Zaloguj | Zarejestruj

Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lis 2013 15:54 
Miastolud

No własnie??? czy jak zabije CRAYMAN to mi gra zaliczy killa czy nie?
Akurat nie moge tego sprawdzić bo jestem na początku w song of the caverns i na razie przykazanie 'nie zabijaj' nie obowiązuje.

Ale wiem że jak później dostane polecenie obrabowania opery to ten stat się zmieni i wtedy gra policzy mi poprzednie kille

Czy mogę ubić craymany tak samo jak pająki czy burki?

PostNapisane: 22 lis 2013 16:41 
Złodziej

Tak, gra liczy zabicia tylko ludzi.

PostNapisane: 22 lis 2013 18:02 
Szaman

adriannn napisał(a):

Posiadłość Lorda Bafforda napisał(a):
Nie zabij nikogo, wykonując swoją robotę. Ani służących, ani strażników, ani domowych zwierzaków... Nikogo.

Więc kto ma rację? Misja "Posiadłość Lorda Bafforda" na poziomie trudności "expert", czy adriannn?

bc30se napisał(a):
burki?

Początkowo skojarzyłem z ubiorem kobiet w krajach arabskich.

Opisy przeciwników Garretta - http://www.ttlg.com/dave/forums/history ... mplett.htm

PostNapisane: 22 lis 2013 18:11 
Miastolud

buriki... burki... buraki co za różnica...

a w tej misji u baforda to chyba jest tak napisane z odrobiną sarkazmu... bo przecież jak się pająki ubija w jaskini to nic się nie dzieje...

W ogóle jeśli chodzi o wrogów to zauważam dziwne rzeczy.

Np zombiaki, spotkałem na swojej drodze kilka zombiaków, które to nie podniosły się po dostaniu strzała z miecza od tyłu..... po protu jakbym je ubił.

Miałem przypadek w bonehoard kiedy zgromadziłem przy sobie sporą grupę zombi, jeden dostał z miecza a reszta zaczęła uciekać w tempie w którym nawet nie mogłem ich wyłapać.... szedłem za tą całą grupą ok 10 lub więcej zombich zastanawiając się gdzie one dojdą.. tylko w całym tym bałaganie nadeptałem na innego leżącego i ten wstał mnie od tyłu załatwił i się nie dowiedziałem gdzie pędzi ta horda zombi bo musiałem odsavować.....

Kolejnym razem, znowu z zombi taki patent.... w the haunted cathedral, za zwodzonym mostkiem kręciło sie kilka zombiaków.... więc potraktowalem je z miecza i sobie tam spokojnie leżały i wszystko działało normalnie dopuki nie odsavovałem.... wtedy zombi powstały i stały tak bez ruchu, mogłem przez nie przenikać, strzały przechodziły przez nie na wylot, a te zombi tak stały i stały... bez sensu.

W ogóle powiem, że wrogowie są jacyś tacy... głupkowaci??? choć magowie mnie dobijali, zawsze odnajdywali mnie w cieniu niezależnie od tego gdzie się schowałem szli dokładnie tam gdzie bylem..

Ostatnio edytowano 22 lis 2013 20:21 przez bc30se, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 22 lis 2013 18:36 
Złodziej

Nigdy nie miałem takich problemów. TG z Antologii + TG MMP. A jak u Ciebie, bob?

PostNapisane: 22 lis 2013 19:14 
Szaman

Mixthoor napisał(a):
Nigdy nie miałem takich problemów. TG z Antologii + TG MMP. A jak u Ciebie, bob?

W moich speedrunach bugi zostały wykorzystane w najbardziej ekstremalny z możliwych sposobów. Również korzystam z TG z Antologii.

Opisy przeciwników Garretta - http://www.ttlg.com/dave/forums/history ... mplett.htm

PostNapisane: 22 lis 2013 20:19 
Miastolud

wydaje mi się że nieświadomie musiałem coś zrobić że zombi zachowały się tak a nie inaczej.. tylko nie wiem co....

PostNapisane: 22 lis 2013 21:54 
Złodziej

bob napisał(a):
adriannn napisał(a):

Nie zabij nikogo, wykonując swoją robotę. Ani służących, ani strażników, ani domowych zwierzaków... Nikogo.

Więc kto ma rację? Misja "Posiadłość Lorda Bafforda" na poziomie trudności "expert", czy adriannn?

Z tego co wiem, taka wersja objectivu wyszła z humorystycznego tłumaczenia ;)

PostNapisane: 23 lis 2013 16:41 
Egzekutor

bob napisał(a):

A ile zwierzaków domowych widziałeś w posiadłości Bafforda? ;)

bc30se napisał(a):
W ogóle jeśli chodzi o wrogów to zauważam dziwne rzeczy.

(...)

Kolejnym razem, znowu z zombi taki patent.... w the haunted cathedral, za zwodzonym mostkiem kręciło sie kilka zombiaków.... więc potraktowalem je z miecza i sobie tam spokojnie leżały i wszystko działało normalnie dopuki nie odsavovałem.... wtedy zombi powstały i stały tak bez ruchu, mogłem przez nie przenikać, strzały przechodziły przez nie na wylot, a te zombi tak stały i stały... bez sensu.

W ogóle powiem, że wrogowie są jacyś tacy... głupkowaci??? choć magowie mnie dobijali, zawsze odnajdywali mnie w cieniu niezależnie od tego gdzie się schowałem szli dokładnie tam gdzie bylem..

Też mi się to zdarza.
Zombiaki chyba zawsze wstają po wczytaniu gry. Ale do normy wracają dopiero zaalarmowane (wtedy "wstają" jeszcze raz). A głupota AI jest godna pieśni (chociaż przyznam, że wolę ją od wzmożonej czujności AI w TDM).

PostNapisane: 25 lis 2013 20:56 
Garrett

Mi też to wygląda na specyficzny bug, gdyż zombie nie mają algorytmów ucieczki. Ze mną zawsze walczyły do upadłego, dosłownie ^^

A z tymi zwierzakami, to w tej misji to tylko ładny tekścik, gdyż misja nie przewiduje zabijania czegoś innego, niż ludzi. Swoją drogą, też nie spotkałem się ze skryptem, który zaliczałby zabijanie nieumarłych jako mission failed.

PostNapisane: 25 lis 2013 21:54 
Złodziej

Liznąłem DromEda na tyle, żeby wiedzieć, że da się w najłatwiejszy sposób ustawić cel misji "zabij cośtam" - zarówno jakiś archetyp postaci jak i wskazanego AI. Równie dobrze można ustawić "nie zabijaj tego" poprzez ustawienie wartości ujemnej. Tak to mniej więcej wygląda, jeśli dobrze pamiętam.

PostNapisane: 25 lis 2013 22:00 
Szaman

adriannn napisał(a):
Liznąłem DromEda na tyle, żeby wiedzieć, że da się w najłatwiejszy sposób ustawić cel misji "zabij cośtam" - zarówno jakiś archetyp postaci jak i wskazanego AI. Równie dobrze można ustawić "nie zabijaj tego" poprzez ustawienie wartości ujemnej. Tak to mniej więcej wygląda, jeśli dobrze pamiętam.

A można ustawić coś takiego, że "nie niszcz skrzynek na mapie" a jeśli gracz zniszczy jakąś skrzynkę, to misja skończy się czaszką? Zniszczenie skrzynki żeby potraktować jako takie "zabójstwo" - o to mi chodzi. Nie dotyczyło by to postaci żywej, lecz obiektu (skrzynki).

PostNapisane: 25 lis 2013 22:15 
Złodziej

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby w jakiś sposób uznanie skrzynki za rzecz żywą. Musiałbyś spytać np. Timona, Juditha, Bukarego, Marca lub Paweuka ;)

PostNapisane: 25 lis 2013 22:31 
Złodziej

Da się. I to bez ożywiania. Można skrzynkom przypisać skrypt, który w momencie zniszczenia jej, ustawi wybrany cel misji jako niezaliczony.

Tekstury i obiekty dla dromedowców.

PostNapisane: 18 lis 2015 15:58 
Szaman

Misja "Posiadłość Lorda Bafforda" ma tak, że na poziomie trudności ekspert nie wolno nikogo zabić, a misja "Zniesławiony" ma tak, że na normalnym poziomie trudności nie wolno ogłuszyć lub zabić więcej niż pięciu strażników. Żeby w pierwszej misji Thiefa Gold na ekspercie było zakazane zabijanie i ponadto ogłuszanie, to jak to wykonać? Mam na myśli edycję misji w DromEdzie 1.37.

Teraz jest 27 lip 2017 23:31