T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: dario »

W nawiązaniu do mojego posta z działu Aktualności jestem ciekaw kilku rzeczy z tej kampanii.

* do czego służy curious hat? Kapelusz który znajdujemy w skrzyni w sklepie sprzedawcy - podobno ma mieć zastosowanie w misji 2, ale jakie?
* do czego właściwie jest potrzebny corosiv acid? Z notatek wyczytałem, że ma nam pomóc w włamaniu się do banku, ale bez niego i tak się włamałem :?
* główne zadanie polega na włamaniu się do banku i zdobyciu kodu - jakie kodu? tam nic takiego nie ma.
* w drugiej misji w na najniższym poziomie (obok baraków) są metalowe drzwi do których nie znalazłem klucza - where is it?
* jaki jest kod do skrytki w biurze Lombardiego
* gdzie znajdują się pozostałe zielone klucze do panelu i jaki jest kod do niego...?
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: Paweuek »

*W jednym z korytarzy posiadłości znajduje się posąg z tabliczką "Show me your wisdom". Hmm, ciekawe... ;)
*Zapewne dostałeś się do banku tak jak i ja, metodą piwniczno-parowo-wybuchową, ale jeśli uda się komuś przejść przez lasery wtedy może użyć kwasu na zamkniętych drzwiach prowadzących do korytarza, w którym znajdują się drzwi do skarbca.
*Przeczytałeś list ze skrytki bankowej? Ten mówiący, że karta kodowa została zgodnie z rozkazem zapieczętowana w sejfie w skrzynce z czerwonym "X"? ;)
*Musisz zostać aresztowany żeby się tam dostać. Wystarczy dostać pała od jednego z opisanych w notatkach "wrogów". Nic tam nie ma poza celami ;)
*Uruchomiłeś magiczną kulę w "biurze" wróźki? Kod ułożysz sam po otrzymaniu trzech cyfr.
*3 klucze są pochowane po całej posiadłości - jedna jest właśnie w owym sejfie. Kod masz z karty z banku. Miałem wszystko co potrzebne do wyłączenia alarmów, a nie miałem gdzie tego wykorzystać :P Powiedz mi teraz jak Ci się udało dojść do stanowiska ochrony? Gdzie są do tego drzwi w ogóle? Całą chałupę przeszukałem, a i tak musiałem słuchać wycia alarmu gdy zabrałem Pazur...
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: dario »

* ok tu się zgadza - bow upgrade
* to w takim razie jak przejść przez lasery? aby później móc wykorzystać kwas?
* z jakiej skrytki bankowej?tam gdzie dostaliśmy się do tego biura przez okno? to pisze o miejscu, gdzie dostajemy się do pomieszczenia kontrolnego (czyli X na ziemi)

Do biura dostaniesz się schodząc na najniższy poziom tam, gdzie baraki i więzienie - na wprost masz schowek... dobrze się rozglądnij :)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: eLPeeS »

Nie trzeba omijać laserów. Można wejścia do banku metodą, jak to ładnie ujął Paweuek, "piwniczno-parowo-wybuchową", po czym na metalowych drzwiach (nie tych od skarbca) użyć (a właściwie to rzucić weń corrosive acid). W pomieszczeniu poza złotem w skrytkach jest skrzynia oznakowane "X" a w niej karta z kodem. Przy pomocy tej karty można wejść w drugiej misji do pokoju z kontrolkami zabezpieczeń. Jeśli zaś owej karty w misji pierwszej nie zdobędziemy musimy znaleźć w drugiej misji kilka innych kart (ja tylko 1 jedna znalazłem) by z nich skorzystać i wejść do tego samego pomieszczenia z kontrolkami tyle że innym wejściem. Tak czy siak dostanie się do tego pokoju nie gwarantuje wyłączenia definitywnie alarmu w pokoju ze Smoczym Szponem. Przynajmniej mi się nie udało choć w sumie to żadna strata bo i tak się misja kończy od razu przecież po podniesieniu go ;)

Teraz moje pytania:
- jaki jest kod do skarbca w banku w misji pierwszej?
- gdzie jest w misji drugiej "treasure room of the villa"?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: dario »

Kod do skarbca to 2283 - a notatka do niego znajduje się pokoju Colette (żony Lombardiego)

To ja mam jeszcze takie pytanie:
* czy te obrazy na ścianach z wizerunkami znaków zodiaku coś oznaczają?
* czy efekt z tajemniczym amuletem w barakach ma jeszcze jakieś zastosowanie?
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: Paweuek »

*Kod do skarbca: wskazówka jest pogiętej notatce w pokoju w banku, do którego wchodzimy przez okno. Sam kod zaś zaszyfrowany jest w liście bankiera do małżonki, do której dostaniesz się jadąc kolejką górską :) Jeśli nie chcesz się tak bawić, to kod w postaci enigmatycznej wprost z tego listu masz pod spojlerem: two-second-8-three

*Pomieszczenia [2] ze skarbami znajdują się prawie przed samym Dragon Clawem. Ściślej na drodze pomiędzy salą z zapadnią, a schodami gdzie rozmawia stoi sobie dwóch szlachcianych jegomościów. Nie są to miejsca ukryte tylko zamknięte kratami. W jednym znajdują się szklane szafko-gablotki [treasure room], w drugim zaś sarkofagi, itp. [ancient treasure room?] Do każdego potrzeba osobnego klucza.

I dałbym sobie paznokcie uciąć, że dobrze się w tym schowku na szczotki rozejrzałem :D

EDIT: DarioSS mnie ubiegł :P Odpowiedzi dla Ciebie: z tego co zaobserwowałem, "nie" oraz "nie" :)
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: eLPeeS »

Paweuek pisze:Pomieszczenia [2] ze skarbami znajdują się prawie przed samym Dragon Clawem.
Te dwa już dawno wyczyściłem ;) Także chyba nie o nie chodzi w zadaniu, a jak nie o nie to znaczy, że gdzieś jest jeszcze jedno pomieszczenie ze złotem :hyh Ewentualnie Sterlino się machnął i zamiast "OR" w objectivie powinno być "AND" ;)

EDIT
Miałem rację. Sterlino się machnął. Powinno być w tym obj "AND" bo jak tylko przekroczyłem pułap 7000 lootu zaliczyło mi zadanie. Swoją drogą szkoda bo znaczy że jednak nie ma innego sekretnego pokoju z łupami :( ;)

EDIT2
Jeszcze jedno pytanko:
- w misji drugiej mam dwie "zielone karty" (z sejfu Lombardiego i po wygranej partii warcabów) i ciekawi mnie gdzie są pozostałe
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: krystyn-a »

Misja 1:
Mam wykonane zadania oprócz "wejścia w obszar willi", obszukałam wszystkie możliwe wejścia, przejścia i nic.
Poza tym:
1. Jak otworzyć właz do kanału na tyłach banku?
2. Gdzie jest klucz do żółtych drewnianych drzwi (dojazd windą)?
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: Paweuek »

Z tego co pamiętam w jednym z listów było wyraźnie napisane, że "nie należy zrzucać na tę kratę niczego ciężkiego bo może się zarwać" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: krystyn-a »

Po wielu trudach skończyłam pierwszą misję, aż się boję drugiej... :-D
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: PROMETEUSZ »

Jestem na samym początku 1 misji zebrałem wszystkie fanty z pokoju.
Wyszedłem z pokoju i znalazłem się w kanale i w tym kanale jest drabina a za metalowymi drzwiami jest wajcha od prądu otwarta puszka z kablami i jakieś przykrycie na ta puszkę.

Moje pytanie jak się stamtąd wydostać ??? Co muszę zrobić?
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: Paweuek »

Trzeba wywołać spięcie, które wysadzi instalację gazową, a co za tym idzie, ścianę.
Obrazek
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: PROMETEUSZ »

Ale jak to zrobić? Przeciąłem kable, założyłem na te haczyki ta osłonkę i włączyłem prąd i nic co ja źle robię ??
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: krystyn-a »

O ile dobrze pamiętam - trzeba przekręcić rurę, aby strumień gazu skierować na przecięte kable. :prz
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: PROMETEUSZ »

No fajnie udało mi się rozwalić ścianę, ale nadal jestem w ślepej uliczce bo za ta ścianą są drzwi zamurowane do polowy jakaś lampa na ścianie jakiś żółty kabel znikający w innej ścianie..

Cztery skrzynki drewniane i ja mam z kolei tutaj zrobić ????
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: krystyn-a »

Gdzieś chyba jest wajcha, ale nie pamiętam gdzie... :nip
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: PROMETEUSZ »

Tylko gdzie ta wajcha obszedłem cale pomieszczenie i nigdzie nie widzę tej wachy.???
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: Paweuek »

Z tego co pamiętam, wajcha jest na jednej z rozwalonych cegieł leżących na podłodze
Obrazek
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Re: T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: PROMETEUSZ »

Jak przejść lasery w banku czy jest jakiś sposób oprócz tej metody wybuchowej ???
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: Flavia »

Czy zna ktoś zaklęcia (coś zainstalować, coś odinstalować, wysmarować kompa krwią kota utoczoną przy świetle księżyca w pełni) niezbędne do przedostania się do banku metodą piwniczno-wybuchową? Wybuchało mi, co prawda, kilka razy, ale ta ściana jest jakaś pancerna :(
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: Paweuek »

Przechodziłem w ten sposób tę misję niedawno, lecz za cholerę nie pamiętam właściwej kolejności ustawiania tych dźwigni i pokręteł. Wiem że wszystko trzeba zrobić zgodnie ze schematami. Są 3, jeden na pewno prędzej czy później wysadzi ścianę. Próbowałaś "pigułek na wizje"?
Obrazek
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: Flavia »

Robiłam wszystko zgodnie ze schematami i kilka razy wybuchło, z tym że ściana dalej stoi.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: krystyn-a »

W zasadzie, oprócz zamocowania rur zgodnie ze schematem, trzeba wykonać tylko dwie czynności - przestawić pokrętło u góry i dźwignię z lewej strony...
:-D
Edit:
Mnie nie udało się zdobyć wszystkich świnek, powód - w moim ekwipunku zabrakło "chwytających strzał" /brak ich w magazynie/. Gdzie jeszcze można je znaleźć?
JAk otworzyć czarną skrzynię na tyłach sklepu /dostęp z kanałów pod sklepem/?
:)
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Re: T2 FM: Horns of Canzo 2 - The Dragon's Claw

Post autor: PROMETEUSZ »

Jak się przekręca rury tam koło banku. Tam gdzie trzeba zastosować metodę wybuchową.
Bo jak zamontuję rurę to tam przy łączeniu podświetla się wąski pierścień, który chyba służy do ustawiania tej rury ale jak go użyć nie wiem.

Czy można prosić o filmik instruktażowy albo o zwykłą pomoc w tej sprawie.
ODPOWIEDZ