Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Jak chcesz, to Ci napiszę prosty program, który zamieni Ci te zera i jedynki z pliku tekstowego na plik binarny. W drugą stronę też Ci zamieni (tj. dowolny plik na zera i jedynki w notatniku).
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Chcę.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

W weekend Ci napiszę.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Chodzi o ten weekend?
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Program do zamiany plików binarnych na tekstowe (format: 101010) i odwrotnie:
Download link

Wybacz "sterowanie z klawiatury" ale robiłem na szybko i nie chciało mi się robić okienkowego. :)

Może komuś oprócz boba też się przyda...
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Na 56. stronie napisałem o mrówce w monitorze. Bliżej prawdy jest to co w linku tak się składa - https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wciornastki
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

@bob, przydał Ci się ten program do zamiany plików, czy pisałem niepotrzebnie?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Generalnie pisałeś niepotrzebnie, z jednym ale - chodzi o to, że raczej niemożliwe jest przepisywanie krzaczków na papier i z papieru do pliku by był działający (czy tak?), ale przepisywanie zer i jedynek jest łatwiejsze do archiwizacji. Nagranie AMR oryginalnie ma rozmiar 4,04 MB, po zamianie na zera i jedynki już 32,3 MB. Może jestem podejrzliwy ale się spytam - jest jeden jedyny format zer i jedynek (ogólnoświatowy), czy też w tym przypadku natrafiłem na format autorstwa Leminga niekompatybilny z innymi?
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Juliusz »

@bob - rozłożyłeś mnie na łopatki Twoją historią o zgniecionej mrówce, która okazała się wciornastkiem. Mam nadzieję, że dajesz radę z tym żyć. Ja przez długi czas żyłem z monitorem z martwym pikselem. Trochę tak jak ten Twój trup owada, tyle, że mój piksel był zielony.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Na początku poprzedniego tygodnia dyskomfort wziął górę i podjąłem decyzję o rozebraniu monitora by próbować wyciągnąć tego szkodnika, i udało mi się choć nie było to łatwe, na pewno było czasochłonne.

Piszę po kolei co zrobiłem z monitorem że ten nie ma już szkodnika - otworzyłem panel nie poprzez dociskanie cienkiego śrubokręta w miejscu narysowanej kłódki lecz poprzez podważenie boku panelu nożyczkami, gdy jeden docisk puścił to już było w miarę swobodnie z kolejnymi. Odłożyłem panel na bok i poluzowałem kilka zacisków metalowej ramy przy pomocy śrubokręta wraz z odkręceniem dwóch małych śrubek, podniosłem metalową ramę aż wreszcie podniosłem szklany ekran, szkodnik ten był nie na nim lecz na lampie, jak go wyciągnąłem to poskładałem monitor. Monitor działa, lecz jego wada pozostała, chodzi o brak innych wejść obrazu niż D-SUB.
wolfas
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 29 listopada 2017, 14:05

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: wolfas »

i nic nie uszkodziłeś? podziwiam. Zdecydowanie https://kontener.pl to najlepsze miejsce do transportu morskiego międzynarodowego.
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2020, 18:54 przez wolfas, łącznie zmieniany 2 razy.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Patrząc od środka to około 5 cm na prawo i 5 cm w dół jakoś dostał się mini kawałek plastiku co zmusiło mnie do ponownego otwierania monitora by to wyciągnąć (a początkowo wydawało mi się, że powstał pojedynczy bad pixel świecący na czarno). Miałem bad pixele kolorowe w monitorze Benq ML2441 w postaci białej linii kilka cm na prawo od środka, miałem mini plastik i wciornastka w monitorze Benq ET.0019.NA oraz mam backlight bleeding w monitorze AG Neovo H-W22 na samym dole kilka cm na prawo od środka o wielkości 1 cm. Więcej niespodzianek typowych dla monitorów typu LCD nie chcę bo tego za dużo i jakoś nie zanosi mi się żebym kupował jeszcze taki sprzęt.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: krystyn-a »

Chcę kupić dysk zewnętrzny, znalazłam coś takiego...
https://www.x-kom.pl/p/318706-dysk-zewn ... sb-30.html
Czy można go użyć do Maca? A może ma ktoś jakąś ciekawszą propozycję?
:-D :-D :-D
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Hej Krysiu! :) O ile masz gniazdo USB w swoim Mac'u, to tak. Jeśli nie, będziesz musiała dokupić dosyć drogą przejściówkę. Co do samego dysku, osobiście brałbym 2TB, drugi terabajt masz już za pół ceny, a miejsce w obecnych czasach bardzo szybko się kończy.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: krystyn-a »

Nivellen pisze:Hej Krysiu! :) O ile masz gniazdo USB w swoim Mac'u, to tak. Jeśli nie, będziesz musiała dokupić dosyć drogą przejściówkę. Co do samego dysku, osobiście brałbym 2TB, drugi terabajt masz już za pół ceny, a miejsce w obecnych czasach bardzo szybko się kończy.
Dzięki... :-D
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Spidey »

Posiadam ten model (0,5TB i 2TB) i dają radę, polecam. Bardzo przyjemna faktura. 8-)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Prosiłbym o pomoc.
Zainstalowałem sobie widżet onlinevideoconverter. Wczesniej zainstalowąłem wtyczkę do Chome'a Tampermonkey.
Wtyczka działa.

Powinienem w czasie odtwarzania filmu na YT widzieć ikonkę do pobierania. Nie mam jej.
Wyłączenie AdBlocka nic nie daje.

Wyczyszczenie cookies i historii przeglądania z ostatniej godziny też nic nie dało.

Tak to powinno wyglądać:
https://www.onlinevideoconverter.com/pl ... -extension

Czy ktoś ma pomysł, jak to naprawić?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Jeśli zależy Ci na jakimkolwiek YT downloaderze, to zainstaluj sobie coś innego, bo dojść teraz co nie działa to loteria. Podejrzewam konflikt z kodekami w systemie. Ja mam Yоutubе Video Downloader, którego czasami używam, ściąga bez problemu w formacie jaki ustawisz: mp4, 3gpp, webm, zależnie, czy potrzebujesz obrazu, dźwięku, lub obu naraz. Jedyny minus, to zmiana domyślnej przeglądarki na Yahoo (niemieckie), więc kiedy akurat nie używam, to wyłączam.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Ileś miesięcy temu wyciągnąłem wciornastka z monitora... ale jednak robiłem to źle okazuje się po czasie - gdy przyszedł moment na podniesienie szklanego ekranu to lekko podniosłem za dolno-boczną taśmę, i mimo że ta taśma nie jest połączona z elektroniką matrycy, to i tak tkwi między warstwami ekranów i jej przerwanie uszkadza obraz. Zrozumiałem więc, że prawidłowo należy odłączyć wszystkie kable między matrycą a monitorem, po podniesieniu matrycy i otwarciu ramy należy odwracać matrycę do dołu żeby ekran sam opadł.

Jakieś kontrolery wyciągnięte/wyrwane z boku matrycy Benq E2200HDA (nie rozumiem sensu umieszczania kontrolerów z bocznej strony matrycy, wygląda na planowane postarzanie produktu). Bez tego nie ma obrazu. Co to właściwie jest?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Kolejne pytanie z zakresu dziwnych. Można jakoś ustawić 7ZIPa (albo inną darmowa apke do archiwizacji) by w przypadku tworzenia archiwum z poziomu menu kontekstowego (prawokiliku myszy) po zaznaczeniu pliku nazwa archiwum była nazwą jednego z plików a nie nazwą folderu w którym się te pliki znajdują. Kumacie o co chodzi nie? ;) Domyślnie jest tak, że jeśli w folderze "alkohole" mam pliki "piwo.txt", "wino.txt" i kilka innych. Zaznaczam "piwo.txt" i "wino.txt". Klikam prawym i domyślnie bym miał do wyboru: 7-ZIP -> Dodaj do "alkohole" a chciałbym żeby nowe archiwum z automatu nazywał mi "piwo" lub "wino. Nie pytajcie o co chodzi i dlaczego tak chcę. Za dużo pisaniny by było :P Pomocy!
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Maveral »

Z menu kontekstowego, to ciężko może być to zrobić, ale przecież jest jeszcze konsola :) Zobacz tutaj. Zrobisz sobie skrypcik w .bat i powinno latać :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Muchos gracias! Nie wiem czy to rozwiąże mój problem ale może choć częściowo usprawni prace w kancy :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Powoli planuję zakup nowego komputera, stacjonarnego w woli ścisłości. Taka zabawka dla grafika-amatora, czasem pograć w jakąś grę (i nareszcie w nowsze fanmisje :) ). Mój wybór obejmuje coś z i7 8GB RAM i gtx 1060. I tu jest moje pytanie: Czy wycisnąć jeszcze resztki soków z konta bankowego i pokusić się na kartę graficzną 1070, oraz czy brać wersję z dyskiem SSD czy bez?

Jestem trochę nazbyt skąpa, więc z tyłu głowy mam jeszcze procesor i5, chyba jednak lepiej już zainwestować w nowszą generację, żeby odrobinę wolniej się zestarzał. Tutaj dodam ze wstydem, że w tej chwili korzystam z 7-mio letniego laptopa bez baterii, ze zintegrowaną grafiką i (chyba) uszkodzoną RAM (4GB).
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Maveral »

Co do kart graficznych i procków to nie pomogę, bo już jakiś czas temu przestałem się tym interesować, ale dysk SSD jak najbardziej polecam zakupić. Różnica w szybkości działania względem normalnego dysku twardego jest ogromna.
darkonia pisze:Tutaj dodam ze wstydem, że w tej chwili korzystam z 7-mio letniego laptopa bez baterii, ze zintegrowaną grafiką i (chyba) uszkodzoną RAM (4GB).
Nie przejmuj się, ja nadal działam na moim 8-latku z 3GB RAM i spokojnie mi wystarcza (głównie do pracy, ale też do mniej wymagających gierek) :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Mi jeszcze do niedawna wystarczał, ale zaczął się strasznie grzać i wyłączać. Poza tym już od dłuższego czasu dokucza mi taki dziwny problem, że niektóre aplikacje wchodzą do pamięci, ale się nie uruchamiają, dopiero za drugim razem i wtedy włączają się podwójnie. Przez to muszę najpierw usunąć z listy procesów w menedżerze zadań pierwsze uruchomienie, a po chwili włączyć program ponownie. Podejrzewam jakiś błąd systemowy, albo uszkodzenie RAMu.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
ODPOWIEDZ