Witrażyk

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Juliusz »

No, jak dla mnie to światło buduje cały klimat. Najlepsza wersja lewa dolna - prawa dolna jest prawie dobra, gdyby nie to, że najważniejeszy motyw ma zduszony kolor, jakby nie przepuszczał nic światła. Ciekaw jestem, co Greg sądzi?
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: marek »

piękne - nie licząc górnego lewego to są cudne (tamto jest "zaledwie wspaniałe" ;) )

nie kuście mnie tak bo chyba sam coś spróbuję zrobić :)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Gregorius »

Ozi, muszę przyznać że nieźle wyszło :-D , ale wyznacznikiem dla mnie będzie wygląd witraża "w akcji". Jak znajdę chwilkę to wrzucę kilka wariacji do kapliczki... :)
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Witrażyk

Post autor: Ozi »

No... Ja sobie zdaję sprawę z tego, że w grze to będzie wyglądało (zupełnie?) inaczej. Sam jestem ciekawy tego jak :-D Zatem szybko rób te screeny Greg :P:
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Gregorius »

Przykłady witraży zrobionych przez Vigil'a z TTLG:
Obrazek Obrazek Obrazek
Vigil pisze:(Note also that these are not for public use yet, they're reserved for Morrgan's next mission.)
No mówię Wam szmok! ;)
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Witrażyk

Post autor: Ozi »

I z czym ja do ludzi :|

EDIT

No dobra, to może z czymś takim?

[img]http://ozi_garret.w.interia.pl/2new.jpg[/img]
Ostatnio zmieniony 07 listopada 2006, 21:10 przez Ozi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Gregorius »

Nie przejmuj się. Według mnie te witrażyki Vigila nie są w klimacie starego Thiefa, nie będą pasowały do klasycznych obskurnych tekstur a'la Młotodzierżcy...

Spróbuję nad moim jeszcze popracować.
Efekty oświetleniowo-rozświetleniowe zrobię w DromEdzie.

EDIT: Ładnie :)
Ozi, nie wiem dlaczego ale wszystkim Twoim witrażykom według mnie brakuje ostrości, wyglądają jakby były potraktowane blurem... :roll:
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Witrażyk

Post autor: Ozi »

Do starego Thiefa może nie, nie pasują do samego silnika gry, ale np. TDS czy DarkModa...

Wiesz co, te w tych pierwszych źle potraktowałem wszytko medianą i pozostałymi filtrami a cała reszta jest na bazie jdnego obrazka, ten ostatni również. ja tak na serio to dopiero poznaję Corela :) W następnych zadbam o ostrość :) Choć zawsze można użyć filtra, ale to hmm... jakoś jeszcze nie to chyba...

[img]http://ozi_garret.w.interia.pl/2new2.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Juliusz »

Ozi - poza tym, że faktycznie jakoś tak jakby za chmurką ten witraż wygląda, to na pewno jest ciekawiej. Choć ja osobiście bym zmniejszył delikatnie te łączenia ołowiane oraz zmniejszył kontrast światłocienia na nim. Tak naprawdę łączenia widziane pod światło stają się praktycznie czarne i nic na nich nie widać. Ten witraż (jak zresztą i vigilowe) wyglądają jakby blisko nad nimi było źródło światła. Moim zdaniem czasami lepiej zrezygnować z jakiegoś bajeru, żeby wyszło mniej cukierkowo, a bardziej realistycznie.
Do tego (wybaczcie mi) łączenia ołowiane są płaskie - delikatny światłocień pojawiłby się jedynie wzdłuż krawędzi łączeń, a nie tworzyłby przekroju półokrągłego.

Aha - no i taka uwaga odnośnie samego projektu - wycięcie tego kształtu klucza z jednego kawałka wydaje się praktycznie niemożliwe. Ja bym dał jakieś podziały w części górnej ("oko" klucza). Oczywiście w RW wszystko jest możliwe i jak go wstawisz w okno kaplicy, do której ma się zakraść Garrett, to taki niemożliwy witraż i tak nie popęka... :) ;)

edit: nie widziałem ostatniej wersji, która pod względem ostrości jest moim zdaniem OK.
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Witrażyk

Post autor: Ozi »

Dobre rady zawsze w cenie :ok A już szczególnie od kogoś (o ile dobrze pamiętam) kto przy "okazji robienia magisterki" miał do czynienia z witrażami 8-)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Witrażyk

Post autor: Nivellen »

Jeszcze kilka prób i będą się za wami na forum rozglądać spece od zatrudnienia w firmach graficznych :-D A tak na serio - wyśmienicie wychodzą te witraże, wcale nie gorsze od tych Vigil'owych. Mam też taką sugestię, spróbuj Ozi dać jakiś filtr postarzający całość, tak aby witraż wyglądał na wiekowy.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Gregorius »

Witrażyk "na żywo"... nie pamiętam już która to wersja, teraz pracuję nad kolejną.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Witrażyk

Post autor: Edversion »

I w sumie nawet pasuje. Tylko więcej brushy, nie 4 ;). Im więcej dasz, tym lepiej będzie wyglądało.

PS. Twoja praca, prawda??
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Juliusz »

Greg - mnie generalnie się podoba, ale zmniejszyłbym go albo zwiększyłbym świątynię. Wygląda dość przytłaczająco na takiej nie za dużej ścianie. Właściwie głównie chodzi o jego położenie zaledwie 36 cm nad drzwiami... - gdybyś dał radę, to może podwyższ poprostu świątynię... ?
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Gregorius »

Edversion pisze:PS. Twoja praca, prawda??
Prawda. A dokładniej to misja nad którą aktualnie pracuję.
Juliusz pisze:ale zmniejszyłbym go albo zwiększyłbym świątynię.
Masz rację, za duży... Powiększenie świątyni chyba nie wchodzi w grę, ale mogę zrobić mniejszą teksturę i zmniejszyć witraż do jakichś 2/3.

Witraża używam w jeszcze jednym miejscu, ale go nie pokażę żeby nie psuć niespodzianki tym którzy kiedyś zagrają sobie w moją misję ;)

PS. Pod witrażem nie ma drzwi tylko nisze...
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Juliusz »

Gregorius pisze:PS. Pod witrażem nie ma drzwi tylko nisze...
No, jak nisze, to nie tak źle, bo próbowałem sobie wyobrazić dach nad "dobudówką" za owymi "drzwiami" a pod witrażem i tak mało miejsca mi było... Zrób jak uważasz - może innym to odpowiada.
A tak po drugim spojrzeniu... - może chciałbyś dać lekką obramówkę do tego witraża? (z brushy, ale taką cienką, albo może skośne brzegi?
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Gregorius »

Obramówkę jakąś wymyślę, ale co masz na myśli mówiąc o skośnych brzegach?
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Witrażyk

Post autor: Ozi »

Jest GIT. Fajnie wyszło. OK, jest trochę za duży jak na rozmiary tej świątyni, ale sam witraż fajnie wlazł w klimaty Thiefa, pasuje do DarkEnginu, nie tak jak Vigilowskie klimaty :P:
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Witrażyk

Post autor: Przemek557 »

Gregorius pisze:Witraża używam w jeszcze jednym miejscu, ale go nie pokażę żeby nie psuć niespodzianki tym którzy kiedyś zagrają sobie w moją misję
Jeśli wyjdzie, to możesz na mnie liczyć :)
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Witrażyk

Post autor: timon »

Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Witrażyk

Post autor: Ozi »

Piękny tutorialik :)
Jutro się pobawię Photoshopem :))
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Juliusz »

Moim zdaniem tutorial beznadziejny! Pominął tak istotną kwestię jak cynowe spawy na łączeniach ołowiu... No, po prostu totalna amatorszczyzna... ! ;) :twisted:

No, a poza tym, to tutorial jest niezły! I efekt pracy też. :ok :)
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Gregorius »

Mam mieszane uczucia... głównie dlatego że witrażyk w tym tutorialu nijak nie pasuje klimatem do Thiefa (poza motywem Strażników), ale cóż, to kwestia gustu :roll:
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: Juliusz »

timon pisze:Mam mieszane uczucia... głównie dlatego że witrażyk w tym tutorialu nijak nie pasuje klimatem do Thiefa (poza motywem Strażników), ale cóż, to kwestia gustu Rolling Eyes
Dlaczego nie pasuje? Bo za mało tajemniczy? To kwestia dopracowania kolorów. A może po prostu jest zbyt szczegółowy w porównaniu do oryginalnych witraży?

Osobiście uważam, że niepotrzebna jest taka dbałość o światłocień na łączeniach, bo to nierealistyczne (o czym sam autor wspomniał) - jest tylko ozdobnikiem, ale tutorial jako tutorial wydaje mi się osobiści bardzo inspirujący i porządnie zrobiony.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Witrażyk

Post autor: marek »

coś niecoś sam naskrobałem - mówię od razu, ze to moje pierwsze "dzieło". Powiedzcie, czy mam szansę coś na gruncie GIMPa osiągnąć:

Obrazek

starałem się dostosowywać do waszych rad, ale wprowadziłęm pewne modyfikacje.

PS: da sie skądś ściagnąć dodatkowe wtyczki i filtry do GIMPa ?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
ODPOWIEDZ