Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
AdamMajewski
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 22 listopada 2021, 17:58

Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: AdamMajewski »

Post usuniety
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2021, 10:11 przez AdamMajewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: raven4444 »

Jakich misji? Widzę że jesteś ostatnio bardzo aktywny ale też bardzo chaotyczny.
Awatar użytkownika
AdamMajewski
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 22 listopada 2021, 17:58

Re: Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: AdamMajewski »

p
Ostatnio zmieniony 21 grudnia 2021, 16:08 przez AdamMajewski, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
AdamMajewski
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 22 listopada 2021, 17:58

Re: Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: AdamMajewski »

Post usuniety
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2021, 10:11 przez AdamMajewski, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Siedem Sióstr po polsku brzmi jak pretekst, aby przejść je ponownie. Chętnie sprawdzę za jakiś czas :)
Obrazek
Awatar użytkownika
AdamMajewski
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 22 listopada 2021, 17:58

Re: Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: AdamMajewski »

Post usuniety
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2021, 10:05 przez AdamMajewski, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
AdamMajewski
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 22 listopada 2021, 17:58

Re: Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: AdamMajewski »

SPIDIvonMARDER pisze: 05 grudnia 2021, 22:33 Siedem Sióstr po polsku brzmi jak pretekst, aby przejść je ponownie. Chętnie sprawdzę za jakiś czas :)
I zagrałeś Siedem Sióstr po polsku?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Stary, nie mam czasu tak grać z marszu ^^ Tzn czas na granie ogólnie się znajdzie, ale dopomina się go też kilka innych tytułów.
Niemniej leżę teraz chory w łóżku, więc może...
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Niestety, ale coś mi nie pyka.

Pobrałem plik z linku pod "Siedem Sióstr PL". Pobrane archiwum winrar nazywa się, jak powinno "Siedem Sióstr". Plik jest dziwnie duży, ma ponad 800 MB, podczas gdy oryginalne Seven Sisters miało niecałe 100.

Po odpaleniu za pomocą New Dark Loadera wybieram Siedem Sióstr z listy... i odpala się normalna gra. :bj:

W dawnych loaderach ten błąd zdarzał się w różnych sytuacjach, ale tutaj już od lat tak nie miałem.

Niemniej w plikach zajrzałem do "strings", to mamy właściwe, przetłumaczone pliki.

Co się stało?
Obrazek
Awatar użytkownika
AdamMajewski
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 22 listopada 2021, 17:58

Re: Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: AdamMajewski »

SPIDI: usunąłem zdublowany post
SPIDIvonMARDER pisze: 19 grudnia 2021, 22:53 Niestety, ale coś mi nie pyka.

Pobrałem plik z linku pod "Siedem Sióstr PL". Pobrane archiwum winrar nazywa się, jak powinno "Siedem Sióstr". Plik jest dziwnie duży, ma ponad 800 MB, podczas gdy oryginalne Seven Sisters miało niecałe 100.

Po odpaleniu za pomocą New Dark Loadera wybieram Siedem Sióstr z listy... i odpala się normalna gra. :bj:

W dawnych loaderach ten błąd zdarzał się w różnych sytuacjach, ale tutaj już od lat tak nie miałem.

Niemniej w plikach zajrzałem do "strings", to mamy właściwe, przetłumaczone pliki.

Co się stało?
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2021, 10:12 przez AdamMajewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: Juliusz »

Nikt nie używa już starego Darkloadera, bo jest niekompatybilny z NewDark'iem. Każdy się przesiadł dawno na New Dark'a. Radzę zaznajomić się ze standardem, który panuje już od 9 lat na scenie Thiefa, bo to nie nowość, ale już norma.
Awatar użytkownika
AdamMajewski
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 22 listopada 2021, 17:58

Re: Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: AdamMajewski »

Juliusz pisze: 21 grudnia 2021, 00:04 Nikt nie używa już starego Darkloadera, bo jest niekompatybilny z NewDark'iem. Każdy się przesiadł dawno na New Dark'a. Radzę zaznajomić się ze standardem, który panuje już od 9 lat na scenie Thiefa, bo to nie nowość, ale już norma.
NewDark? czy AngelLoader? nie słyszałem o tej ładowarce misji nie znalazłem go w necie.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Projekt "Edycja Kolekcjonerska" Misji fanowskich już po polsku

Post autor: Juliusz »

Jak sam wspomniałeś, NewDark to patch dla Thiefa poprawiający wiele aspektów gry. Między innymi, wprowadził nowy standard dystrybucji fanmisji, gdzie każda fanmisja siedzi we folderze FMs/<NazwaFanmisji>. To pozwala na zainstalowanie niezależnie od siebie wielu fanmisji, bez żadnej kolizji plików.
AngleLoader, New Darkloader oraz dołączony do NewDark'a FM Selector - wszystkie te ładowarki wspierają nowy system.

Stary Darkloader był pisany pod starą wersję Thiefa i zakłada, że tylko jedna misja może być zainstalowana w danym momencie, jako że oryginalne pliki mieszają się z plikami fanmisji. Istnieje ryzyko popsucia instalacji Thiefa, jeśli fanmisje nie zostaną poprawnie odinstalowane, zanim nowa zostanie zainstalowana itp. itd.

Dzisiaj każdy korzysta z New Dark'a i nowych przeglądarek typu FM Selector, AngelLoader czy New Darkloader. Zatem jeśli chcesz mieć odbiorców swojego projektu, to przygotuj pliki tak, aby działały z którąś z tych przeglądarek. Nie oczekuj, że ludzie cofną się do używania przestarzałego Darkloadera.
ODPOWIEDZ