T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Monsieur »

Kapitan Smith pisze:Dlatego przydałby się i mi, i Tobie Ed jakiś programik do podglądu ambientów.
A po co ci taki programik ? W winampie da się wszystko odsłuchać, trzeba folder z dźwiękami rarem rozpakować.
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Kapitan Smith »

Monsieur, zaraz sprawdzimy :twisted:

Ed, możesz wpakować dżwięk z OM T2 tak:

-Utwórz markera w misjcu, gdzie ma być żródło dżwięku
-Wejdż w properties->a->ambient hacked
-Tutaj ustawiasz:radius-zdaje się zasięg(?), w tym drugim polu głośność ( jak ja reguluje to nic nie działa, ale spróbuj, i w polu schema name nazwe ambientu ( nazwy znajdziesz w Sound->Schema->Ambients )

EDIT: Aha, Mons, to o to Ci chodziło? :? Jeżeli chodziło o RES-Snd.crf to Cię zdziwię, ale ambientów tam nie ma
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Monsieur »

Aha, Mons, to o to Ci chodziło? Confused Jeżeli chodziło o RES-Snd.crf to Cię zdziwię, ale ambientów tam nie ma
Rzeczywiście , ja też nie mogłem dziś znaleźć tych ambientów :? . Masz wersję z Antologii ?
Jestem w 100% pewny, że kiedyś z katalogu, bodajże RES, wyciągnąłem te ambienty, oczywiście w innej wersji T2.

PS. Gdzieś do cholery muszą być te ambienty :roll:

EDIT: Już wiem, mam te ambienty, zrób tak - znajdź folder RES, będzie w nim plik o nazwie snd.crf , rozpakuj go, następnie znajdź folder - MiscVOs/English i gotowe.

EDIT 2: Okazuje się, że ambienty są nie tylko w folderze MiscVOs/English, cały, rozpakowany snd.crf zawiera wszystkie dźwięki i ambienty jak sądzę.
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Kapitan Smith »

Mons- korzystasz z DromEda? Bo jeżeli korzystasz to chyba wynikło z tego jakieś nieporozumienie :roll: Tam jest trochę plików, owszem, i owszem są ambienty. Ale tyle ambientów co tam jest, to w Sound->schema->ambients przypada na jedną misję!!! A poza tym, w Dromie występują zupełnie inne nazwy tych plików...
Monsieur pisze:Masz wersję z Antologii ?
A to ma jakieś znaczenie? :-D Jeśli ma to proszę olśnij mnie ;)
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Juliusz »

Ambienty są także we folderze SND/SFX.

Problem z dźwiękami w Dromedzie jest taki, że Drom odtwarza schematy dźwiękowe (schema), które są spisane w jakimś pliku (nie pamiętam jakim) wraz z opcjami odtwarzania. Ciężko się połapać na podstawie plików *.wav, który schemat jest z nim skojarzony.

Możesz użyć komendy play_schema XXXXX (XXXX - nazwa schematu), żeby odtworzyć jakiś dźwięk.

Po więcej informacji odsyłam na forum TTLG: http://www.ttlg.com/forums/forumdisplay.php?f=85. Tam znajdziesz na 100% odpowiedzi gdzie, co można znaleźć itp.

Poza tym - wiem, że dźwięki można przypisać Room'om. Wówczas nie trzeba stawiać markera co kawałek, tylko odpowiedni dźwięk będzie odtwarzany w każdym Roomie tego typu.
Robiłeś już własne Roomy? Jak nie, to wiedz, że musisz stworzyć nowy Room, odpowiednio go nazwać, dodać mu właściwość Room->Ambient. Naciskając Create zmieniasz zaznaczony wcześniej Room na Twój nowy typ Rooma oraz sprawiasz, że każdy kolejny stworzony Room będzie tego typu.
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Kapitan Smith »

Dzięki :oki :zdr
Wszystkie rady się przydadzą ;)
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Monsieur »

Kapitan Smith pisze:Mons- korzystasz z DromEda? Bo jeżeli korzystasz to chyba wynikło z tego jakieś nieporozumienie
Nie, nie korzystam, nie mam pojęcia o Dromedzie, wydawało mi się, że masz problem z odtworzeniem ambientów z gry. Chciałem pomóc i tylko tyle. Jeśli chodzi tu o coś innego no to trudno, może ja nie zrozumiałem najwidoczniej o co chodzi.

Co do wersji z Antologii to chyba niczym się nie różni,po prostu przeszło mi przez myśl, że skoro obaj mieliśmy kłopoty ze znalezieniem ambientów w plikach a wiedziałem na pewno, że one tam są, to może w Antologii są gdzie indziej czy coś takiego. Ot taki nieprzemyślany wniosek.
Kapitan Smith pisze:Jeśli ma to proszę olśnij mnie
Proszę, olśniewam cię...
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Kapitan Smith »

Sory, Monsieur, rzeczywiście niepotrzebnie się unosiłem :(
Aha, i dzięki za olśnienie :-) [/offtop]

Ed, a może walniesz w swojej misji jakiś świąteczny utwór? 8-)
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Edversion »

Hmm.... raczej już tego niekomplikujmy. ;)

Widzę, że mój temat bardzo się przydał w odnajdywaniu ambientów. :)
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Monsieur »

Edversion pisze:Widzę, że mój temat bardzo się przydał w odnajdywaniu ambientów.
Tak i możemy wyciągnąć z tego oczywisty wniosek, że skoro to twój temat, to rzecz prosta - ty sam przyczyniłeś do odnalezienia ambientów.
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Kapitan Smith »

Ed, jak tam idzie? ;) :)
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Edversion »

Jedynymi słowy miałem przerwę świąteczną.

Ale oczywiście do misji wracam. ;)
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Kapitan Smith »

Nom, mnie też tak ostatnio do roboty nie ciągnie, ale chyba trzeba as jakoś zmotywować? xD
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Edversion »

Powróciłem do pracy nad tą misją.

Oto trochę nowych screenów:
Dwór pewnego bogatego jegomościa:
Obrazek
Bar:
Obrazek
Mechanik:
Obrazek
Hmm.. a co to takiego?
Obrazek

Porównajcie dwa zdjęcia przedstawiajace bar. Przy tym pierwszym niechcący usunąłem solid brusha (budunek) i na planszy stał sobie samotnie air brush. Budowanie od nowa całego budynku zajęło by zbyt dużo czasu, więc poszłem na łatwiznę i zbudowałem pub obok wcześniejszego, z którego po chwili stworzyłem taras. :]

EDIT. Zdecydowałem się zmienić nazwę mojej misji na 'Posiadłość Lorda Strainglifa'.

Mam prośbę do jakiegokolwiek forumowicza. :) Czy po skończeniu polskiej wersji zgodziłby się ktoś z was przetłumaczyć na angielski wszystkie pliki tekstowe (.str), pliki z folderu Strings, Goals oraz tekst poprzedzający misję. Oczywiście nie obejdziałoby się od uwzględnienia tej osoby w Creditsach. ;)

Chciałbym równocześnie wydać angielską i polską wersję. ;)
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Jacek »

Jak skończysz to się pomyśli, na pewno się ktoś do tłumaczenia znajdzie ;)
Awatar użytkownika
Tabal
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 14:24

Zamek

Post autor: Tabal »

No tak kiedys sie narzekalo na beznadziejne mody a teraz po spojrzeniu na to z innejstrony docenia sie srednie prace wiem bo sam sie poce,a gdzie mo ge znalezc thiefa 2 najlepiej po polsku bo mam juz dosyc dromeda 1.32...(sorry za znaki ale jestem za granica(i to w kafejce) a tak wogóle to Wszystkich pozdrawiam!!!
Hand of Glory Forever
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Edversion »

Tabal pisze:,a gdzie mo ge znalezc thiefa 2
Chyba.. w sklepie.. :?
Awatar użytkownika
Tabal
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 14:24

ten thief

Post autor: Tabal »

po to jest internet zeby muc sobie sciagnac to co ci sie podoba nie zwracajac na czas ktory tutaj nieublaganie leci atak to dziekuje za podpowiedz (he!)
Hand of Glory Forever
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Juliusz »

po to jest internet zeby muc sobie sciagnac to co ci sie podoba nie zwracajac na czas ktory tutaj nieublaganie leci atak to dziekuje za podpowiedz (he!)
Po to istnieją sklepy, żeby kupując towar zapłacić twórcom za ich pracę, wynagrodzić ich wysiłek i motywować do dalszej pracy. A czas... leci każdemu z taką samą prędkością....
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Edversion »

Praca nad misją trwa (chociaż nad beta-testingami przeszkadza mi błąd opisany w dziale edytorów).

Oto kilka screenów:
Rezydencja:
Obrazek
Obrazek
Kościół:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ogród:
Obrazek
Obrazek
Kuchnia:
Obrazek
Kantyna:
Obrazek
Biblioteka:
Obrazek
Szatnia:
Obrazek

Jakieś komentarze? ;)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: timon »

Ta ciemność w górnym rogu jest lepsza niż w dolnym.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Juliusz »

A ja tam coś widzę... :P ;)

Powiem tak - dość fajnie to wygląda, jakieś ciekawe klimaciki tam zaczynają dźwięczeć, ale ciągle to jeszcze takie proste... Mógłbyś wprowadzić więcej detalu. A najbardziej razi mnie teksturowanie. Raz, że jestem uczulony na oryginalne tekstury, na które po raz milionowy nie mogę już patrzeć. Jest wiele tekstur fanowskich - znacznie mniej opatrzonych oraz lepszej jakości. Oryginalne są z reguły małe i powtarzają się co kawałek na ścianie, co wygląda fatalnie - to było po drugie. Po trzecie, to słoje drewna na belkach powinny iść wzdłuż belki a nie w poprzek.
A co do architektury jeszcze - nie bądź taki i daj im trochę światła w tych ich ciemnych klitkach. Parę okien nikomu nie zaszkodzi...
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Hadrian »

Ładna fanmisewka, Edi :-D :ok , myslałem że gorzej trochę robisz a mój pokój to 1 air brush, ewentualnie kilka innych brushy :roll: . :idea: dajesz mi inspiracje do tworzenia, chyba porzucę swój teatr :o

[ Dodano: Sob 05 Wrz, 2009 18:26 ]
Możesz dac mi linka żeby obejrzec twoja prace?
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2 - Posiadłość Lorda Strainglifa

Post autor: Edversion »

No dzięki wielkie. :-D

Moich prac na internecie nigdzie nie ma, przy drugim podejściu w tworzeniu tej misji działałem na TYLKO jednym save, co było moim wielkim błędem. Zrąbało się wszystko z góry na dół, i nie mogłem wczytać zapisanej gry. :( A muszę przyznać, że wtedy byłem najbliżej wydania misji w moim życiu. Ale co było, to byłu.
Niestety, chodźbym chciał, zameczku Lorda Strainglifa nigdzie nie dostaniesz. ;)
ODPOWIEDZ