: King's Story

Post autor: Jacek »

Hehe, dzięki, na to nie wpadłem.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2: King's Story

Post autor: eLPeeS »

Colin pisze:Mówisz o drzewie obok, którego jest złamany miecz?[/spoil]
Hehe. O ile wiem to złamany miecz jest tam tylko na Allegro. Na Largo pojawia się dopiero po użyciu a zanim to zrobimy trzeba się samemu domyślić co zrobić by przejść dalej ;)

PS Zontik w końcu wypuścił lootlist i powiem wam że zakończenie z koroną jest bardzo... rozczarowujące :zdz
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2: King's Story

Post autor: SPIDIvonMARDER »

mała podpowiedź dla innych: w jaskini
► Pokaż Spoiler
(nie do wzięcia) są
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2: King's Story

Post autor: eLPeeS »

SPIDI a nie chodziło Ci przypadkiem o strzały wodne? ;)

Co do linowych to w walkthrough, które też się dzisiaj ukazało wyczytałem że ludziska mają problemy z zabraniem ze sobą jedynej strzały linowej dostępnej w misji 1. Jak by ktoś czuł potrzebę posiadania takiej strzały pod koniec misji (no i na początku 2) ale nie wiedział jak ją przy sobie utrzymać mały filmik od mnie (zawsze to ciekawsze niż pisanie magisterki ;))



SPIDI: poprawiłem, dzięki ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2: King's Story

Post autor: Leming »

eLPeeS pisze:Jak by ktoś czuł potrzebę posiadania takiej strzały pod koniec misji (no i na początku 2) ale nie wiedział jak ją przy sobie utrzymać mały filmik od mnie (zawsze to ciekawsze niż pisanie magisterki ;))

Ha! Zrobiłem tak samo. Ale to podchodzi już pod cheatowanie, bo kto to widział taką "fizykę", żeby zeskoczyć z liny i zdążyć odczepić ze sobą strzałę (to prawie taki sam patent jak bezpieczny skok z dużej wysokości niosąc ciało lub pudło).
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2: King's Story

Post autor: eLPeeS »

Garrett to prawdziwa fachura jeśli chodzi o złodziejskie rzemiosło. Nie takie rzeczy potrafi robić ;) Przypomnij sobie jak otworzyłeś główne wrota do zamku. Dla przypomnienia - z nałożoną strzałą i napiętą cięciwą właziłeś po winorośli żeby ustrzelić dźwignię To dopiero cheaterstwo i pokrętna fizyka czy może raczej biologia (3 ręka i te sprawy) ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2: King's Story

Post autor: Leming »

eLPeeS pisze:Dla przypomnienia - z nałożoną strzałą i napiętą cięciwą właziłeś po winorośli żeby ustrzelić dźwignię To dopiero cheaterstwo i pokrętna fizyka czy może raczej biologia (3 ręka i te sprawy)
Dla twojej wiadomości i pewnie innych także, to nie jest sposób. Otóż dźwignię tę można ustrzelić wspinając się na barierkę koło krawędzi skały, a następnie stamtąd strzelić w dźwignię (której co prawda nie widać, ale należy celować w dół okna). :)
Podejrzewam, że autorowi tego rozwiązania bardziej chodziło o "mój" sposób niż "wasz", a że "wasz" stał się przypadkiem bardziej popularny, to już inna sprawa... :)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2: King's Story

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jeszcze jedna podpowiedź: niektórzy skarżyli się, że dochodząc do zamku nie mają strzały linowej.
A więc wcześniej jedną zdobywamy, kradnąc ją
► Pokaż Spoiler
, a potem tracimy używając na
► Pokaż Spoiler
. Otóż da się tak wstrzelić w
► Pokaż Spoiler
, że:
1. Wspinamy się na prawie samą górę, tak by mieć strzałę w zasięgu dloni.
2. Skaczemy
3. W locie (jakieś 0,005 sekundy po rozpoczęciu skoku) klikamy na strzałę ją zabierając. I tak lądujemy gdzie trzeba nie tracąc amunicji.
Jeśli jest to ogólnie znana sztuczka, to sorry :) Po prostu odniosłem wrażenie, że nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2: King's Story

Post autor: Edversion »

Utknąłem. Czytałem wszystkie posty na forum, co nie zmienia faktu, że utknąłem.

Gram na poziomie normalnym, wg tłumaczenia Paweuka.
Jestem po rozmowie z towarzyszem imieniem G. Zwrócił uwagę na klucz-świecę i na muzyka wilkołaka.Przeczytałem pamiętnik króla z barku w gabinecie. Dostałem się też do pokoju muzyka klucz był w sypialni króla.Jednak nie wiem, co mam robić dalej. U muzyka niczego wartościowego nie znalazłem..

Na trzecim piętrze zwiedziłem wyłącznie jadalnię. Wszystko inne jest zamknięte. A mam klucz waleta.
Muszę też pokrzyżować plany i wyeliminować Williama. Nie wiem jak. Domyślam się, że muszę coś zrobić podczas koncertu na najwyższym piętrze, do którego też się nie dostałem.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2: King's Story

Post autor: krystyn-a »

Przeszukaj dokładnie apartament muzyka, a znajdziesz ...windę.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2: King's Story

Post autor: Edversion »

Tak. Udało mi się podmienić nutki. Poza tym znalazłem maszynę do wpisywania kodu. Wpisałem zapiski z dwóch kart z nutami jakie miałem, ale nic nie wyszło. Dopiero po wpisaniu EEGG pojawił się jakiś tekst, ale poza nim nic innnego.
Mam nowy cel, ale nadal nie mogę się ruszyć, gdyż nie mam dostępu do sali gdzie zostanie odegrana premiera. :zdz
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2: King's Story

Post autor: dario »

W sali koncertowej znajdziesz trzecią kartkę z nutkami. Skoro mówisz, że wszystko jest pozamykane... A sprawdziłeś owe szklane drzwi za którymi jest klucz utknięty w drzwiach? Nr. 18 na mapie.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2: King's Story

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jak dostać się do wnętrza zamku? Słyszałem o 2 sposobach, ale z obydwoma mam kłopoty:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2: King's Story

Post autor: dario »

SPIDIvonMARDER pisze:Jak dostać się do wnętrza zamku? Słyszałem o 2 sposobach, ale z obydwoma mam kłopoty:
► Pokaż Spoiler
@ Spidi - spróbuj mojego sposobu ;)
darioSS pisze:Henry & Pablito.
To ja nie zły jestem :-D ja to rozwiązałem zupełnie innym sposobem. Wspiąłem się na pnączu delikatnie wychylając i uderzając strzałą w dźwignie od głównego wejścia. Następnie raz z jednej strony a raz z drugiej strony (unikając "oczu" kamer) pomalutku otwierałem zamek do bramy głównej ;) do miejsca wspomnianego przez Was (strażnika z kluczem) nawet nie doszedłem..
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2: King's Story

Post autor: krystyn-a »

Edversion pisze:ale nadal nie mogę się ruszyć, gdyż nie mam dostępu do sali gdzie zostanie odegrana premiera. :zdz
Idź na górę, krata do sali koncertowej powinna być otwarta.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: T2: King's Story

Post autor: Colin »

To ja jeszcze dam swój sposób na uniknięcie kamer.

Gdy już trafisz w dźwignie stajesz pod lewą(twoja lewa gdy stoisz przed drzwiami) kamerą i czekasz aż zauważy Cię ta druga po czym szybko uciekasz za murek za tą kamerą. Tak żeby odwróciła się o 180 stopni. Następnie robisz tak, żeby zauważyła Cię ta druga kamera i z nią robisz to samo-obrót o 180 stopni. I już możesz bezpiecznie otwierać zamek, tylko co jakiś czas patrz czy kamera się nie odwróciła. a jak się odwróci powtórz wszystko od początku.
Zrozumiale to wszystko wytłumaczyłem? ;)
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2: King's Story

Post autor: Edversion »

A nie wystarczy wyłączyć kamery w Guard Room z tyłu zamku? Przechodząc dookoła budowli.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2: King's Story

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tamten pokój jest niedostępny na Largo.
Colin, a ja mam prostrzy pomysł, choć podobny do twojego:
-Ograniczasz się do
► Pokaż Spoiler
;)
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2: King's Story

Post autor: eLPeeS »

SPIDIvonMARDER pisze:Jeśli jest to ogólnie znana sztuczka, to sorry :) Po prostu odniosłem wrażenie, że nie.
Sprawdź link w moim przedostatnim poście w tym temacie (ten w którym się dopisałeś) ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: T2: King's Story

Post autor: Colin »

SPIDI, wiem tylko, że nie da się obrócić lewej kamery bez obrócenia prawej(czyt. da się ale mi się nie chciało męczyć ;) )
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
ODPOWIEDZ