Zaloguj | Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1018 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lis 2018 09:11 
Garrett

Leming napisał(a):
Jak to zawsze bywa, pewnie prawda jest gdzieś pośrodku.

Zapewne to nie były urodziny tylko imieniny, nie obchodzili a świętowali. Trzeba znać granice absurdu.

Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny, Thiefmaniak najgorszego sortu, do którego trzeba strzelać. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie jest godny należeć do ich wspólnoty narodowej.

PostNapisane: 28 lis 2018 12:43 
Garrett

A tak prawdę powiedziawszy to biorąc pod uwagę nasze przepisy to ani dziennikarz ani organizator czy inni uczestnicy nie powinni odpowiadać z art. 256 kk ani żadnego innego. Powinni, niestety jeśli chodzi o organizatorów, chodzić wolno. To tylko tak mówię żeby włożyć kij w wasze małe mrowisko i zatrząść wyobrażeniem o państwie prawa :D

PostNapisane: 28 lis 2018 13:30 
Garrett

Siane nienawiści rodzi owoce, powoli ale rodzi. Oczywiście prawda leży po środku, tak mniej więcej w połowie płomieni.

Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny, Thiefmaniak najgorszego sortu, do którego trzeba strzelać. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie jest godny należeć do ich wspólnoty narodowej.

PostNapisane: 29 sty 2019 21:41 
Szaman

Dawno nie czytałem tak chorego opisu - https://www.pch24.pl/rozkopane-groby--p ... 926,i.html

Opisy przeciwników Garretta - http://www.ttlg.com/dave/forums/history ... mplett.htm

PostNapisane: 02 lut 2019 22:41 
Garrett

Obrazek Coraz bliżej, coraz bliżej...

PostNapisane: 13 mar 2019 10:55 
Garrett

Jak napisałem kiedyś
Cytuj:
Nie obiecuję, że nie będę z tego kpił po 2-3 latach od dojścia do władzy przez pis, zostaliście ostrzeżeni.

tak zrobiłem. Zapytałem was wtedy o to, jakie macie oczekiwania po dojściu do władzy pisiorów. Odezwał się Jacek
Jacek napisał(a):
Timon, nie mam i nie muszę mieć konkretnych oczekiwań. Wystarczy, że choć jedna dziedzina działalności państwa się poprawi i już będzie lepiej.
Za rządów PO pogorszyło się wszystko, ktoś potrafi podać jakikolwiek ich sukces?
Co po 8 latach rządów PO działa lepiej?
-szkolnictwo?
-służba zdrowia?
-policja i sądy?
-biurokracja się zmniejszyła?
-podatki uproszczone?
-państwo nie jest opresyjne dla zwykłego obywatela?
-sensowne inwestycje unijne?
-rozliczane są jakiekolwiek afery?
-rozwój gospodarczy?
-innowacyjność i wysokie technologie?
-wspieranie polskich przedsiębiorców?
-nierówna konkurencja z obcym kapitałem?
-emigracja mniejsza?
-bezrobocie spadło?
-ZUS nabrał sensu?
-ludzie na najwyższych stanowiskach są kompetentni?
-jesteśmy bezpieczni?
-liczymy się w świecie?
-polityka historyczna?
itd.

Jestem bardzo ciekaw co dziś sadzisz na ten temat? Pamiętam, że zachwalałeś również reformę szkolnictwa według pis. Pytanie jak wyżej.

PS Najbardziej mnie rozwaliło
-"ludzie na najwyższych stanowiskach są kompetentni" i "liczymy się w świecie" oraz "innowacyjność i wysokie technologie" Zwłaszcza to ostatnie - ach te 3 miliony elektrycznych samochodów.
PS2 Tak jestem wredny i złośliwy.

PostNapisane: 17 mar 2019 20:15 
Garrett

Ciekawe, na kogo głosowałby Garrett...

PostNapisane: 17 mar 2019 20:25 
Paser

Największym problemem jest to, że ludzie głosują nie za kimś, tylko przeciwko komuś.
@Spidi
Popraw błąd, bo po prostu nie wypada tak pisać. :)

PostNapisane: 08 kwi 2019 20:33 
Garrett

Mam problem z dociskaniem odpowiednio silnie klawiszy i czasami uciekają mi literki ;)

PostNapisane: 09 kwi 2019 15:42 
Strażnik Glifów

Timon, daj jeszcze trochę czasu, jeszcze 4 i pół roku, wtedy porównanie będzie miało sens ;)

PostNapisane: 09 kwi 2019 18:34 
Garrett

Jacek napisał(a):
Timon, daj jeszcze trochę czasu, jeszcze 4 i pół roku, wtedy porównanie będzie miało sens ;)

Masz, razem ze świnią+, taki jestem dobry, a co.

Ps Strajkujesz?

PostNapisane: 15 kwi 2019 14:04 
Paser

https://wiadomosci.wp.pl/strajk-nauczyc ... 406769281a

Czyli niektórzy będą robić to, co zwykle.

PostNapisane: 16 kwi 2019 15:03 
Strażnik Glifów

Timon, bądź poważny i nie pisz o świniach, przecież to z unijnej kasy, chyba że czytasz same memy i nagłówki ;)

Nie strajkuję tzn. moja szkoła z różnych przyczyn nie strajkuje a ja strajku nie popieram z kilku powodów, np. z takiego: jak mam wytłumaczyć moim rodzicom (mają 1300 i 1100 emerytury, po całym życiu zapieprzania) że chcę taką podwyżkę? Poza tym brak postulatów systemowych, upolitycznienie strajku i chęć osłabienia pisu przed wyborami; tak czy inaczej dostając 1k podwyżki nie stanę się automatycznie lepszym nauczycielem a system edukacji nie ozdrowieje.
Porównując moje zarobki ze znajomymi z budżetówki (biorę pod uwagę moje miasto i okolice) ja zarabiam najwięcej wychodzi mi jakieś 4000-4200/mies. mam parę nadliczbówek ale za to nie mamy motywacyjnego więc jest to jakieś uśrednienie.

PostNapisane: 16 kwi 2019 21:18 
Garrett

Hmm to chyba aby nie mieć tylko 1300 emerytury, to właśnie trzeba dostawać więcej za życia... tj. za aktywności zawodowej.

PostNapisane: 17 kwi 2019 11:32 
Paser

SPIDIvonMARDER napisał(a):
Hmm to chyba aby nie mieć tylko 1300 emerytury, to właśnie trzeba dostawać więcej za życia... tj. za aktywności zawodowej.

Oczywiście masz na myśli pieniądze, które przez lata sam musiałbyś odkładać z tego, co ewentualnie masz w nadmiarze, na jakieś prywatne konto. Jak tak dalej pójdzie, to "państwu polskiemu" bardziej się będzie opłacało 'usuwać' ludzi, którzy wspomną o emeryturze*.

*z wyłączeniem polityków i jeszcze kilku innych grup urzędniczych

PostNapisane: 17 kwi 2019 20:08 
Garrett

Jacek napisał(a):
..... upolitycznienie strajku i chęć osłabienia pisu przed wyborami.....

Czy tylko ja czuje tu dziwny dysonans ocen?

PS
Nie strajkujący w czasie strajku nazywają się po polsku łamistrajk, jeśli dobrze pamiętam. Czy ta nazwa Ci odpowiada? Czy dobrze oddaje sens twego zachowania?
PS II
Co do świń, to ja naprawdę wierzę, że każda świnia z psu dostanie 100 ..... a święta krowa po 500 tysięcy do ukradzenia. Bo, jak mówi "klasyka", im się należy, systemowo i niepolitycznie.

PostNapisane: 17 kwi 2019 20:43 
Złodziej

Smutny jest kraj, który nie docenia roli edukacji w rozwoju swojego społeczeństwa. Edukacja to podstawa, ale może aktualnej władzy nie zależy na edukacji, bo wykształcony człowiek nie łapie tak łatwo propagandy.
Jeśli mamy mieć sfrustrowaną kadrę nauczycielską, często z przypadku (bo nic lepszego nie znaleźli), to to nie wróży nam dobrze na przyszłość.
Takich jak Jacek, którzy w imię tego, żeby rodzicom nie zrobiło się przykro, że (ich dzieci!) za dużo zarabiają, potrafią się wyrzec pragnień godnych zarobków i robią dobrą minę do złej gry (bo przecież PiS zawsze wszystko robi dobrze, ba - najlepiej!) jest chyba niewielu.
Znam osobiście kilku nauczycieli, bądź byłych nauczycieli - mój brat też kiedyś uczył. Nie jest to praca lekka i oficjalna ilość godzin (przy tablicy) ma się nijak do wkładanego wysiłku i poświęcania czasu i nerwów. Tu gdzie mieszkam aktualnie (Irlandia) praca nauczycielska jest bardzo pożądana, poważana i przyzwoicie płatna. Jest więcej chętnych na miejsce, co przekłada się też na wyższą średnią kompetencji i wyższą jakość nauczania.

Co do samej oceny 'niestrajkowania', nie wysuwałbym jednak aż takich skrajnych opinii. Nie znam oczywiście sytuacji od środka, ale np. idea tego, żeby część nauczycieli nie strajkowała, np. po to, aby móc przeprowadzić egzaminy (dla minimalizacji szkód uczniów), a reszta strajkuje w imię wszystkich nauczycieli, uważam, że byłaby OK. No, ale oczywiście każdy ma indywidualne opinie na temat strajku.

A to, że pojawia się wiele negatywnych opinii w społeczeństwie i pretensje do pedagogów, że próbują walczyć. Cóż - już taka natura polskiego buraka: "Jeśli ja nie mam, to inni też nie mają prawa mieć!". Znowu - smutne to...

Timon napisał(a):
Czy tylko ja czuje tu dziwny dysonans ocen?

Nie, nie tylko Ty...

Tekstury i obiekty dla dromedowców.

PostNapisane: 17 kwi 2019 22:42 
Bruce Dickinson

Niestety, nauczyciele źle zabrali się do tego strajku. Dali się pociągnąć takiemu manipulantowi jak Broniarz. Szkoda. Dziwię się, że ZNP jeszcze go nie wypie*dolił na zbity pysk. Ludzie ze służby zdrowia wywalczyli sobie lepsze płace, policjanci również, tylko trzeba chcieć się dogadać i nie zamieniać strajku na szantaż. Nie przypominam sobie, aby lekarze, czy policjanci zamknęli placówki i nic ich nie obchodziło. ZNP (czyt. Broniarz) nie chce się dogadać - to widać - i jeszcze wzięli uczniów za zakładników.

Niech sobie nauczyciele zarabiają dobrze, jestem za tym, ale taka forma strajku jest sporą przesadą.

Rozmawiałem też z kolegą, który jest nauczycielem w moim rodzinnym miasteczku. Skracając jego wypowiedzi - strajkuje, bo nie chce się wyłamać, ale jemu zarobek pasuje. Może problemem są zarobki nauczycieli w dużych miastach?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1018 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41

Teraz jest 19 kwi 2019 06:09