TMA: Prezent :)

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Pablito »

Moje pytanko - co trzeba położyć na talerzyku w domku z żulem w tajnym sejfie? bo ta półka obok swym metalicznym dźwiękiem i szczeliną pod sobą ewidentnie wskazuje na to że coś za nią jest
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Leming »

Pablito pisze:Moje pytanko - co trzeba położyć na talerzyku w domku z żulem w tajnym sejfie? bo ta półka obok swym metalicznym dźwiękiem i szczeliną pod sobą ewidentnie wskazuje na to że coś za nią jest
Po pierwsze nie trzeba położyć, a można położyć, bo talerzyk ma związek z zadaniem opcjonalnym.
Co do drugiej części twojego pytania, to twoje wątpliwości powinny się rozwiać, gdy bardzo dokładnie przeszukasz to malutkie pomieszczenie obok tego biura.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Leming »

Gdzie szukać informacji o pracownikach banku?
Już kilka dni stoję w miejscu, a informacja ta podobno uaktywnia kilka niefrobowalnych drzwi, tym samym pcha grę do przodu.

Ostrzegam, że jeśli nie przejdę tej misji do poniedziałku wystawię jej ocenę 1, a szkoda by było. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Pablito »

Jak mnie pamięć nie myli to informacje są w budynku urzędu - książka podatnicza w której znajdują się dwa nazwiska
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Leming »

Dzięki Pablito, udało się.

Ale jeszcze chcę maksymalnie skończyć misję.

Gdzie jest właściwe zejście do kanałów? Znalazłem 3, żadne nie było tym właściwym.
Czy lalka rzeczywiście coś robi (tak jak było w opisie), czy to tylko podpucha autora misji?
Brakuje mi 2 fragmentów płaskorzeźby. Prawy górny róg, prawy dolny róg. Może wiecie gdzie szukać?
W domu, tam gdzie płaskorzeźba, znajduje się dziwny obraz. Po wskazaniu na niego staje się aktywny (świeci) a jednak nie pojawia się żaden opis tekstowy (tak, jak to jest dla innych obrazów). Czy ten obraz służy o czegoś?
Nad tym mieszkaniem znajduje się inne. Widać je przez otwarte okno. Czy da się tam wejść? Jak?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

Leming pisze: Gdzie jest właściwe zejście do kanałów? Znalazłem 3, żadne nie było tym właściwym.
Jeśli znalazłeś trzy to zadanie powinno być odwołane.
Obraz : za nim był klucz do pokoju z płaskorzeźbą.
Lalka : w każdej mojej misji leży sobie ta lalka i nigdy nie ma zastosowania :)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Pablito »

Co do mieszkania do wynajęcia nad drzwiami są drzwi ja wspiąłem się na pochodnię i udało się tam wejść
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Edversion »

Ja musiałem sobie podłożyć parę rzeczy z ekwipunku pod nogi, żeby się tam dostać. Swoją drogą ciekawi mnie jak wejscie przewidział sam autor. :)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

Szukam osoby chętnej do dokonania tłumaczenia misji na angielski.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
bari
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 21 lutego 2004, 12:05
Lokalizacja: wa-wa

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: bari »

Jak dostać się do ślusarza ?? (nie mam klucza do jego drzwi) , czy to tam trzeba sporządzić klucz z woskowego odcisku??. Nie potrafię także otworzyć drzwi niejakiego "Kiryła Lechowicza"... słowem ..utknąłem :(
bari
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 21 lutego 2004, 12:05
Lokalizacja: wa-wa

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: bari »

.. aha i jeszcze o co chodzi z trzema zaworami w pomieszczeniu niedaleko domku ślusarza ?? :) przekręcam i nic....czy to podpucha??
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

bari pisze:Jak dostać się do ślusarza ?? (nie mam klucza do jego drzwi) , czy to tam trzeba sporządzić klucz z woskowego odcisku??. Nie potrafię także otworzyć drzwi niejakiego "Kiryła Lechowicza"... słowem ..utknąłem :(
Czytaj teksty obok drzwi.
► Pokaż Spoiler
Do Kiryła wytrychem otworzysz drzwi.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
bari
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 21 lutego 2004, 12:05
Lokalizacja: wa-wa

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: bari »

o co chodzi z cegłami których nie można wyciągnąć w piwnicy domu antykwariusza???? czy należy znaleźć jakieś narzędzie do ich usunięcia??
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Leming »

bari pisze:o co chodzi z cegłami których nie można wyciągnąć w piwnicy domu antykwariusza???? czy należy znaleźć jakieś narzędzie do ich usunięcia??
Tak, potrzebne jest do tego pewne narzędzie. Konkretnie duży młot.

Bonus:
Oso­by używające więcej niż 3 wyk­rzyk­ników lub py­taj­ników to oso­by z za­burze­niami włas­nej oso­bowości. Terry Pratchett ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Edversion »

Leming pisze:Tak, potrzebne jest do tego pewne narzędzie. Konkretnie duży młot.
O ile się orientuję, głazy z rzeki w pobliżu również działają.
bari
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 21 lutego 2004, 12:05
Lokalizacja: wa-wa

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: bari »

Flavia pisze:Odplamiacz jest w domku tej babki, co narzekała na stan Budynku Rady Miejskiej, czy jak mu tam było. Butelka po winie wciśnięta w róg ;)
Tez nie potrafię znaleźć tego "odplamiacza", tam gdzie wskazuje go Flavia, czyli wdomku Justyny, go nie ma (gram na poziomie normal). Nie potrafię go znaleźć a złaziłem już chyba każdy kąt :)

p.s Mam prośbę :),czy może ktoś wymienić lokalizację wszystkich elementów płaskorzeźby :?:
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Paweuek »

Odplamiacza nie ma w domu Justyny tylko w domu sprzątaczki tuż obok kanału.. Co to za frajda z poszukiwania płaskorzeźby jeśli będziesz miał wszystko od razu napisane? :) Mogę zdradzić Ci tylko jeden element, ten, którego najdłużej szukałem... Jest w rogu magazynu z przesyłkami
Obrazek
bari
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 21 lutego 2004, 12:05
Lokalizacja: wa-wa

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: bari »

Paweuek pisze:Odplamiacza nie ma w domu Justyny tylko w domu sprzątaczki tuż obok kanału.. Co to za frajda z poszukiwania płaskorzeźby jeśli będziesz miał wszystko od razu napisane? :) Mogę zdradzić Ci tylko jeden element, ten, którego najdłużej szukałem... Jest w rogu magazynu z przesyłkami
Dzięki Paweuek, spróbuję jeszcze raz poszukać, dzisiaj wieczorkiem :), a co do ..tej frajdy to na początku ona oczywiście jest ale po dłuższym czasie może bardzo szybko zamienić się we frustrację ;)
Misje mam zaliczoną ale nie spocznę aż znajdę wszystkie kawałki..
bo misja ma niesamowity klimat :)
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Dex »

Gdzie jest pałka? Gram ponad 1,5 godziny (expert) i ekwipunku nasdal nie mam, poza strzałami. :(

Super msja, btw!
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Leming »

Dex pisze:Gdzie jest pałka? Gram ponad 1,5 godziny (expert) i ekwipunku nasdal nie mam, poza strzałami. :(
A wytrychy znalazłeś? Masz strzały, zatem wnioskuję, że drzwi do pomieszczenia ze strzałami otwarłeś wytrychami. Pałka leżała na stole zaraz obok wytrychów.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Dex »

Bo
► Pokaż Spoiler
:oops:
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

Pałka:
► Pokaż Spoiler
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Hareton
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 03 listopada 2012, 12:22

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Hareton »

Czy da się cos zrobić, żeby w angielskiej wersji Thiefa 2 wyswietlały się polskie czcionki?
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

Pytanie ogólne czy związane z Prezentem?
Dołączyłem chyba wszystkie czcionki niezbędne do wyświetlania polskich znaków w tej misji. Jeśli nie widzisz ich w tej misji to proszę o kontakt na PW z podaniem na jakim etapie/oknie ich nie masz.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Zaratul »

U mnie też jest tak samo jak u Haretona.Objective`y i tekst w normalnej grze(czyli wyświetlenia nazw przedmiotów w ekwipunku itd) nie mają polskich znaków.Ale teksty i książki już je za to mają.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
ODPOWIEDZ